Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2014 m. birželio 9 d.

Teksto autorius: Evelina

Patarimai mažam būstui su pavyzdžiais turėtų padėti sprendžiantiems dilemą, kaip sutaupyti vietos, atrasti naudingų sprendimų.

Patarimas Nr.1 - multifunkciniai baldai

Nebūtina pirkti jau "gatavo" baldo, koks šiame pavyzdyje ir yra. Nusipirkite sofą be šoninių atramų ir pagal užsakymą pasigaminkite šonus, stalą bei lentynas. Turėsite tris funkcijas viename, o ir vietos daug neužims. Beje, tai labai estetiškai atrodantis sprendimas!

ideasgn.combaldai mažoms erdvėms

ideasgn.comsofa ir stalas viename

ideasgn.comsofa-stalas

 

Patarimas Nr.2 - minimali riba tarp svetainės ir virtuvės

Kai vietos turite mažai, atskiri kambariai virtuvei ir svetainei gali būti ne pliusas, o minusas. Sujungus šias dvi erdves ir panaudojus tas pačias spalvas bei sprendimus, galima patogiai ir erdviai tiesiogine ir vizualine prasme įrengti bendrą svetainės ir virtuvės erdvę.

Pavyzdys būtent tai ir įrodo. Tos pačios spalvos virtuvės baldai, stalas ir staliukas, siena ir grindys vizualiai sujungia dvi erdves bei sukuria puikų foną. Atkreipkite dėmesį ir į tai, jog visų baldų formos tos pačios. Čia telpa patogi sofa, o atėjus svečiams iš po virtuvės stalo ištraukiami pufai, kurie tarnauja ir kaip valgomojo kėdės. Priešais esanti medinė siena duoda erdvei jaukumo - ji neapkrauta lentynomis ar spintelėmis, užtenka ir vieno žemo staliuko.

Man asmeniškai šis butas - superinis pavyzdys, kaip galima gražiai ir patogiai gyventi nedidelėje erdvėje, tik šiek tiek trūksta apšvietimo.

yoddesign.com.uamažo buto idėjos

yoddesign.com.uamodernus mažas butas

 

Patarimas Nr.3 - aukštų lubų išnaudojimas

Jei tik turite erdvę aukštomis lubomis, o buto plotas jūsų nedžiugina - būtinai išnaudokite šį privalumą ir įrenkite antresolę, kurioje, kaip taisyklė, būna miegamasis. Šiame pavyzdyje itin sumaniai suprojektuotas darbo kampelis, kuris iš pradžių atrodo kaip tiesiog veidrodis, o viduje sakyčiau visai daug vietos darbo zonai. Laiptai taip pat išnaudoti - pakopos sudarytos iš stalčių, o vietoje sienos, kuri atskirtų antresolę, įrengta knygų laikymo vieta - vėlgi vienu kartu nušaunami du zuikiai.

visioninteriorista.comdarbo vieta svetainėje

visioninteriorista.commažo buto interjeras

 

Patarimas Nr.4 - paaukštinta lova/sofa

Vietoje įprastos lovos, po kuria dažnai kaupiamos tik dulkės ar nereikalingi daiktai, galima susiprojektuoti tokią, po kuria galėsite sutalpinti daugybę savo turto! Vienintelis nepatogumas toks, jog norint įlipti į lovą, reiktų palipėti keliais laipteliais ar tiesiog labiau pasistengti, norint atsisėsti, tačiau papildomos vietos atsiradimas to tikrai vertas. Negana to, dar galima ir mini stalą įkomponuoti :)

thisispaper.comlova su laiptais

myidealhome.tumblr.compaaukštinta sofa su stalčiais

 

Patarimas Nr.5 - virtuvė, svetainė ir miegamasis viename

Kraštutiniu atveju, kai nebėra kitos išeities, miegamąjį galima planuoti toje pačioje erdvėje, atskyrus jį nuo bendros erdvės, bet ir paliekant galimybę matyti šį kambarį. Svetainėje dar įsikomponuoja ir darbo zona, o valgomoji zona tokia nežymi ir susilieja su erdve, kad atrodo, jog geriau sugalvoti čia jau nebeįmanoma :) Minusą matau tame, jog iškart įėjus, matoma virtuvė - nėra jokios tarpinės erdvės, o lauko rūbai kabinami čia pat svetainėje. Beje, šio buto plotas - 31 kv.m.

decoprojects.blogspot.commaža virtuvė

decoprojects.blogspot.commažo buto interjero idėjos

decoprojects.blogspot.commiegamasis svetainėje

decoprojects.blogspot.commažo buto planas

Patarimas Nr.6 - išnaudota vieta po laiptais

Na gerai, jei jau turite laiptus, tai greičiausiai būstas nėra toks jau mažas, tačiau tai ne visada taisyklė. Vietą po laiptais galima išnaudoti ne tik stalčiams ar spintelėms, bet netgi virtuvės įrangai integruoti!

djstormsblog.comvirtuvė po laiptais

odome.com.uavirtuvė po laiptais

Įkvėpimo pasisemti galite ne tik interneto platybėse, bet ir moderniuose baldų salonuose. Čia mažoms erdvėms puikiai tinkantys, funkcionalūs baldai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir kituose miestuose įsikūrusiuose salonuose pateikiami ne tik pavieniui, bet ir idėjų įkvėpsiančiose kompozicijose.

2
Komentarai

Laimutis Krasauskas

Daug puikių įdėjų mažų erdvių planavimui išnaudojant aukštas lubas.Deja,aš tokios prabangos neturiu.Ir niekur nerandu patarimų interjerui mažų erdvių su įtin žemomis lubomis...Visaip suku galvą,kaip vizualiai paaukštinti lubas?O jei iškalti lentelėm zigzagais,rombais,o erdves tarp lentų dažyti įtin tamsia spalva?Ar tie tamsūs plotai padarys gylio įspūdį(aukščio)?

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. spalio 24 d.

Wool Mongolian

Svarbu išnaudoti kiekvieną erdvę, man labai patinka šie patarimai. Aš tik puošiu savo butą, o vienintelis dalykas, kurį turiu, yra šiltos antklodės ​ wool & cashmere

(0) · (0) · Atsakyti · 2024 m. sausio 30 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.