Susiję tag'ai
#Mažos erdvės#Patarimai
Nepraleisk! Naujas video!
2017 m. rugpjūčio 1 d.

Teksto autorius: Evelina

Temų apie mažas erdves ir patarimus joms turbūt niekada nebus per daug. Aš asmeniškai labai mėgstu mažas erdves, todėl nuolat ieškau idėjų ir sprendimų, kaip jas paversti patogesnėmis ir optiškai didesnėmis. 

Yra kelios klaidos, kurias daro naujakuriai, įrenginėdami mažas erdves. Kokios jos ir kaip to išvengti, skaitykite žemiau.

1 klaida

Dienos šviesos blokavimas

Natūrali dienos šviesa yra mažų ervių  geriausia draugė. Pakabinkite veidrodį ant sienos prieš langą, kad šis atspindėtų šviesą ir ją paskleistų po erdvę. Dienos metu aklinai neuždenkite langų - naudokite pusiau peršviečiamas užuolaidas, žaliuzes arba diena-naktis roletus. Darykite viską, kad kuo daugiau šviesos patektų į jūsų namus. 

inredningshjalpen.com

Jeigu šviesos natūraliai mažiau (pavyzdžiui, šiaurinė pusė arba kažkas nuolat meta šešėlį), sienoms ir baldams rinkitės kuo šviesesnes spalvas.

2 KLAIDA

Atskirų zonų kūrimas

Jeigu jūsų erdvė maža, būtų klaida kiekvieną kambarį ir zoną dekoruoti, naudojant skirtingas spalvas, temas ar net stilių. Stenkitės apjungti visas erdves, naudojant tas pačias spalvas ir bendrą stilistiką. Taip pat venkite atskirų kambarių. Šiuo atveju geriau bendra virtuvės ir svetainės erdvė - taip namai atrodys didesni. Vienas didelis kambarys pasiteisins labiau nei 3 maži.

interiorsmall.ru

3 KLAIDA

Noras sutalpinti viską

Būkite realistai - jeigu turite mažą erdvę, greičiausiai į ją nepavyks sutalpinti kampinės sofos, išskleidžiamo stalo dešimčiai žmonių, salos su baro kėdėmis ir didelio kiekio virtuvinių spintelių. 

decorsalteado.com

Ieškokite išeičių ir kompromisų. Norite televizoriaus? Kabinkite jį ant sienos, o ne statykite ant TV spintelės. Norite naktinio staliuko prie lovos, bet tuomet neatsidarys spintos durys? Išnaudokite vieną virš ar už lovos. Tam yra puikių sprendimų!

4 KLAIDA

Apkrauti paviršiai

Turbūt visi sutinkate, jog apkrautas stalas ar praustuvo stalviršis vonioje ne tik atrodo netvarkingai, bet ir mažina erdvę. Būkite tikri, jog visi daiktai, kuriuos turite yra TIKRAI reikalingi ir funkcionalūs. 

interiorsmall.ru

Kam pirkti tris skirtingus prietaisus gaminimui, jeigu yra vienas, į kurį telpa visos funkcijos? Ar jums tikrai reikia skrudintuvės, jeigu ją naudojate kartą per pusę metų? Duoną paskrudinti galima ir keptuvėje ar orkaitėje.

Kad erdvė neatrodytų mažesnė nei yra, nuolat palaikykite bent jau minimalią tvarką. Apie tai rašė Giedrė. 

5 KLAIDA

Neišnaudota erdvė

Jeigu turite itin mažai vietos, jūs tiesiog privalote išnaudoti kiekvieną erdvę maksimaliai. Nebent jūs turite kelias lėkštes, dvejus marškinius ir vieną porą batų. 

idolza.com

Man atrodo jau visi išmoko, jog virtuvinės spintelės turėtų būti iki lubų. Kas dar?

  • Vonioje vietoje paprasto veidrodžio pakabinkite veidrodinę spintelę;
  • Svetainėje vietoje įmantraus krėslo ar pufo, padėkite tokį, kuris yra su daiktadėže;
  • Miegamajame funkcionalesnis staliukas su stalčiumi ir/ar durelėmis, o ne tiesiog šoninis staliukas, kur nėra vietos pasidėti net knygai.

Yra daug vietų, kur erdvė galėtų būti labiau išnaudojama, bet tuo pačiu ir neprarandama.

 homeyohmy.com

6 KLAIDA

Tik saugūs sprendimai

Jeigu pas jus maža erdvė, tai nereiškia, jog ji turi būti nuobodi ir "saugi". Kas be ko, pats paprasčiausias sprendimas būtų visas sienas nudažyti baltai, visus baldus rinktis šviesius, o grindis - tik balinto ąžuolo. 

pinterest.com

Didelė tikimybė, jog ilgainiui tokia erdvė ims atrodyti nuobodi. Kartais pasiteisina vienos sienos nudažymas tamsiai - tai suteikia gylio. Kartais ryškus paveikslas ar sofos spalva gali neatpažįstamai pakeisti visą kambarį. Klausykite savo nuojautos ir nebijokite ekspermentuoti.

Jeigu bijote - pasitarkite, tarkim, kad ir su manimi :)

Gyvenate mažoje erdvėje? Kokių sprendimų ėmės, kad jos nesumažintumėte?  Kokių klaidų padarėte? Pasidalinkite savo patirtimi komentaruose.

 

3
Komentarai

Ann

Hello Evelina, I simply adore the white and black floral wallpaper! Would you tell me where I can purchase? I contacted Plante Décor however they referred me to your page. Thank you, Ann ammrn145@gmail.com

(0) · (0) · Atsakyti · 2017 m. gruodžio 21 d.

Evelina Aleliūnienė

Sadly, I don't know where to purchase these wallpaper.

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. sausio 2 d.

andriusjonauskas@gmail.com

dauguma idėju tikrai patiko, retai randu taip skoningai apstatytas mažas erdves ,man tai aktualu nes turiu apartamentus tenerifėje 54kv.su siaura ilga svetaine tikrai norėčiau kreiptis konsultacijos


(0) · (0) · Atsakyti · 2019 m. gegužės 6 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.