Nepraleisk! Naujas video!
2017 m. gegužės 9 d.

Teksto autorius: Evelina

Jeigu gyvenate, nuomojatės ar įrenginėjate nuomai butą, kuriame atskiras miegamasis yra per didelė prabanga, šis įrašas - kaip tik jums!

Kaip viename kambaryje sutalpinti dvi ir net tris skirtingas zonas, kad jos tarpusavyje derėtų, o kambarys neatrodytų užgriozdintas? Idėjų ir pavyzdžių semkitės iš Skandinavų - jie yra šios srities ekspertai. Matysite pavyzdžių, kur nedideliame kambaryje ne tik svetainės ir miegamojo zona, bet ir nedidelis valgomojo ir darbo kampelis!

Žinoma, teks pamiršti kampinę sofą ir didžiulę dvigulę lovą. Jeigu jau bandote sutalpinti kelias zonas į vieną kambarį, rinkitės 160 cm pločio lovą (kurioje, beje, telpa ir du žmonės) ir dvivietę ar trivietę sofą. Galiu patikinti, kad 99 atvejais iš 100, kampinė sofa netilps, o jeigu ir tilps, labai vizualiai ir fiziškai apsunkins kambarį.

 gravityhome.tumblr.com

Taip pat greičiausiai teks atsisakyti rūbų spintos. Ji turėtų būti kažkur kitur: koridoriuje ar atskirame kambariuke. Čia tik tuo atveju, jeigu netelpa svetainėje.

Stengiausi rinkti tokius pavyzdžius, kuriuose matosi ne tik lovos zona, bet ir daugiau svetainės kampų - juk įdomu, kaip visa tai atrodo bendroje erdvėje. Visus interjerus vienijantis elementas - balta ar kita šviesi spalva ir jokių tapetų. Sienoms dekoruoti nauojami plakatai ir paveikslai.

Lova už žemos pertvaros

Tai yra tikrai geras būdas atskirti dvi skirtingas erdves. Kadangi pertvara žema, optiškai nemažėja kambarys ir neprarandama tiek šviesos, kiek statant pertvarą iki lubų. Pertvaros viršų galima išnaudoti, kaip lentynėlę, o pridėjus kelis kabliukus - kaip mini rūbų kabyklą.

 gravityhome.tumblr.com

Lova už lengvos širmos

 

 

 

Mėgstantiems šiek tiek romantišką įvaizdį, medinė širma turėtų padėti išspręsti privatumo problemą. Sulankstyta ji neužima daug vietos ir negadina vaizdo, o išskleista dalinai uždengia privačią zoną - tai ypač praverčia esant svečiams.

gravityhome.tumblr.com

Lova už lengvos lentynos

 

 

 

Turbūt nepasakysiu nieko naujo. Itin dažnas sprendimas, dalinai atskiriantis erdves yra atviros lentynos. Šiuo atveju, tai juodos rėminės lentynos, kurias užpildžius įvairiais aksesuarais, šiek tiek uždengiama miegamojo zona. Pastaroji gali pasitarnauti ir kaip papildoma vieta svečiams susodinti, nes svetainės zona yra visai prie pat.

gravityhome.tumblr.com

Lova, paslėpta už neaukštos lentynos

 

 

 

Iš interjero matosi, jog jis įrengtas tikrai nebrangiai. Pertvaros funkciją atlieka atvira knygų lentyna, tačiau ji yra aptraukta medžiaga ir miegamojo zona visiškai paslepiama. Panašu, jog lentyna neišlaikytų televizoriaus svorio, nors vieta tam lyg ir numatyta, bet kaip idėja ji tikrai verta dėmesio.

gravityhome.tumblr.com

Miegamasis, atskirtas stikline pertvara

 

 

 

Be galo jaukiai atrodantis sprendimas. Tokios stiklinės pertvaros juodais rėmais yra tikrai populiarus sprendimas, o norint didesnio privatumo, galima panaudoti užuolaidas!

gravityhome.tumblr.com

Miegamasis nišoje

Jeigu tik erdvėje susidaro tinkamų matmenų niša, galite ją išnaudoti miegamojo zonai. Ją galima uždaryti užuolaidomis ar stikline pertvara, o galima palikti atvirą, kai yra čia.

Atkreipkite dėmesį, jog šiame kambaryje sutalpintos net 4 zonos: miegamasis, svetainė, valgomasis ir darbo zona.

gravityhome.tumblr.com

Laisvai erdvėje stovinti lova

Tai pats rizikingiausias, bet tuo pačiu ir paprasčiausias sprendimas. Turbūt aišku, kodėl paprasčiausias? O kaip dėl rizikingiausio?

Lova turi visuomet atrodyti gražiai, suderinta su sofa ir kambaryje naudojama tekstile, o tam reikia turėti stiliaus pojūtį ir nuolat tvarkytis. Kaip pastebėjote, skandinavai labai mėgsta naudoti daug tekstilės ir interjeras vis tiek atrodo lengvai ir, kas be ko, jaukiai.

gravityhome.tumblr.com

gravityhome.tumblr.com

gravityhome.tumblr.com

gravityhome.tumblr.com

3
Komentarai

Jorė

Taip, ne visi turi būstus, kur galėtų įrengti atskirus kambarius, o miegoti svetainėje ant sofos ar minkšto kampo tikrai ne pats geriausias sprendimas. Tikrai neblogomis idėjomis pasidalinta. Man gal priimtiniausia lentynų pertvara, nes yra praktiška ir sutalpinanti pvz knygas. Sienelių idėjų galima pasisemti ir iš biuruose įrengiamų atitvėrimų įrengiant atskiras darbo vietas didžiulėje erdvėje

(2) · (0) · Atsakyti · 2018 m. spalio 20 d.

Caterina Massaro

Hello Evelina, my compliments for your article, it was really interesting. 

For some months of the year I live in a studio apartment, our kitchen is in the entrance (sort of separated, but not so much!) and we decided to leave the space open, organizing different zones for bed and closets, living space and dining. 
I guess the choice depends on the layout.
I was on Pinterest looking for some decoration ideas, and I enjoyed also to look at the pictures.
So, at the end I was surprised that the comment was in Lithuanian, such a coincidence! 
My husband is Lithuanian too, he is an architect and he gratuated in your same Akademia in Vilnius.
Considering that today is Dec 31, Happy New Year!

(1) · (0) · Atsakyti · 2018 m. gruodžio 31 d.

Evelina Aleliūnienė

Wow, thank you for writing to me! Send wishes to your husband :)
It would be really interesting to see your space!

(0) · (0) · Atsakyti · 2019 m. sausio 3 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.