Nepraleisk! Naujas video!
2021 m. liepos 20 d.

Teksto autorius: Evelina

Dar viena Instagram draugystė, kurios dėka galiu su jumis pasidalinti Lietuvoje kurtu interjeru. Tokie labai patinka jums, nes galite paanalizuoti, kaip įsikūrę tautiečiai bei kur jie ieško įkvėpimo ar tam tikrų baldų bei detalių. Gretos paskyrą @vienas_namas seku jau seniai ir stebiu, kaip po truputį interjeras pilnėja ir jaukėja. Kadangi viskas prasidėjo nuo "tuščio" lapo, t.y. namo statybų, truputį pakalbinau ir apie tai.

Kodėl pasirinkote 1 aukšto namą?

Teko būti vieno aukšto name, kuris nei kiek neprastesnis nei dviejų aukštų. Šalia kaimynai statėsi vieno aukšto namus, tad nusprendėme ir mes tokį statytis. Ypatingai norėjome išvengti laiptų. Kai pagyveni daugiaaukščio namo penktame aukšte be lifto, laiptų nebesinori.

Kadangi namą statė samdyti darbuotojai, įdomu ar likote patenkinti jų darbo kokybe?

Vyras prižiūrėjo namo statybas, ieškojo statybininkų, domėjosi medžiagomis. Darbo rezultatais, kokybe tikrai esame patenkinti, žinome, kokios buvo panaudotos medžiagos ir manau, kad darbininkai darbus atliko gana kokybiškai.

Kiek iš viso užtruko namo statybos?

Nuo pamatų išliejimo iki įsikėlimo užtrukome 3 metus. Kadangi gyvenome ne nuomojame būste, neskubėjome. Norėjome įsikelti į švarius, su visa įrengta buitine technika, baldais namus. Tačiau gavosi, kaip gavosi. Miegojome ir ant čiužinio, ir kurį laiką neturėjome dujinės kaitlentės, bet jau ir patiems norėjosi greičiau, tad perleidę butą įsikėlėme į namą. Sakyčiau, kad gyvenant dar neapstatytame name labiau jį pažįsti ir supranti, ko tau reikėtų iki visiško patogumo.

Ar įrengimui (arba kuriam nors etapui) samdėte interjero specialistą?

Ne, interjero dizainerio neturėjome.

Kokie vidaus darbai jums buvo patys maloniausi?

Žinoma, kad maloniausias darbas – apstatymas. Pati išsimatavau svetainės, miegamojo sieną ir susidėliojau, kaip turi atrodyti sienų lipdiniai, o darbininkai suklijavo. Jei turiu viziją – vienas malonumas, kai ją išpildo. Taip pat daug darbo įdėjau su virtuvės išdėstymu, baldininkas tik patarė, ką daryti geriau, kad patogumas išliktų. Drabužines susidėliojau, vonios spintelę su praustuvais taip pat. Vienas malonumas tuščias erdves užpildyti. Anksčiau tokių darbų neteko daryti, tai ne tas pats, kas išsirinkti sofos minkštumą. Malonu, kai tokie darbai pasitvirtina gyvenant.

Kurie vidaus darbai jums buvo nemaloniausi?

Kadangi patys nieko nestatėm ir savo rankomis neįrenginėjome, nemaloniausia buvo tuomet, kai matėme darbininkų klaidas, kai reikėdavo perdaryti. Kai atvažiavus į namą matai kitų darbininkų ištepliotas sienas, kreivai nutinkuotas sienas, supranti, kad fiziškai tu nepavargsti, bet psichologiškai tave tai nuolat trikdo.

Kaip nusprendėte, koks bus interjero stilius ir spalvynas? Ar daug kompromisų reikėjo derinant su vyru?

Džiaugiuosi, kad dėl tokių dalykų puikiai sutarėm. Visgi pagalvojus, tai jis labiau gilinosi į medžiagas, kas atliks, kokia kokybė, o aš galvojau apie stilių, spalvas. Vyras būtinai norėjo baltų sienų, tačiau atsirado ir pilkos spalvos. Nuomonės keitėsi, turėjau labai daug pavyzdžių, tačiau vis ištrindavau, kai sugalvodavau ką nors naujo. Tuomet supratau, kad man patinka klasikiniai baldai, tačiau išraitytų kojų kiekviename kampe nenorėjau.

Namų įrengimą pradėjome nuo vonios plytelių, kurios ir buvo mūsų tolimesnė eiga, kurią atkartojome: marmuro imitacijos plytelės vonioje, virtuvėje ir tikro marmuro židinys. Chevron plytelių raštas atsikartojo ir medinėse grindyse – mėgstu derinti.

Ar padarėte kokių nors klaidų ir kitą kartą to nebekartotumėte/darytumėte kitaip?

Klaidų pridarėme labai daug, bet ištaisėme. Tačiau vieno akivaizdaus dalyko nebekartotume - nebestatytume židinio, geriau būtume pasidarę kondicionierių.

Kuri namų vieta/erdvė jums yra mieliausia? Kodėl?

Kadangi daugiausiai dėmesio skyrėme gyvenamajai erdvei (svetainė, valgomasis, virtuvė), tai ji man ir mieliausia. Erdvė gan didelė, apie 65 kv.m, aukštomis lubomis, dėl to jaučiasi dar didesnis erdvės pojūtis, kuris leidžia visiems atsipalaiduoti po darbų, po darželių. Visi randame vienoje erdvėje sau skirtingos veiklos. Stengėmės namo centrą - svetainę įrengti gražiai, nes ji yra viso namo svarbiausia vieta.

Kas jums yra namai bendrąja prasme?

Man namai yra ten, kur visi jaustumėmės gerai. Būtent šie namai tapo daug svarbesni, nes jie ne tik suteikė kiekvienam šeimos nariui atskirą erdvę, bet ir kiemą, jausmą, kad nebėra, kur skubėti, o išvažiavę mes mielai grįžtame į juos. Susikūrę sau mielus namus, kartais niekur ir nenorime važiuoti. Mes matome, kokie laimingi vaikai, kaip jie džiaugiasi savo kiemu, kad gali savarankiškai išeiti į lauką, ko nebūdavo gyvenant bute.

Kadangi žinau, jog interjere derinote seną ir naują, įdomu, kokius daiktus pirkote iš sendaikčių/skelbimų ar atnaujinote patys?

Tikrai, daiktų iš sendaikčių mes turime kiekviename kambaryje. Darbo kambaryje stovi naudotas vyro rašomasis stalas, sūnaus lovytė rasta skelbiu.lt, dukrytės spintelė ir stalinis šviestuvas, visos kėdės svetainėje. Taip pat šiame name kol kas atnaujinau tik seną, naudotą lentynėlę, kurią pasistačiau prie miegamojo lovos. Sendaikčiuose perku interjero detales – originaliai atrodo ir retas turės.

Būtų puiku, jeigu surašytumėte, kur ką pirkote, nes skaitytojams dažnai kyla tokių klausimų :)

 • Svetainės sofa-lova ,,Nemuno baldai“
 • Svetainės kilimas ,,Senukai“
 • Valgomojo stalą gamino ,,EM Furniture“
 • Virtuvės baldus gamino ,,Elijos baldai“
 • Virtuvės stalviršis iš kvarco ,,Manstona“
 • Dukrytės lovą pirkome ,,Medžio interjeras“
 • Dukrytės lėlių namelį gamino dukrytės diedukas
 • Darbo kambario sofo-lova ,,Magrės baldai“
 • Koridoriaus ir darbo kambario paveikslai ,,Mone Kiele“
 • Vonios kambario plytelės ,,Apdailos namai“
 • Vonios praustuvai su stalviršiu ,,Modernstone – lietas kamuo“
 • Virtuvės sienų ir grindų plytelės ,,Plytelės 24/7“
 • Vidaus durys ,,StepMaster“

Iš kur sėmėtės įkvėpimo?

Nėra nei konkrečių dizainerių, nei konkrečių pavyzdžių. Nuolat domėjausi, žiūrėjau nuotraukas, natūraliai pagaudavau vieną kitą detalę kituose interjeruose. Nežiūrėjau tik į tai, kas ant bangos. Nenorėjau namų, kuriuose būtų ryškios spalvos, visur skirtingos sienos, daug skirtingų raštų, dėl to mūsų namuose nėra erzinančių detalių.

Ar dabartinius namus kūrėte ir statėte su mintimi, kad tai paskutiniai namai, ar ne?

Tikrai taip, manau, kad tai paskutiniai mūsų namai. Statėmės su ta mintimi, kad turėti erdvesnius ir patogesnius namus. Nemanau, kad didesnių ateityje reikės, visko pilnai užtenka.

Ar jums svarbios spalvos namuose? Jos skatina veikti, suteikia energijos ar kaip tik vargina?

Manau, kad mūsų namuose spalvos būtent tokios, kurios nesukelia galvos skausmo. Natūralus medis, šviesios sienos, pilki tonai, o žalia sofa puikiai dera prie augalų, žalumos. Daug natūralios šviesos – energijos pliūpsnis.

Kas namams suteikia jaukumo?

Viskas, kas natūralu, saulės šviesa, erdvė, kurioje nesijauti suspaustas. Dažnai kalbama, kad būtent užuolaidos ir kilimas suteikia jaukumą. Sutinku, tačiau reikia nepamiršti, tai tik detalės, kurios papildo, o jaukumą susikurti turime patys galvodami, koks mūsų gyvenimo būdas ir į kokius namus norime grįžti.

Ačiū už atsakymus! Gretos paskyrą galite sekti Instagram profilyje.

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.