Susiję tag'ai
#Interviu#Virtuvė
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2020 m. spalio 28 d.

Teksto autorius: Evelina

Prieš daugiau nei metus patalpinau straipsnį apie Miglės sūnaus kambarį, kurį galite rasti čia. Šį kartą noriu parodyti nuostabų virtuvės remontą, prie kurio stipriai prisidėjo Miglės vyras. Jie abu gyvena Nyderlanduose ir labai mėgsta atnaujinti savo namus panaudodami daiktus iš antrų rankų ar pasidarydami patys!

Papasakok apie virtuvės remontą. Ar buvo sunku? Kokios vietos buvo sudėtingiausios?

Kai priėjo eilė remontuoti virtuvę net nenutuokėm, kad vėl viską darysime patys ir senas spinteles paversime naujomis :)) Su Rogier žinojome, kad norime ne juodos ir ne baltos virtuvės. Prasidėjo vaikščiojimas po virtuvių dizaino parduotuvės, bet niekaip negalėjome rasti gražios spalvos, norėjosi, kad būtų žalia. Peržiūrėjus begalę interjero žurnalų, turėjau galvoje savo virtuvės viziją, kaip ji turėtų atrodyti. Kadangi neradome norimos spalvos pas baldininkus, vieną rytą vyras atsikėlęs pasakė: "aš pats padarysiu, kam mokėti už virtuvę didelius pinigus ir gauti net ne tokią spalvą kokios norime"!

Mūsų virtuvės komplektas buvo 11 metų senumo, bet durelės labai tvirtos, vidus gražus, tik dizainas atgyvenęs. Naujų virtuvinių kainos Nyderlanduose aukštos, be buitinės technikos butų kainavę apie 4500 eur. Vyras kurį laiką sapnavo virtuvės darbus ir vis dar iki šiol prisimena, kaip sunkiai dirbo ir kiek reikėjo kantrybės, tai jeigu jos nėra pas jus, geriau net nepradėti :D

Sudėtingiausia buvo pakeisti virtuvės durelių dizainą, spalvą bei iš blizgios pakeisti į matinę. Darbas prasidėjo nuo durelių paviršių nuvalymo amoniaku, tada pašiaušė paviršių, užklijavo rėmus su spec.klijais, 2 kartus gruntas, 3 kartus spalva, 3 kartus matinis lakas. Iš viso 12 durelių, dažyta 96 kartus! Po kiekvieno sluoksnio dažų prieš kitą dažymą paviršių pašiaušdavo lengvai švitriniu popieriumi ir nuvalydavo dulkes.

Papasakok, kaip pagamintas betoninis stalviršis. Ar panaudojus matai kažkokių minusų? Kaip jį prižiūri?

Man namuose patinka įnešti industrinio stiliaus detalių, norėjosi ir betoninio stalviršio. Vėlgi parduotuvėse, kuriose žiūrėjome, kaina už metrą svyravo nuo 300-800 eur. Rogier savo darbe dirba su betonu, tai mums pagamino pigiau svajonių stalviršį ir namuose.

Pradžiai išmatavo stalviršio dydį, padarė formas iš lentų, jos su baltu paviršiumi, kad vėliau išsiimtų lengvai betono stalviršis. Pritaikė angą/ vamzdį pagal maišytuvo dydį ir plautuvę įstatė į formą. Nusipirko specialų rinkinį su reikalinga chemija, plius 50 kg cemento, 50 kg smėlio. Tame rinkinyje buvo stiklo pluoštas, kuris tvirtina visą betono masę. Viską sumaišius pagal instrukciją supylė į formas. Užklojo formas su betonu ir maišais, kad greitai nestingtų ir nedžiūtų, paliko 40 h ramybėje. Po to išėmė stalviršį iš formos, gerai nuvalė visus nešvarumus.

Sekantis žingsnis - išpurškė stalviršį vandeniu ir šveitė švitriniu popieriumi tris kartus nr.600 ir vieną kartą nr.1000. 3 kartus tepė impregnantu su voleliu, bet kiekvieną kartą nutepant reikėjo laukti po 6h, kad gerai įsigertų ir nudžiūtų. Paskutinis žingsnis - reikia prašyti šeimos ar draugų pagalbos, kad įstatyti į vietą, nes mūsų stalviršio svoris 90 kg, o ilgis 2,1 m.

Stalviršio kaina gavosi 250 eur, plius dar pagamino mažą stalviršį  ( 50x80 cm) ant komodos. Praėjo daugiau nei pusė metų nuo remonto, tai stalviršio paviršius kažkiek pasibraižęs, bet man tai priduoda žavesio ir charakterio, nes industrinis stilius ir yra netobulas ir grubus :) Bet kai dalinausi Instagram paskyroje, kad darysime tokį paviršių, kai kurie sekėjai sakė, kad nepraktiška, nes lieka/įsigeria dėmės (kavos, vyno), bet mus jokios dėmės nelieka. Priežiūra paprasta, tiesiog po valgio, gaminimo viską nuvalau su virtuvės chemija ar tiesiog skudurėliu ir indų plovikliu.

Ką pirkai iš sendaikčių?

Didžiausias pirkinys iš sendaikčių buvo komoda į virtuvę. Gan ilgai ieškojome, nes turėjo tikti dydžiai pagal išmatavimus šalia šaldytuvo. Mes ją perdažėme virtuvės spintelių spalva bei ant viršaus uždėjome betono stalviršį, taip atsirado daugiau darbastalio. Dar pritaikiau ir dekoro detales iš sendaikčių: paveikslus, vyro močiutės seną sieninį šviestuvą.

Ant palangės surinkti daiktai su istorija, kaip sunkūs svareliai. Juos seniau naudodavo Amsterdame, namams su dideliais langais prie kanalo, tie svareliai laikydavo lango svorį, kai būdavo atidaryti. Arba labai senas špižinis šildytuvas maistui šildyti. Taip pat virš komodos Rogier padarė dvi sendinto medžio lentynas ir ten susidėjau visą sendaikčių turtą, kuris tinka virtuvės panaudojimui ar dekorui.

Kaip manai, kokie didžiausi pliusai, kai remontą pasidarėte patys?

Tai daryta mūsų pačių ir niekas tokios virtuvės daugiau neturi! Taip pat šiek tiek prisidėjome prie tvarumo, nes neišmetėme senos virtuvės, kuri tiesiog netiko pagal dizainą, o pakeitėme vaizdą į norimą. Užtrukome apie pusantro mėnesio. Aš išskridau su vaiku į Lietuvą, kad vyras po savo darbo galėtų darbuotis vakarais prie virtuvės. Tai dirbdavo iki vėlumos ir savaitgaliais, nes ne tik kad virtuvę atnaujino, bet ir sienas bei lubas dažė, pagamino dar vieną kavos aparato spintelę prie šaldytuvo, atkasė autentišką raudonų plytų sieną, dažė langus bei duris.

Ar liko kas nors neatnaujinta? Gal tik langas? :)

Viską atnaujinome ir atšviežinome! Langas ir durys senos, palikome tokias pat, tik nudažėme baltai.

Kiek kainavo visas virtuvės remontas?

Sunku pasakyti, bandėm su Rogier skaičiuoti, bet ne visus čekius išsaugojo. Manau visa virtuvė, baldai, sienos, lubos, buitinė technika ir t.t plius minus 3500 - 4000 eur. Tai už tokią sumą būtume turbūt pakeitę tik virtuvės baldus, o mes su šiais pinigais prasisukome su visu remontu :)

Ačiū, Migle, už atsakymus! Linkiu nepamesti šio "hobio"! :)

2
Komentarai

IEVA

Kokios nuostabios plytelės! Taip pat ir viskas kitkas ypatinga. Daug širdies įdėta.

(2) · (0) · Atsakyti · 2020 m. lapkričio 13 d.

Igne

Svajonė kad vyras toks kūrybingas ir darbštus :) LAbai džiaugiuosi kad jūs tvariai susikūrėte geresnį ir daug širdžiai šiltesnį virtuvės dekorą ir jausmą.

(1) · (0) · Atsakyti · 2022 m. kovo 20 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.