Nepraleisk! Naujas video!
2020 m. vasario 12 d.

Teksto autorius: Evelina

Atsikraustymas į kažkieno jau gyventus namus - dažnas dalykas. Bėda ( o gal džiaugsmas) tame, kad ne visiems patinka senųjų šeimininkų "palikimas" bei esamas interjeras, o išlaidauti ir ilgai užtrukti remontuojantis taip pat nesinori. Sandra puikiai įrodė, jog visai nebrangiai galima akivaizdžiai prisijaukinti erdvę ir padarius keletą pokyčių, paversti naujuosius namus šiuolaikiškesniais ir artimesniais savo skoniui.

Trumpai papasakokite apie namus ir savo šeimą.

Esame didelė penkių asmenų šeima. Iki tol gyvenome bute viename iš Vilniaus mikrorajonų. Prieš gimstant trečiajam vaikui, nusprendėme, kad laikas namui. Jau neskubant žvalgėmes sklypo, nes buvo minčių apie naujo namo statybas. Bet pabijojom/patingėjom to vargo, kuris lauktų imantis statybų. Taigi nusipirkom "panaudotą" namą. 2006 metų statybos kaip ir ne senas, bet ir ne visai naujas. Namas prašėsi bent jau kosmetinio remonto.

Ką pirmiausia pakeitėte, kas labiausiai erzino tuose namuose (vis tiek ne savas palikimas ir sprendimai)?

Apskritai, perkant ne naują namą, niekada negali žinoti kokių perliukų rasi. Viena laimė, jie nebuvo esminiai, lemiantys apsisprendimą pirkt ar ne. Bet jei kai kuriuos būtume pastebėję anksčiau (kaip dujų katilas, skaičiuojantis paskutines dienas, ar skylės interneto kabeliui kiekvieno kambario lango rėme ar didžiosios drabužių spintos be durų (taip taip, šito sugebėjome nepastebėti), būtų galima derėtis dėl kainos.

Man, kaip architektei (iki susilaukiant vaikų teko padirbėti), norėtųsi išgirsti argumentus dėl kai kurių "įdomių" sprendimų, pvz.. kiekvienas kambarys turi išėjimą į balkoną (čia dar nieko), bet net ir wc, o vienas vonios kambarys jų turi net du(!!). Ir išvis, kam balkonas, kai turi 10a kiemą? Arba svetainėje, pačioje matomiausioje vietoje, viduryje sienos įkaltas šilumos reguliatorius. Nei uždengsi jį, nei kažkaip paslėpsi.... Arba antro aukšto vonios kambarys padarytas virš svetainės. Tuo tarpu, nematau jokių problemų suprojektuoti jį virš pirmo aukšto wc. Arba didžiųjų kambarių langai orientuoti į gatvę ir kaimynus, bet vonios kambario ir mažiuko kambariuko langai į ramų kiemą.. Čia didieji nesusipratimai, kurių, deja, nepavyks pakeisti. Laimei, kitus labai erzinančius dalykus po truputį tvarkomės.

Kokius pakeitimus padarėte virtuvėje ir valgomajame?

Joje bene didžiausia nesąmonė padaryta su virtuvės spintelių išdėstymu, ignoruojant pagrindinius ergonomiškos virtuvės principus (virtuvės sala su kaitlente ir plautuve viena priešais kitą. Deja, naujos spintelės artimiausiu metu nenusimato, bet planuose yra. Tačiau pakeitę gana mažus ir didelių investicijų nereikalaujančius dalykus, gavome bent jau labiau estetiškesnį vaizdą.

Didžiausias pokytis tiek virtuvės, tiek viso pirmo aukšto erdvėje įvyko perdažius sienas. Name yra gana intensyvios spalvos grindys (ryžos su pilkumu), todėl norėjosi kuo greičiau jas prigesinti. O esami namo elementai (ąžuoliniai laiptai ir baldai) iš savęs gražūs, tačiau tarp gelsvos, ryžos ir raudonos spalvos pasislepė. Todėl visas sienas dažėme baltai, o akcentinę laiptų sieną - pilkai, tokios pat spalvos, kaip virtuvės spintelės. Rezultatas - ryžos grindys nebe tokios ryžos, virtuvės spintelės įsipaišė ir pasimatė ąžuolinių laiptų grožis.

Taip pat naujų sienų spalva nudažiau ir plytelių mozaiką, kuri savo margumu mane erzino. Dažiau tais pačiais sienų dažais. Nors rekomenduojama naudoti specialų gruntą dažų užtvirtinimui, aš jo nenaudojau. Bet vonios kambaryje išbandysiu. Bendras vaizdas ne tik susitvarkė ir gavos vientisesnis, bet ir išryškėjo plytelių tekstūra.

Antrasis ryškus pokytis, kuris transformavo erdvę, buvo esamos spintelės pasukimas. Iki tol toji spintelė dalino virtuvę ir valgomąjį. Labai priminė nevykusius bandymus sekcija padalinti kambarį į dvi dalis. Taigi, mes ją pasukome prie sienos. Taip susijungė virtuvė ir valgomasis į bendrą erdvę. Dar išėmėm kas antrą vynui skirtą laikyti lentyną (jos madoje buvo prieš kokį 15 metų). Man jos neatrodo nei gražiai nei funkcionaliai. Atsirado vieta mano kukliai receptų knygų bibliotekėlei. Ir nors pasuktoji spintelė prarado dalį funkcijos (dėl pasukimo) ar matosi varžtai, kurie neišsisuka (išėmus vyno lentynas), tačiau tvarkinga erdvė kur kas svarbiau!

Po šių pakeitimų sekė smulkesni darbai:

  • Nupirktos naujos valgomojo kėdės 6 vnt. už 337€ iš vidaxl.lt
  • Pakeistos užuolaidos ir jų kabinimo būdas. Naktinės užuolaidos Ikea 14.99€, dieninės taip pat Ikea ir 2 vnt už 39.98€. Užuolaidų kabinimo bėgiai su papildomomis detalėmis iš Depo už 7.79€ (bėgių pirkome daugiau, tai gavosi pigiau). Užuolaidas trumpinau pati, tai dar + 2€ už audinių "lipnią" juostelę.
  • Naujas šviestuvas Ikea 49.99€.
  • Įvairūs varžtai ir papildomos detalės pasuktai spintelei apie 10€.
  • Keitėme baltas rozetes į juodas, nes juodoje sienoje jos nesižiūrėjo. Du vnt. dvigubų juodų rozečių su dangteliais iš Depo už 2.44€.
  • Keitėme halogenines lubinio apšvietimo lemputes ir šviestuvus į led paneles. Pagrindinės priežastys - taupumas ir estetika. Senieji šviestuvai jau matę gyvenimo, o ir pritaškuota jų per daug. O led panelės savo paprastumu tampa nepastebimos. Led panelės iš PC Senukai, 10 vnt. 15€ (pirkau akcijos metu).
  • Dekoro detalės - drobė paveikslui iš Jysk už 4€. Ir Ikea dėžė už 3.49€. Į ją įstačiau gėlę su vazonu.

 

Iš viso virtuvės pasikeitimas kainavo 491.68€. Ir didžiąją dalį sudarė naujos kėdės (337€).
Atšilus orams stalas laukia atnaujinimo. Bandysiu jo paviršių šlifuoti ir lakuoti iš naujo. Tikiuosi pavyks atgaivinti ir naudoti dar bent 10 metų!

Jei idomu, sekite Sandros seno/naujo namo jaukinimosi istoriją Instagrame.

 

1
Komentarai

Aušra

Tiesą sakant, prieš atrodo gražiau nei po

(0) · (2) · Atsakyti · 2021 m. lapkričio 2 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.