Nepraleisk! Naujas video!
2018 m. lapkričio 27 d.

Teksto autorius: Gintarė

Sveiki! Esu Gintarė, treti metai studijuojanti aplinkos objektų dizaino specialybę. Interjero dizainas yra viena iš tų sričių, kuri mane domina ir nuolatos seka iš paskos. Vis dažniau suprantu, jog noriu užsiimti šia veikla, bendrauti su žmonėmis ir dalintis naudingais patarimais, padėsiančiais susikurti savo namų interjerą.  Prieš porą metų, turėjau progą susikurti savo pirmuosius „studentiškus“ namus, apie kuriuos ir noriu su jumis pasidalinti būtent čia.

Atsiradus pirmiems namams, norėjosi, jog čia vyrautų kūrybiška, šiuolaikiška atmosfera, būtų jauku ne tik mums, bet ir svečiams. Iškart žinojau, jog teks ieškoti pigiausio ir optimaliausio sprendimo, nes gyvename kartu su draugu ir abu esame studentai, be to įsikūrus laikiname būste, nesinori investuoti per daug. Tai, jog biudžetas mažas, visai nereiškia jog neįmanoma susikurti norimo interjero, tereikia žinoti keletą būdų, kurie padės neišleisti daug pinigų.

Visų pirma, ne visada reikia viską keisti kardinaliai. Galbūt kažkas dar puikiai žiūrėtųsi ir naujajame interjere. Savo namuose, keitėme tik senus tapetus, nes atrodė ganėtinai susidėvėję. Parketas liko senas, keliose vietose jis gerokai nutrintas, (tai galima paslėpti, patiesiant kilimą ar užstatant baldais), tačiau man asmeniškai, tai suteikia kažkokio savito jaukumo, o ir dėti naujas grindis prireiktų daug laiko ir pinigų.  Keičiant namų sienas, pasirinkau šviesias spalvas, nes balta, pilka, puikiai dera prie bet kokio interjero stiliaus, o kambarys atrodo šviesesnis, bei šiuolaikiškesnis. Ir visai nebūtina rinktis brangius tapetus, pavaikščiojus po keletą didesnių prekybos centrų, atradau tikrai pigių ir gerų tapetų.

Baldai su istorija visada atlieka daug didesnę funkciją

Renkantis namams baldus, reikėtų gerai pagalvoti, ar viską būtina pirkti. Kartais kažką seno, galima panaudoti atsivežus iš tėvų ar senelių. Būtent taip, močiutės namuose, suradau kelis senus fotelius, į kuriuos niekada neatkreipdavau dėmesio. Jie stovėjo prieškambaryje, atrodė seni ir nusidėvėję, tad niekad nebūčiau pagalvojusi, jog kažkada galėsiu panaudoti juos ir savo namuose. Buvau nusprendusi jiems pakeisti audinį, tačiau neatradus tam laiko, supratau, jog laikinai galiu apkloti juos gražiu užklotu, padėti keletą pagalvėlių ir atrodys tikrai neprastai.

Dar vienas būdas, kuris tikrai nereikalauja daug pinigų, tai susikurti kažką patiems. Svetainėje norėjosi pastatyti kelias spinteles su atviromis lentynomis, tačiau pamačiusi parduotuvėje kiek tokios kainuoja, sugalvojau, jog galiu kažką panašaus pasidaryti ir pati. Čia atsivėrė visiška kūrybinė laisvė, kurios taip norėjosi įnešti į savo namus. Spintelėms nieko įmantraus nekūrėme, norėjosi jog būtų minimalistinio stiliaus, bei derėtų su kitais baldais. Nusipirkę paprastų baldinių plokščių, jas sujungus nudažėme, pritvirtinome kojeles ir be didelių pastangų, turėjome tai, ko ir norėjome. Dvejoms spintelėms sukonstruoti, mums kainavo apie 20-30 Eur, todėl sutaupėme kone trigubai.

Visada sakau, jog baldai su istorija, ar jie būtų pagaminti jūsų pačių, ar „prikelti antram gyvenimui“, suteiks namams savito jaukumo, originalumo, bei kūrybiškumo, todėl niekada neskubėkite visko susipirkti iš karto.

Žinoma, kai ką vis dėlto teko pirkti ir mums, tačiau keletas gudrybių, kurias žinojau, padėjo smarkiai sutaupyti. Yra nemažai parduotuvių, kurios paskutinius ekspozicijos baldus išparduoda su didelėmis nuolaidomis, tereikia pavaikštinėti po jas dažniau. Kai kurie baldai gali turėti defektų, todėl pirmiausia reikia gerai juos apžiūrėti. Būtent taip, „Jysk“ parduotuvėje, suradau valgomojo komplektą, kuris buvo parduodamas už pusę kainos. Ieškojau kažko visiškai paprasto, balto apvalaus stalo su dvejomis kėdėmis, todėl atsižvelgus į kainą, toks variantas man labai tiko. Dar vienas būdas, kuriam reikia nemenkos kantrybės, tai nuolat sekti nuolaidas arba laukti išpardavimų. Man asmeniškai, neteko laukti labai ilgai, nes tokiose parduotuvėse, kaip „Jysk“, „Ikea“, „Senukai“, „Ermitažas“, nuolat taikomos įvairios nuolaidos, o tai padėjo man nusipirkti visus reikiamus baldus ir neišleisti per daug.

Daugiau nei tik dekoro akcentai

Dekoruojant namus, pirmenybę skyriau daiktams, kurie atspindi mus, mūsų skonį, veiklą ir pomėgius, norėjosi jog jie taip pat taptų interjero dalimi, užpildytų erdvę, suteiktų jaukumo, bei gyvybingumo. Mano manymu, būnant kūrybingiems, mažomis detalėmis įmanoma sukurti visą reikiamą namų jaukumą, todėl svarbiausia žinoti, ko konkrečiai reikia. Pavyzdžiui, aš įsigijau  nemažai augalų, kurie puikiai atstoja namų dekorą, be to daugiau nei kiti daiktai, priduoda namams gyvybės ir spalvų. Kitus reikalingus akcentus, kaip kilimus, užuolaidas, pagalvėles, panaudojau minimaliai, tam jog nereikėtų išleisti per daug, o nusibodus, būtų nesunku pakeisti kitais.

5
Komentarai

Justis

Gražu :)

(2) · (0) · Atsakyti · 2018 m. lapkričio 27 d.

Pusė sesės

 Šaunuolė, didžiuojuos tavim

(2) · (0) · Atsakyti · 2018 m. lapkričio 27 d.

Ruta

Labai graži lova, smalsu kur pirkta? :)

(2) · (0) · Atsakyti · 2018 m. lapkričio 28 d.

Aurelia Magnoona

Puikūs namai, labai taiklūs sprendimai. Geras spyris tiems, kurie sako, kad šiuolaikinis jaunimas iš virtualios erdvės neišlenda ir nieko nesugeba. Pasirodo, sugeba ir net širdį turi - senelių baldus būtina saugoti, jie tikrai iš medžio gaminti :D 

(4) · (0) · Atsakyti · 2018 m. gruodžio 2 d.

Vilma

Tikrai koks jaukus būstas! ne kiekvienas studentas sugeba tokį susikurti. Labai suderinti kambario baldai erdvė nedidelė, bet išplanuota fantastiškai! nė iš tolo neprimena mano laikų bendrabučio kambario, kur buvo tvarkyk kiek nori, visvien bus baisu

(2) · (0) · Atsakyti · 2018 m. gruodžio 10 d.

Teksto autorius

Gintarė
Gintarė

Esu Gintarė Urmonaitė, šiaulietė. Šiuo metu, trečius metus studijuoju aplinkos objektų dizaino specialybę.  Esu kūrybiškas žmogus, todėl nuolat ieškau savęs įvairiose veiklose. Interjero dizainas, taip pat neatsiejama mano gyvenimo dalis, todėl po truputį einu link šios srities.

Teksto autorius

Gintarė
Gintarė

Esu Gintarė Urmonaitė, šiaulietė. Šiuo metu, trečius metus studijuoju aplinkos objektų dizaino specialybę.  Esu kūrybiškas žmogus, todėl nuolat ieškau savęs įvairiose veiklose. Interjero dizainas, taip pat neatsiejama mano gyvenimo dalis, todėl po truputį einu link šios srities.

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.