Nepraleisk! Naujas video!
2017 m. rugpjūčio 22 d.

Teksto autorius: Agnė Vyšniauskaitė

Jaukus, žalias ir mielas balkonas mieste? Misija įmanoma!

Gyvendama mieste dažnai pasiilgstu savo kiemo, savos erdvės ir gryno oro. Vienintelis išsigelbėjimas – tai jaukus balkonas, kuriame galima ramiai išgerti kavos ryte, padirbėti dieną ar vakarieniauti vakare. Po žiemos pamačiusi kaip varganai atrodo mano „jauki“ terasa nupręndžiau – reikia pokyčių!

1. Darbų apmąstymas ir pirkinių sąrašas

Niekada spontaniškai nepirkite daiktų. Geriau panaršykite internete, paieškokie gražių ir paprastų sprendimų, o po to mintyse ar ant lapo pieštuku dėliokite savo idėjas bei mintis. Nesirinkite pirmos pasitaikiusios prekės – geriau skirkite papildomo laiko ir derinkite prekių kainas atsižvelgdami į skirtingų parduotuvių siūlomus pasirinkimus. Nustebsite, kiek galite sutaupyti!

Taigi mano balkono atnaujinimo planas buvo toks: perdažyti senus ir nusidėvėjusius baldus, pervilkti suoliuko pagalvėles, privatumo erdvei suteikti vazonuose pasodintomis tujomis, o aplinką puošti gėlėmis ir prieskoninėmis žolelėmis. Norėdama sutaupyti tujas pirkau iš medelyno, o gėles ir prieskonius turguje – pastarieji ten daug pigesni nei parduotuvėse.

homeisblog.com

2. Darbų vykdymas

Nudažyti stalą buvo niekis, palyginus su bambukine sofa. Tačiau nieko nėra neįmanomo! Ypač žinant, kad vos už kelis eurus atnaujintas baldas galės dar kelis metus sėkmingai tarnauti. Jeigu ruošiatės atsinaujinti savo balkoną ar terasą, pirmiausia pasiklausinėkite artimųjų ar draugų- gal jie turi nereikalingų senų baldų. Viską perdažius naujomis spalvomis, ne tik baldas kardinaliai pakeis savo įvaizdį, bet ir kuriamoje erdvėje atrodys lyg naujas!

Sofos pagalvėlių pervilkimui buvo naudoti seniai turimi audinių likučiai.

homeisblog.com

3. Erdvės formavimas ir augalų persodinimas

Galvodami kaip erdvėje sudėlioti baldus bei augalus atsižvelkite į saulės padėtį dienos metu. Mano balkoną po pietų negailestingai apšviečia saulė, tad sofa buvo statoma ten, kur visą dieną karaliauja pavėsis.

Augalus svarbu rinktis lengvai prižiūrimus ir nelepius saulei. Aš norėdama, kad jie augtų kuo geriau bei būtų gražūs, kasdien apipurškiu šaltu vandeniu. Turiu nesuvaldomą meilę žaliems augalams, tad siekiau, jog balkone būtų kuo daugiau žalumos ir galėčiau sukurti savų džiunglių įspūdį. To pasekoje pavėsyje už sofos „apgyvendinau“ taip pat daug priežiūros nereikalaujantį bananmedį.

homeisblog.com

4. Super jaukios smulkmenos

Dažniausiai balkone ilsiuosi vakare, tad to meto jaukumas ypač svarbus. Taip šalia tujų atsirado keli šviestuvai su saulės baterijomis. Erdvę pagražina uždegtos žvakės ir lempučių girliandos. Pastarosios tikrai nesiruošiau pirkti – puikiai tiko ir baltų LED diodų Kalėdinė girlianda.

homeisblog.com

IŠVADOS:

Balkono renovacija man kainavo 60 Eurų įskaičiavus dažus, teptukus, šviestuvus su saulės baterijomis, gėles, bananmedį ir tujas. Jeigu balkonas daug mažesnis ar vizija skirasi – joje nėra daug gigantiškų augalų – didžiausią efektą galimą pasiekti dar pigiau!

 homeisblog.com

  • Pagalvėlės- „Home Is“ 2017m. pavasario kolekcija
  • Bananmedis – facebook.com/kambarinesgeles
  • Gėlės ir prieskoniniai augalai – Kalvarijų turgus, Vilnius
  • Dažai ir kitos priemonės – Ermitažas
Komentarai

Teksto autorius

Agnė Vyšniauskaitė
Agnė Vyšniauskaitė

„Home Is“ kūryba ir gamyba, fotografija, žurnalistika. Tai dalykai, kurie mane veža į priekį! Ir, žinoma, amžinas idėjų generavimas. Tikiu, kad idėjomis privalome dalintis – tai mus skatina tobulėti ir sugalvoti dar geresnių dalykų!

homeisblog.com

Teksto autorius

Agnė Vyšniauskaitė
Agnė Vyšniauskaitė

„Home Is“ kūryba ir gamyba, fotografija, žurnalistika. Tai dalykai, kurie mane veža į priekį! Ir, žinoma, amžinas idėjų generavimas. Tikiu, kad idėjomis privalome dalintis – tai mus skatina tobulėti ir sugalvoti dar geresnių dalykų!

homeisblog.com

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.