Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2017 m. birželio 1 d.

Teksto autorius: Evelina

Šį straipsnį rašiau specialiai Linai iš geltonaskarutis.lt, bet perpublikuoju jį ir pas save.

Turbūt dauguma, turinčių nuosavą namą ar kotedžą, svajoja apie jaukią terasą. Tiesiog pastačius kelis lauko baldus, jaukumo vis dar trūksta – reikalingi dar keli elementai. Lina man davė savo terasos planą ir matmenis, o aš ją apstačiau pagal savo nuožiūrą. Kaip tai atrodo, žiūrėkite straipsnio pabaigoje!

Vienareikšmiškai, Lietuvoje tikrai įmanoma turėti jaukią terasą. Žinoma, ne visi pasiryžta slėpti lepius lietui ir saulei daiktus namuose ir po to juos vėl išnešti, bet yra taip darančių ir vargo nematančių! Taigi, kas sukuria jaukumą?

elisabethheier.no

Apšvietimas

Tai vienas svarbiausių elementų vakare. Nėra nieko jaukiau nei švelni ir neįkyri šviesa, kuri sukuriama sieniniais šviestuvais ar lempučių girlianda. Nepamirškite, jog šviestuvai turi būti atsparūs drėgmei, tad patartina rinktis tokius, kurių apsaugos nuo drėgmės klasė yra bent jau IP60 (jeigu terasa atvira).

Žvakės žibintuose ar žvakidėse sukurs ypatingai romantišką nuotaiką, kai oras neskriaudžia lietumi ar dideliu vėju.

 nordicmood.dk

Augalai

Manau net ir įrodinėti neverta – augalai kuria jaukumą bet kokioje aplinkoje. Nesu augalų ekspertė, tad geriau pasikonsultuoti su specialistais ir rinktis tuos augalus, kurie nebijo vėjo ir kitų ne itin malonių lauko sąlygų.

Prireikus, galite augalus iš kambario laikinai atnešti į terasą. Tokiu atveju šeimos pietūs, giminės susibūrimas ar draugų vakarėlis įgaus jaukesnės atmosferos, o viskam pasibaigus įnešite augalus atgal.

capi-europe.com

Dirbtiniai augalai – geras būdas nesukti galvos dėl augalų priežiūros ir nuolat matyti žalumą. Tai priimtina ne visiems ir daliai žmonių kelia priešingus jausmus, nei jaukumas. Rinkitės pagal savo pojūčius.

Tekstilė

Pagalvėlės, staltiesės, pledukai, netgi lengvos užuolaidos – daiktai, kurie neabejotinai padės sukurti jaukumą. Nebūtina visko nuolat laikyti terasoje – turėkite tam skirtą vietą namuose ir prireikus išneškite laukan.

homebook.pl

Dėžutės, krepšeliai

Kartais juos verta pastatyti vien dėl grožio. Nors, visada galite dėžutes ir krepšelius panaudoti pagal paskirtį – sudėti ten pledus, žurnalus ar kitus daiktus, kurie bus reikalingi terasoje.

Baldai

Su baldais situacija sudėtinga. Jeigu lauko baldai gražūs, greičiausiai jie bus mediniai ir greičiau susidėvės. Jeigu norisi itin patvarių – pirkite metalinius, plastikinius ar kitų, atsparių aplinkos poveikiui, baldus.  Deja, jie neatrodo taip jaukiai, kaip mediniai, bet pasitelkus į pagalbą tekstilę, vaizdą galima pataisyti.

Taip pat nepamirškite pufų. Susirinkus svečiams, galima juos lengviau susodinti.

elisabethheier.no

boligmagasinet.dk

Jeigu jūsų terasa nėra labai didelė, būtų klaida rinktis masyvius lauko baldus. Jie atrodys neproporcingai su visu namu, o ir vietos kažkam kitam neliks.  Masyvūs baldai  tinkamai itin erdvioms terasoms. Dažniausiai lietuvių namai nėra tokie dideli, tad siūlyčiau rinktis lengvesnius baldus.

piazzan.blogspot.lt

Stogelis ar širma

Atvirą terasą visada galima dalinai uždengti nuo lietaus, vėjo ar kaimynų žvilgsnių.

Turint uždengtą stogą, galima pakabinti sūpynes, hamaką, supamą kėdę, augalų, šviestuvų ar lempučių girliandą. Skamba jaukiai? Taip ir yra!

freshideen.com

Taip pat tai leidžia naudoti mažiau atsparius drėgmei baldus. Itin populiarus baldų sprendimas yra susimeistrauti juos patiems ir euro palečių, tad šiek tiek juos pridengus ir tinkamai impregnavus, ilgiau džiaugsitės gražia mediena.

Uždengus bent vieną terasos šoną medine sienele (ar kitaip), galima ją apželdinti augalais, prikabinti augalų, inkilėlių, lempučių ir sukurti ten jaukią poilsio zoną.

hrelooking.fr

eigenhandig1.wordpress.com

Funkcionalumas, proporcijos

Neperkraukite terasos. Grupuokite daiktus po kelis ir palikite vietos praėjimams. Pavyzdžiui, aš šią terasą grupavau į dvi didesnes dalis:  valgymo zoną ir poilsio zoną. Taip pat sugrupavau augalus – grupelė ant laiptų ir šalia jų, kita grupelė - dalinai uždengia valgomojo zoną ir dėl bendro išbaigtumo – didesnis augalas poilsio zonos kampe.

4
Komentarai

Nikki

What a great read. I learned something new that can be really useful for future

(1) · (0) · Atsakyti · 2018 m. spalio 22 d.

Evelina Aleliūnienė

Thank you! I'm glad it was useful.

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. spalio 22 d.

Brenda

This article is very informative and very helpful, if you can

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. lapkričio 7 d.

Austė

O gal kada galėtumėt pasidalint patarimais apie terados stogus (už prieš) dėl tamsumo viduj. 

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. lapkričio 18 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.