Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2015 m. kovo 3 d.

Teksto autorius: Evelina

Balkonas, pagal įstatymus yra privati erdvė ir pamenu, kai buvo bandoma uždrausti rūkyti balkonuose. Oj, kiek tada diskusijų buvo keliama. Aš, kaip nerūkanti, žinoma, norėčiau, kad rūkalų kvapo nejausčiau niekada, tačiau rūkantys nelabai turėtų kur dėtis (lyg man tai turėtų rūpėti). Bet tema ne apie tai.

Kaip jūs manote - balkone galima daryti, ką nori ar vis tik yra kažkokios normos? Manau, balkono interjeras turėtų būti kuriamas priklausomai nuo kiekvieno požiūrio. Dažniausiai balkonas tarnauja kaip sandėliukas ar rūbų džiovinimo vieta ir tai visai suprantama: didelius balkonus ir terasas turi maža dalis gyventojų (nekalbu apie individualius namus).

Be įprasto balkono panaudojimo poilsio zonai ar oranžerijai, esu mačiusi ir darbo erdvės, ir miegamosios erdvės sprendimų (vasarą uždaras balkonas tikrai labai tinka vietoje miegamojo). Žinoma, įstiklintame balkone galima įrengti ir vaikų žaidimo zoną, ir valgomąjį, praktiškai viską, kam nereikia specialios įrangos ar vandentiekio. Lietuvoje pirmame aukšte esu mačiusi prie lubų prikabintas sūpynes - kodėl gi ne?

Šiam kartui dalinuosi atvirų balkonų idėjomis. 

fantasticfrank.wordpress.comidejos balkonui

Kaip vizualiai padidinti mažą balkoną?

Vizualiai padidinti balkono erdvę ar bent jau jos stipriai nesumažinti būtų galima visų pirma neapkraunant jo nereikalingomis detalėmis ar dekoru. Atviras balkonas ir taip bus erdvesnis, nes jokio darbo ar žaidimų kambario neįsirengsite - juk žiemą "išgyvena" ne visi daiktai. Patarimas būtų tiesiog išmesti tai, kas nereikalinga, nes garantuoju, kad dauguma žmonių kaupia tokius daiktus, kurių neprireikia ne vienerius metus.

Įstiklintame balkone atsiveria didesnės galimybės: kaip ir vidaus patalpose, vizualiai praplėsti erdvę padeda veidrodžiai (žinoma, jei priešais nėra kaimynų). Manau, kad veidrodžiais galima į balkoną įnešti už lango esančio miško, reiktų tik paekspermentuoti, iš kurios vietos vaizdas gražiausias. Sekantis patarimas būtų neapsikrauti augalais. Kad ir kaip gražu yra augmenija balkone, tačiau visur galioja taisyklė: "kas per daug, tas nesveika". Galima šiek tiek pagudrauti ir optiškai išsaugoti erdvę augalus laikant pakabinamuose vazonuose ar keletą jų pritvirtinus specialiuose vazonuose prie sienos - tai net tik estetiška, bet ir neužima vietos ant grindų.

Dar vienas patarimas: naudoti tik vieną sieną, o kitą palikti tuščią ar minimaliai apstatytą. Jei darote kampelį pasėdėjimui, orientuokite baldus ne per balkono vidurį, o ties galine siena (nes greičiausiai šalia kitos bus įėjimas į balkoną). Ten galite kabinti lentynas, augalus, paveikslus ir kt.

stadshem.sebalkono interjero idėjos

roomed.nlbalkono interjeras

mažo balkono interjeras

Kaip matote, labai gerai atrodo balti, lengvi, dažnai sulankstomi baldai ar net tvirtinami prie balkono turėklų. Jaukumo suteiks pastatomi žibintai, lempučių girliandos ir panašūs dalykėliai. Kas be ko, dauguma dalykų su Lietuvos orais, išskristų lauk, tačiau, kai tikrai geras oras ir planuojama turėti svečių ar, galų gale, jaukiai pasėdėti vienam pačiam, galima prisikrauti daug jaukių niekučių ir per instagramą ar facebook'ą girtis, kaip jūs gerai ir gražiai leidžiate laiką :)

mazas balkonas

planete-deco.frbalkonas

fantasticfrank.wordpress.combalkono idėjos

feeds.hexagonstar.combalkono interjeras

balkonas

planete-deco.frjaukus balkono interjeras

jaukus balkonas

jullex.rudaugiabučio balkonas

stadshem.sebalkono interjero idėjos

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.