Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2016 m. kovo 17 d.

Teksto autorius: Evelina

Tikiu, jog kai kurie skaitė specialiai 15min. ruoštą straipsnį apie atliekų rūšiavimą. Kadangi tuo metu dar nebuvo prasidėjusi naujoji užstato sistema, buvau paprašyta pasidalinti mintimis apie tai, kaip stilingai namuose rūšiuoti atliekas ir kur atrasti joms vietos. Manau, kad ši tema kuo toliau, tuo labiau taps aktualesnė, nes atsakingų už aplinką žmonių vis daugėja. Būtų puiku, jeigu straipsnio pabaigoje parašytumėte, ar rūšiuojate šiukšles. Jeigu taip - kaip sekasi tai daryti ir atrandate tam vietos? Jeigu ne - kodėl?

Jei norite sąžiningai rūšiuoti atliekas, jums reikės 5 talpų. Į vieną iš jų mesite įvairias buitines atliekas, pavyzdžiui, maisto likučius, į kitas – stiklą, popierių, plastiką ir tarą. Mažiausiai vietos užima popieriaus sandėliavimas. Popierinės pakuotės lengvai susilanksto, tad didelį kiekį popierinių atliekų galima sutalpinti į palyginti mažą talpą. Žinoma, viskas priklauso nuo kiekvieno žmogaus vartojimo įpročių ir to, kokiose pakuotėse perka maistą, gėrimus ir kitus produktus. Daugiausiai vietos greičiausiai užims plastikas arba tara, kurios negalima lamdyti.

ikea.comsiuksliu rusiavimas virtuveje

ikea.comatlieku rusiavimas namuose

Dažnu atveju atliekos metamos į spintelę po plautuve, tad jeigu jūsų plautuvės spintelė gana plati (tarkim 120 cm), joje gali tilpti visos 5 rūšiavimo talpos. Patogiausia rūšiavimo talpas sudėti į stalčių – tiesiog atitraukiate jį ir metate atliekas ten, kur joms priklauso. Taip pat galima rinktis ir kitus sprendimus, pavyzdžiui, tvirtinamas prie spintelės durelių ar kabinamas talpas. Ieškodami tinkamiausio sprendimo įvertinkite, kaip dažnai išmetate ar atiduodate atliekas – jei mėgstate jas kaupti, teks ieškoti papildomos vietos didesnėms talpoms.

ikea.comatlieku rusavimas

Šias penkias talpas galite išskirstyti ir per kelias spinteles. Tuomet po plautuve tilps 2 – 3 ar net 4 talpos, o kitas talpas galėsite įdėti į stalčių netoliese.

ikea.comstalciai siuksliu rusiavimui

ikea.comsiuksliu talpos po kriaukle

Kitas variantas – išnaudoti sandėliuką, „tamsųjį kambariuką“ ar balkoną. Tokiu atveju jums nereikės jaudintis dėl estetinio vaizdo, nes viską, kas netelpa po plautuve, galėsite sudėti atokiau nuo svečių ar net kitų namiškių akių ir vietą virtuvėje išnaudoti kitoms funkcijoms.

ikea.comsiuksliu talpos

ikea.comatlieku rusavimas ikea

Taip pat kai kurie baldų ir net plautuvių gamintojai siūlo atliekų rūšiavimo talpas kartu su savo gaminiais, kas yra išties patogu. Be abejo, yra ir specializuotų įmonių, prekiaujančių būtent šios paskirties produkcija. Nemažai įvairių talpų, dedamų į stalčius, maišų ir krepšių, kurie puikiausiai tilps kitose patalpose galima rasti IKEA siūlomų atliekų rūšiavimo prekių asortimente.

ikea.comatlieku rusiavimo talpos

Jeigu neturite skaičiuoti kiekvieno centimetro virtuvėje ir jums netrukdys papildomas daiktas, galite statyti specialią talpą atliekų rūšiavimui, kuri atrodo tikrai estetiškai ir šiuo atveju puikiai dera prie interjero.

josephjoseph.comatlieku rusavimo talpos interjere

josephjoseph.comspecialios talpos rusiavimu

Žinoma, pigiausias, bet ne pats estetiškiausias būdas laikyti atliekas yra specialus stovelis ant ratukų, kuriam nebūtinos plastikinės talpos – pakanka maišų. Be to, gana greitai galite pakeisti seną maišelį nauju. Taupantiems laiką ir pinigus tai tikrai neblogas sprendimas.

item.rakuten.co.jpsiuksliu maisai

Kad ir kokį variantą pasirinksite, geriausia būtų atliekų rūšiavimo klausimą aptarti ir numatyti tam vietą dar virtuvės, buto ar namo projektavimo stadijoje. Juk šiukšlių rūšiavimas svarbi kasdienybės dalis, reikalaujanti papildomos vietos. Apgalvokite tai kiek įmanoma anksčiau, kad išvengtumėte šiukšlių kibirų viduryje virtuvės ar dėl vietos stokos iš viso neatsisakytumėte idėjos rūšiuoti.

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.