Susiję tag'ai
#Patarimai#Virtuvė
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2013 m. vasario 5 d.

Teksto autorius: Evelina

Virtuvės interjeras - turbūt maloniausias, bet tuo pačiu ir sudėtingas dizainerio ar paprastos virtuvės šeimininkės uždavinys. Tai beveik visuose namuose viena dažniausiai naudojamų patalpų, kuri yra ne tik maisto gaminimo, bet neretai ir visos šeimos ar draugų susibūrimo vieta. Įsirengti virtuvę - ne toks ir paprastas uždavinys, kadangi turi tilpti daug prietaisų ir daiktų, o kur dar dėmesys į patogumą ir ergonomijos reikalavimus. Pabandysiu trumpai apžvelgti esminius reikalavimus, apie kuriuos negalima užmiršti ir parodysiu įvairius virtuvės interjero sprendimus.

Visų pirma nuspręskite ar dažnai gaminsite - nuo to priklausys virtuvės dydis ir naudojama įranga. Pagalvokite, ar virtuvėje tik gaminsite, ar ir valgysite. Jei namuose valgote tik per pusryčius - neverta galvoti apie valgomąjį stalą - užteks ir nedidelės zonos su baro kėdėmis. Jeigu namuose gaminate ir valgote dažnai - galima plėtoti valgomojo zoną į pagrindinę erdvę, atskirą valgomąjį ar svečių kambarį - tai dažnas atviros virtuvės variantas. Tuomet reiktų pasirūpinti idealia ventiliacija, galbūt palikti pasirinkimą norint atitverti virtuvę nuo kitų patalpų. Tam siūlau naudoti įvairias pertvaras, širmas ir stumdomas duris. Atsakius į šiuos klausimus galima pereiti ir į įrangos išdėstymą.

Mikrobangė. Būtinai apgalvokite, kur norėsite ją laikyti. Pasirinkus sprendimą, mikrobangę įmontuoti į spinteles, žinosite, kiek papildomos vietos reikės projektuojant baldus. Taip pat nepamirškite ir apie jos montavimo/statymo aukštį - turi būti patogu tiek žemiausiam, tiek aukščiausiam nariui. Dabar populiaru mikrobangę montuoti virš orkaitės atskiroje aukštoje "spintoje".

Gartraukis. Neatsisakyti jo vien dėl to, jog gadina vaizdą. Yra tikrai gražių sprendimų, bet vardan grožio geriau paskutinių santaupų neleisti - tiks ir paprastutis gartraukis - svarbiausia, kad kuo daugiau garų pasišalintų iš virtuvės. Mažiausiai vietos užimantis sprendimas - ištraukiamas iš po spintelės gartraukis.

Plautuvė. Jos gylis priklauso nuo žmogaus ūgio: žemesniam nei 165 cm - patogus 20 cm, o aukštesniam - 25 cm gylis. Nepamirškite palikti vietos aplink plautuvę. Apskritai aplink visus įrangos prietaisus (plautuvę, kaitlentę, prie šaldytuvo) geriausia palikti po 60 cm.

Apšvietimas. Svarbu, kad būtų pakankamai apšvietimo, bet ne per daug, kad neakintų. Taip pat rinkitės įprastą geltoną ar baltą šviesą, nes kitokios spalvos apšvietimas gali stipriai sugadinti vizualią maisto išvaizdą ir net apetitą. Stenkitės projektuojant virtuvę suteikti bent šiek tiek natūralios dienos šviesos. Tai galioja net vonios kambariui, nes natūrali dienos šviesa suteikia visai kitokią nuotaiką ir apšvietimą nei dirbtinė.

Idėja nr.1

Dažniausiai virtuvei vietos pagailima arba paprasčiausiai jos nėra ir tenka suktis nedideliame kambariuke. O ką tada daryti? Kaip sutalpinti indus? Kaip valgomajai zonai skirti kuo mažiau vietos, kad kambarys nebūtų per daug apkrautas?

Visų pirma maksimaliai išnaudokite lubų aukštį - juk ne visus indus naudojate kasdien. Jei nepasiekiate - yra įvairių laiptelių ar galbūt aukštesnis šeimos narys. Aišku, spintelės iki lubų gali būti ir optinė apgaulė. Tiesiog aukštesnės spintelės vizualiai suteikia kambariui daugiau aukščio.

Žinoma, siūlyčiau rinktis šviesias, o ne tamsias, kaip šiame pavyzdyje spalvas. Jei yra galimybė, rinkitės įmontuojamą įrangą - taip vizualiai nesuardysite vientisumo ir interjeras atrodys lengvesnis. Kita gudrybė - permatomos kėdės, kurių tarsi nesimato.

conpapelapiz.blogspot.comVirtuvės interjeras

houzz.comKitchen interior

pinterest.comKitchen interior

Šis pavyzdys daugiau skirtas mažai gaminantiems. Pakabinta viena lentyna, kuri tarnauja ir kaip vitrina, šaldytuvas įmontuojamas po stalviršiu, pakabinamas šviestuvas ir pinti krepšeliai vietoj stalčių - jaukumas garantuotas.

paintedroom.comKitchen

Šiame pavyzdyje puikiai matosi, kaip šviesus koloritas ir permatomos kėdės sudaro lengvumo ir didesnės erdvės įspūdį. Nepamirškite augalų - kad ir tų pačių prieskoninių žolelių.

pinterest.comMaža virtuvė

Jei turite papildomos vietos, ar jau iš seniau suformuotą nišą - galite ją išnaudoti įvairiems daiktams, kurių nesinori viešai rodyti. Virtuvė nebus apkrauta ir turėsite savotišką sandėliuką. Viską galite paslėpti po durimis, kurių dizainas - jūsų pačių fantazijos reikalas.

apartmentdiet.comKitchen ideas

Galite pasielgti atvirkščiai - sandėliuojamus produktus viešai demonstruoti, sudėjus juos į vienodus indelius.

pvedesign.blogspot.comKitchen

Idėja Nr.2

Virtuvė su baru - anksčiau buvęs labai populiarus pasirinkimas. Pliusai: pavalgyti galima greitai ir patogiai - ideali vieta skubantiems į darbą. Juk čia pat galite padėti indus į kriauklę ar patiekti savo vaikui, skubančiam į mokyklą, sumuštinį tuo tarpu toliau gaminant pyragą savo vyrui.

Kalbant apie baro aukščio stalviršį - idealiausias 110 cm aukštis, tačiau laisvai galite barą sulyginti su darbinio stalviršio 90 cm aukščiu. Kas be ko, virš tokios zonos puikiai dera pakabinami šviestuvai.

cococozy.comKitchen

midiune.comVirtuvė su baru

thedecorista.comModern kitchen

livinais.comKitchen ideas

Idėja Nr.3

Atvira virtuvė, kurioje dažnai puikuojasi taip vadinama "sala". Joje gali būti montuojama kaitlentė ir/ar plautuvė, taip pat gaminama ir sandėliuojami įvairūs daiktai. Kas be ko, toks sprendimas taikomas tik didesnėse patalpose, nes nereikia pamiršti, jog aplink ją bus vaikštoma, o stalčiai turi atsidaryti laisvai, o ne iki pusės.

thebooandtheboy.comKitchen interior ideas

minimalhub.comKitchen interior

indulgy.comKitchen interior

hauscapsule.comKitchen ideas

Idėja Nr.4

Visiškai minimalistinis variantas - viską suslėpti spintelėse ir stalčiuose. Garantuotas tvarkos ir vientisumo pojūtis, tik gali trūkti jaukumo, bet pasirinkus atitinkamas medžiagas, jaukumą taip pat galima sukurti.

japanesetrash.comKitchen ideas

julien-fernandez.comModern kitchen

julien-fernandez.comModern kitchen design

julien-fernandez.comModern kitchen

Nepamirškite apie baldų transformaciją - galite naudoti tarkim 4-vietį stalą, o atėjus svečiams stalą prailginti.

homedsgn.comVirtuvės idėjos

homedsgn.comIdėjos virtuvei

Taigi, kad ir kokį variantą pasirinktumėte, kad ir kokią spalvą ar medžiagas naudotumėte, svarbiausia, kad būtų PATOGU. Patogiai išdėstyta įranga ir baldai apsaugos Jus nuo nereikalingų judesių ir gal netgi traumų. Neskubėkite projektuodami virtuvės kambarį ir negailėkite pinigų gerai įrangai, nes kaip sako lietuvių patarlė "skūpas moka 2 kartus" :)

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.