Susiję tag'ai
#Sienos#Statomės namą
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2021 m. rugsėjo 9 d.

Teksto autorius: Evelina

Šiame įraše sužinosite, kaip mums sekėsi patiems pasidaryti monolitinį žiedą. Namo plotas 190 kv.m, tad darbo buvo nemažai ne tik su pačiu betonavimu, bet ir pasiruošimo darbais. Visus #statomesnama straipsnius galite rasti čia.

Kodėl monolitiniam žiedui rinkomės U formos blokelius?

  • U formos blokeliai (500x200x250) labai patogūs ruošiant monolitinį žiedą. Tereikia užklijuoti blokelius, įdėti į juos armatūrą, o į ertmes pripilti betono. Nereikia ruošti jokių klojinių, nors teko keletą pasidaryti monolitinėms pagalvėms.
  • Juos klijuoti buvo laaaabai paprasta. Naudojome tuos pačius klijus, kaip ir blokeliams. Jų svoris labai mažas, tad buvo paprasta kilnoti ir man. Niekas neskilo, nelūžo, tai buvo bene paprasčiausias ir greičiausias darbas iš visų atliktų.
  • Su šiais blokeliais monolitinis žiedas iškart tampa šiltas, tad tai dar vienas pliusas.

Kampus suleidome 45 laipsnių kampu. Tiesa, blokelius galima būtų patobulinti, nes juos suklijavus likdavo tarpelis. Gaila, kad iškart nežinojome, nes būtume užtepę klijų ir ant šonų. Vėliau Paulius pragręžė skylutes tarp sujungimų ir pripūtė Penosil putų su varža.

Kai suklijavome U formos blokelius, pastebėjome, jog viena siena yra labiau iškilusi už kitas. Kadangi stogo nuolydį formavome su blokeliais, tai prisidarėme sau daug vargo gaudant nuolydžius. Ne ten padėtas ar neypatingai tikslus lazeris lėmė šią klaidą, tad po ilgų svarstymų, ką daryti, kad po to nereiktų kiekvienai sijai žeminti mūrloto, Paulius tos sienos U formos blokelius nupjovė iki reikiamo aukščio.

Iš tikrųjų nežinojome, ar nusipjaus gerai, ar nebus dar kreiviau ir labai rizikavome, nes reikėjo nupjauti tik 1 cm. Su mažais atstumais labai paprasta "nusigrybauti", bet pavyko ir po to permatavus paaiškėjo, kad viskas atsistojo į savo vietas.

Paulius sakė, jog kitą kartą stogo nuolydį formuotų ne iš blokelių, o iš medienos, nes dabar kiekviename stogo darymo etape turime daug žaidimo būtent dėl jau esamo nuolydžio. Būtų daug paprasčiau, jeigu viskas būtų pastatyta horizontaliai, bet nebegalėjome nieko pakeisti, nes stogas buvo planuotas iš SIP skydų, o kai sugalvojome pakeisti konstrukciją ir SIP skydų atsisakyti, buvo per vėlu. Dabar kiekvieną parapeto detalę reikės pjauti ne 90 laipsnių kampu.

ARMATŪRA

Visu namo perimetru yra sudėta mūsų rišta 12 mm diametro armatūra. Atskirai užsakinėjome lankstinius pagal pačių padarytus brėžinius.

Kažkodėl sienos atrodo banguotos :) Taip nėra, čia objektyvo triukai.

Rišimui naudojome specialų įrankį ir jau paruoštas vielas. Šiaip tuo įrankiu naudotis gana paprasta, bet kai reikia tai daryti šimtus kartų, atsiranda problemų. Galiausiai radome išeitį - naudoti akumuliatorinį suktuką, kas yra žymiai paprasčiau ir greičiau nei viską daryti ranka, kuri jau nebeklauso.

Į monolitines pagalves dėjome tarsi U formos lankstinius - tai Pauliaus sugalvota konstrukcija, kuri turėtų būti tvirta, nes išlaiko monolitinį žiedą vientisą. Projekte buvo numatyta, kad HEA sijos perkerta žiedą ir monolitinės pagalvės yra žemiau, bet mūsų toks variantas netenkino.

Juos surišti buvo sudėtingiausia, nes yra 4 atskiros dalys, kurios vis griūna, virsta, išsikraipo ir pan., tai ties ta vieta užgaišome daugiausiai. Surišti ilguosius strypus buvo paprasta, ypač juos pakabinus ant stelažų.

Po visa armatūra tam tikru atstumu padėjome po betono gabaliuką, kad apatinė armatūra neliestų blokelio (visa armatūra turi paskęsti betone). Armatūros strypai visur pagal projektą turėjo persidengti per 70 cm, taip ir stengėmės padaryti. Kampuose taip pat yra persidengimas.

MONOLITINĖS PAGALVĖS

Visų pirma reikėjo joms išsipjauti ertmes. Tam naudojome tandeminį pjūklą.

Klojiniams naudojome 22 mm storio OSB plokštes, kurių pirkimas ir gavimas yra apskritai vertas atskiros istorijos...Turbūt susidūrę su tuo irgi jautėsi lyg bado žaidynėse, kai kas pirmesnis, tas gudresnis, o apie kainų kilimą tai iš vis patylėsiu.

Klojinius sumontuoti užtruko gana ilgai ir vos spėjom iki betono pylimo. Norėjosi viską padaryti labai tvirtai, kad bepilant betoną jie nenukristų, todėl papildomai OSB plokštes tvirtinome pagaliukais pažeidžiamiausiose vietose.


Taip pat viską reikėjo padaryti ir tiesiai. Ačiū Dievui, viskas pavyko. Pauliui beveik visus klojinius uždėti padėjo uošvis, nes vienam tai padaryti tikrai sunku, o aš aukštoje vietoje pagalbininkė nelabai gera :)

Iš viso reikėjo padaryti 9 monolitines pagalves, ant kurių nugulė metalinės ir medinės sijos.

 

MONOLITINIS ŽIEDAS - BETONAVIMAS

Pats betonavimas užtruko 2 pilnas dienas dirbant 6 žmonėms. Esame dėkingi draugams ir giminaičiams už pagalbą!

Įprastai monolitinis žiedas matosi plika akimi, o mūsų atveju, kadangi betoną pylėme į U formos blokelius, nieko nesimatė, nebent žiūrėtum iš viršaus. Tai varė į neviltį, nes atrodė, jog niekas nepadaryta :) Vienas vairuotojas, kuris atvežė mums medžiagas pavadinimo mūsų namą šūdu, nes mūrlotai ant blokelių uždėti. Kai pasakėme, kad ten yra ir monolitinis žiedas, kalbą pakeitė.

Mišinį maišėme patys su kaimyno paskolinta "mišalka", nors svarstėme ir nuomotis betono siurblį, bet nebuvo laisvų. Nepirkome jau pagaminto betono, nes būtų tekę daryti viską labai greitai + turėti pastolius per visą perimetrą, tai tos minties atsisakėme.


Ten, kur buvo monolitinės pagalvės, naudojome betono mišinį WEBER S100, vandenį ir plastifikatorių. Visur kitur maišėme cementą Rocket Cement M-600, plautą 0,4 fr smėlį, akmenukus santykiu 1:2:4. Akmenukai 3-8 mm frakcijos, bet dabar manome, kad gali būti ir didesni.

Į betoną įdėjome inkarus/ankerius, kad būtų galima prisukti mūrlotus. Juos patobulinome su mediniais pagaliukais tam, kad jie iš betono iškiltų stačiu kampu. Vėliau medį išėmėme, liko tik 12 mm sriegis. Čia matote, kaip tai atrodė blokelio viduje.


Užpiltą betoną suvibravome su perforatoriumi. Manome, kad reikėjo šiek tiek galingesnio, nes kai kur šonuose liko minimalūs tarpeliai. Betoną 2 dienas po kelis kartus laistėme, nes per greitai stingstantis betonas trūkinėja. Reikalingas tam tikras drėgnumas, kad jis turėtų laiko chemiškai sureaguoti ir sutvirtėti.

Betonas visiškai sukietėjo ir išdžiuvo po 27 dienų, bet tvirtumas atsiranda jau po kelių dienų. Visiems paruošiamiesiems ir betonavimo darbams atlikti užtrukome beveik mėnesį dirbant tik po darbų ir savaitgaliais.

2
Komentarai

Darius

O po betonavimo žiedo gal dėjote ant viršaus plėvele, kad lėčiau džiūtų betonas, ar apsėjote be to ?

(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. liepos 4 d.

Evelina Aleliūnienė

Kelis kartus 2 dienas laistėme, kad per greit neišdžiūtų.

(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. liepos 7 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.