Susiję tag'ai
#Sienos#Statomės namą
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2020 m. rugsėjo 21 d.

Teksto autorius: Evelina

Kaip žinia, išsirinkti blokelius, iš kurių bus statomos sienos, nelengva užduotis. Visi su savais minusais ir pliusais. Kai pradėjau dalintis video medžiaga apie sienų mūrą savo Instagram paskyroje, vis sulaukdavau klausimų, kodėl pasirinkome akyto betono blokelius, į kurį ir atsakysiu.

Iškart noriu paminėti, jog mes nesakome, jog šie blokeliai yra patys geriausi. Tiesiog noriu pasidalinti informacija apie Bauroc Classic blokelius. Patiems sprendimui priimti tiek informacijos nereikėjo, bet gal reikės jums, pasirodo pliusų daugiau nei numanėme :)

Vyrui pagrindiniai argumentai, kodėl rinkomės šiuos blokelius buvo, jog jie iš savęs savaime šilti, su jais paprasta dirbti patiems (ko mes ir norėjome), galima iškart susikomplektuoti ir sąramas bei kitas papildomas medžiagas, o gamintojų puslapyje viskas aiškiai pateikta. Taip pat juos galima palikti peržiemoti, nes mažas drėgmės įgeriamumas, kas mus irgi labai aktualu. Ir labai patogus armatūros dėjimas (nereikia gremžti blokelių, yra speciali armatūra Murfor, kuri klijuojasi ant blokelio viršaus).

bauroc.lt

Na, o dabar išsamesnė informacija apie Bauroc Classic blokelius, kurią paruošti padėjo Bauroc atstovas Darius Klevečka.

Optimalus tvirtumas

Сlassic blokeliai, kurių atsparumas gniuždymui yra 3MPa (megapaskaliai) yra optimalus pasirinkimas privataus namo statybai. Tvirtumo užtenka pastatams iki 3 aukštų statyti su bet kokio tipo perdangomis ir stogais. Dažnai Lietuvoje namo statyboms renkamasi itin tvirti blokai - silikatiniai (iki 20MPa), keraminiai (15MPa) – šis mūras yra per tvirtas mažaaukštei statybai ir mokama gana aukšta kaina už tai (perteklinis tvirtumas), ko panaudojama apie tik apie 10-15%. Jei iš silikatinių 25 cm pločio blokelių (plytų) galima pastatyti 12 aukštų daugiabutį, tai kam juos rinktis privataus namo statybai?

Šiluminės savybės

Akytas betonas yra šilčiausias iš visų mūro tipų. Bauroc Classic yra 3 kartus šiltesnis už keramzito ir keramikos blokelius, 7 kartus šiltesnis už silikato blokelius. Tai leidžia sutaupyti apšiltinimo sluoksnį (~5cm), pasiekiant tą pačią energetinio efektyvumo klasę. Taip pat net ir naudojant tokį patį apšiltinimo sluoksnį ir tokio pat pločio įvairaus tipo blokelius, siena iš akytojo betono gali būti iki 20% šiltesnė (lyginant pvz. su silikato blokais) esant tam pačiam sienos storiui. Pvz. 250 mm bauroc Classic + 250 mm Neoporas polistirolas, sienos varža R=9.6, o Arko 240 mm + 250 mm Neoporas polistirolas, sienos varža R=7.8.

Sandarumas

Bauroc blokeliai dėl savo struktūros (uždaros oro poros) yra visiškai nelaidūs orui. Plonasluoksniai klijai ir sandari vertikalių siūlių tarp blokelių sistema užtikrina ir jau sumūrytos sienos sandarumą. Tai didelis pliusas prieš pvz. itin nesandarius keramikos blokus, kurie yra tuščiaviduriai ir turi sausas vertikalias siūles. Atlikus mūro darbus, nesandariam mūrui sandarinti yra išleidžiami pakankamai dideli pinigai bei reikalingi specialistai, kurie žino silpnąsias namo konstruktyvo vietas.

Tikslumas ir apdirbimas

Bauroc blokeliai yra itin tikslūs. Gerai atlikus mūro darbus, vidaus apdailos (tinko) sluoksnis bus minimalus. Pvz. naudojant gipsinį tinką, jo reikės apie 1 cm, kai tuo tarpu tinkuojant grubaus tipo blokus (pvz. keraminius, keramzitinius), jo gali reikti 3-4 cm. Taip pat akyto betono sienose labai lengvai ir greitai atliekami įvairių instaliacijų – elektros, santechnikos darbai.

Ekologija

Lentelėje matosi, kiek pirminių medžiagų ir energijos yra sunaudojama įvairaus tipo mūro gamybai. Akytbetonis sunaudoja mažiausiai.

Sistema

Bauroc blokeliai komplektuojami su gamyklinėmis armuotomis sąramomis (gaminamos iki 6 m), U formos blokeliais, klijais, armatūra, įrankiais. Viskas gaunama vieno pristatymo metu. Nereikia lakstyti ir ieškoti visko atskirai. Taupomas tiek darbininkų, tiek klientų laikas, užtikrinama sertifikuota kokybė, minimizuojama klaidų (broko) galimybė. Naudojant gamyklines sąramas ir U formos blokelius išvengiama šilumos tiltelių.

Langai

Langų išnešti į apšiltinimo sluoksnį nereikia A, A+ klasei. Papildoma informacija čia.

Kol kas tiek, o kituose straipsniuose parašysime realią patirtį dirbant su šiais blokeliais!

Šis straipsnis parašytas bendradarbiaujant su Bauroc.

2
Komentarai

Fanas

Sekmes

(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. rugsėjo 21 d.

Evelina Aleliūnienė

Ačiū!

(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. rugsėjo 21 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.