Susiję tag'ai
#Statomės namą
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2020 m. kovo 5 d.

Teksto autorius: Evelina

2019 m. pabaigoje, lyg naujametinę dovanėlę, gavome statybos leidimą. Visos temos apie mūsų namą yra čia. Šiais metais turime planą pasistatyti pamatus ir palikti juos peržiemoti, todėl dalinuosi informacija, ką reikia pasidaryti prieš pradedant bet kokius fizinius veiksmus savo sklype.

Kadangi įstatymai dažnai keičiasi, prieš vadovaudamiesi mano pateikta informacija, pasitikrinkite, ar ji nepasikeitė ir ar dar galioja. Prieš pradedant savo rašliavą, paminėsiu, jog yra trys statinių kategorijos: ypatingas, neypatingas ir nesudėtingas. Mūsų namas bus NEYPATINGAS, tad rašysiu apie šiai kategorijai taikomus reikalavimus.

1. STATYBOS DARBŲ IR CIVILINĖS ATSAKOMYBĖS PRIVALOMASIS DRAUDIMAS

Šis draudimas būtinas ypatingiems ir neypatingiems statiniams, o nesudėtingam šio draudimo nereikia. Ką šis draudimas draužia, pasiskaitykite internete, o aš tik noriu paminėti, jog už jį mokėsim mes patys (t.y. užsakovas). Už draudimą moka rangovas, jeigu visos statybos vykdomos tik rangos būdu. Mūsų statybos bus vykdomos mišriu (pusiau ūkio, pusiau rangos) būdu, tad už draudimą mokėsime patys.

Mes pasirinkome draudimą iš Compensa. Draudimas iki 2021 12 31 kainuoja 221 Eur. Nors internete buvau radusi ne vieną atsiliepimą jog Gjensidige draudimas jiems pasiūlė mažiausią kainą, mums nepasitvirtino (jie paskaičiavo šiek tiek didesnę kainą nei Compensa).

2. STATINIO STATYBOS VADOVAS

Privalomas (bent jau neypatingam statiniui). Statybų vadovas negali būti architektas, jis turi turėti inžinierinį išsilavinimą. Su juo reikia pasirašyti sutartį, nes apie jį turės būti pateikta informacija Infostatyboje. Statybų vadovą galite nusisamdyti tik dėl popieriuko/parašiuko, galite ir realiai naudotis jo paslaugomis.

Kadangi mūsų namas vienbutis, neblokuotas, iki 300 kv.m, mums užtenka tik statybos vadovo. Jeigu statinys patenka į kitą kategoriją, gali reikėti statinio statybos techninio prižiūrėtojo ir/ar kito asmens.

Buvo kilęs klausimas, o kaip žinoti, kad statybų vadovas ir techninis prižiūrėtojas turi reikiamą atestatą ir jis galioja? Kadangi Infostatyba to tikrinti neprivalo, tai galima pasitikrinti patiems šioje svetainėje. Taip pat tai turi būti skirtingi asmenys.

3. Pranešimas APIE STATYBŲ PRADŽIĄ

Prieš pradedant bet kokius darbus savo sklype, reikia paskelbti apie statybų pradžią Infostatyboje. Tai reikia padaryti 1 dieną prieš pradedant statybas. Galite tai padaryti patys arba už jus tai gali padaryti architektai ar kiti tokią paslaugą teikiantys ir tam teisę turintys asmenys. Tiesiog turėsite parašyti įgaliojimus bei susimokėti atitinkamą mokestį.

Jeigu statybos bus atliekamos rangos būdu, tai reikės pateikti ir sutartį su rangovu.

VISKAS! Po šių veiksmų galite pradėti statybas, o kadangi viskas prasideda nuo pamatų, tai žinoma dar prieš paskelbiant apie statybų pradžią būtų gerai jau būti išsirinkus, kas jums darys pamatus, sutvarkys sklypą (jeigu to reikia) ir pan.

7
Komentarai

Kestis

Nesupratau kodel pamatus paliksite per ziema? Kokie jusu pamatai ir gylis? Cia gal prisigalvojimas..

(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. kovo 5 d.

Evelina Aleliūnienė

Nes neskubam niekur:) +tik į gerą, kai žemės, pamatai susiguli, nes staigiai statant didelė tikimybė, kad sienos trūkinės.

(1) · (3) · Atsakyti · 2020 m. kovo 6 d.

Liucija

Kad pamatus paliksite peržiemoti, jie dėl to nelabai nusės, nes: a) žiemą dažniausiai žemė yra įšalusi ir pamatai nesėda. Sėdimas prasideda polaidžio metu.
b) pamatai daugiausiai sėda dėl sienų ir kitų konstrukcinių elementų svorio, o ne dėl savojo svorio.  Nuo pamatų į gruntą susiformuojančios jėgos yra žymiai mažesnės nei nuo sienų per pamatys į gruntą perduodamos jėgos, nes nuo sienų dėl aukščio atsiranda didesnis petys. Taip pat, jeigu gerai įvertinta geologinė situacija, pamatai turėtų sėsti vienodai, todėl sienos neturėtų suskilinėti, sienos skyla tik pamatams sėdant nevienodu greičiu ir dydžiu.  


(6) · (1) · Atsakyti · 2020 m. kovo 11 d.

Dalia

Puiki informacija visiems pradedantiems statybas!
Tačiau noriu pasidalinti savo nuomone apie pamatų palikimą peržiemoti arba, kaip sako "susigulėti".  Manau,  jei tai daroma planuojant lėšas dėl  vienokių ar kitokių tikslų, tada  klausimų nekyla.  Bet jeigu taip daroma dėl proceso garantijos, pamatų tvirtumo, ar baiminantis sienų trūkinėjimo, tada tai yra visiškai beprasmis laiko marinavimas, nes taip darydavo tik senovėje, ir tai nebūtinai, nes "susigulėjimą" įtakodavo labai daug veiksnių ir priežasčių  (statybinių medžiagų rūšis, kokybė, lėšos, darbo jėga, klimatinės sąlygos, transportavimo galimybės...). Šiandien , gyvenant XXI a., mes turime puikias statybines medžiagas, puikias statybines sistemas ir technologijas,  dangoraižiai pastatomi vienu atsikvėpimu... tuo labiau, kad jūsų namo pamatai yra poliniai, suprojektuoti  esamam gruntui, poliai armuoti ir t.t... Na, o kitą tiesos pusę išsakė p. Liucija ankstesniame komentare.
Sėkmės. Būkite sveiki!

(1) · (1) · Atsakyti · 2020 m. balandžio 1 d.

Evelina Aleliūnienė

Ačiū už komentarą! Didžiausia priežastis - nes neskubam, statysim etapais, tai savaime gaunasi, kad jie peržiemos. Dėl trūkinėjimo tai šiaip pamąstymas buvo - gal ir neteisingai galvojom :)

(2) · (0) · Atsakyti · 2020 m. balandžio 1 d.

nn

Toks klausimas, o kiek kainavo statybos vadovo paslaugos?

(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. lapkričio 19 d.

Evelina Aleliūnienė

Atsakysiu asmeniškai, jei parašysite info@e-interjeras.lt :)

(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. lapkričio 20 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.