Susiję tag'ai
#Statomės namą
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2019 m. spalio 2 d.

Teksto autorius: Evelina

Neskaičiusiems ankstesnių straipsnių, galite juos rasti čia, na o aš trumpai priminsiu, jog statysime 1 aukšto namą. Numatyti gręžtiniai monolitiniai poliniai pamatai, 300 mm skersmens.

Kad mums patiems būtų aiškiau, kaip, kas ir kur, pagal architektų duotus brėžinius, pasidariau labai primityvų 3D modelį. Planuoju tokiu pačiu principu "sukonstruoti" visą namą, kad prasidėjus statyboms kiltų kuo mažiau klausimų. O be to, tikiu, jog toks modeliukas bus įdomus ir jums!

Prieš nusprendžiant, kokio gylio pamatų reikės, turėjom atlikti grunto tyrimus, kuriuos mums atliko UAB “Geomira”. Buvo daromi du gręžiniai būsimo namo garažo ir terasos kampe (prie vieno siūlomo taško buvo sunkoka prieiti dėl žemių sąvartos, tad buvo pasirinktas kitas).

Vanduo yra kažkur žemiau nei 5m po žeme (giliau nebuvo tirta). Išvadose ir rekomendacijose rašoma taip:

  • Technogeninis gruntas (IGS-1) yra iki 1,0-1,1 m gylio. Šis gruntas yra silpnas, todėl negali būti pamatų pagrindu.
  • Silpnas smėlingas dulkingas molis (IGS-2) ir molingas smulkus smėlis purus (IGS-3) slūgso iki 2,5-3,7 m gylio. Šie gruntai yra silpni ir nesiūlomi pamatų pagrindu.
  • Pamatų pagrindu gali būti vidutinio stiprumo (IGS-4) ir labai stiprus (IGS-5) moreninis smėlingas dulkingas molis.

Mūsų architektų konstruktoriai paskaičiavo, jog poliai turi būti 3.1 m gylyje (paties polio aukštis 2.5 m). Polių išdėstymo planą matote, taigi iš viso reikės 58 polių.

Kodėl rinkomės tokius pamatus? Tiesiog tai yra pats populiariausias sprendimas individualių namų statybai. Plokštuminiai pamatai atbaidė savo pirmine didele kaina bei tuo, jog reikia iš karto tiksliai žinoti santechnikos įvadų vietas, kitų tipų net nesvarstėme.

 

Pateiktuose nurodymuose rašoma, jog pamatus galima pradėti montuoti tik tada, kai jau nutiestos požeminės komunikacijos iki pastato, įrengti keliai, suplaniruota aikštelė ir pažymėtos pamatų ašys, bet šiais metais to neplanuojame daryti, tad tai – kitų metų tikslas. Užbėgant už akių, paminėsiu, jog sienoms bus naudojami akyto betono blokeliai.

p.s. jeigu žinote patikimą įmonę, kuri galėtų padaryti pamatus (įskaitant žemės darbus prieš statant pamatus) - parašykite man arba prisiduokite patys!

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Konsultacija internetu
Nemokama e-knyga!

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.