Susiję tag'ai
#Statomės namą
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2019 m. birželio 25 d.

Teksto autorius: Evelina

Tiesą pasakius, net nesvarstėme apie 2 aukštų namą - tiesiog abu intuityviai, be gilesnių analizių, žinojome, jog kito pasirinkimo nebus. Paskaičiavome, jog 10 arų užteks ir namui, ir aplinkai, todėl ieškojome ne mažesnio sklypo. Apie sklypo paieškas galite paskaityti čia.

akubu.lt

Na, o šiame straipsnyje vis dėl to teks pasikapstyti po 1 ir 2 aukštų pliusus ir minusus, kad dvejojantieji galėtų apsispręsti. Nuotraukose matysite mūsų architektų projektuotus namus, o mūsiškis yra viršuje.

NAMO DYDIS SKLYPE

Visiems matomas ir akivaizdus niuansas: 1 aukšto namas užima daugiau ploto, todėl dažniausiai reikia didesnio sklypo. Nebent statotės iki 80 kv.m namą. Tokiu atveju sklypo dydis didelės reikšmės neturi. Didesnis sklypas = daugiau išlaidų, tad logiška, jog jei neįperkate didelio sklypo arba dėl kokių nors kitų priežasčių (paveldėjote, tiesiog labai geras sklypas ar vieta), turite mažesnį sklypą ir norite turėti nemažo ploto namą, greičiausiai reikės statyti 2 aukštų namą.

LAIPTAI

Turbūt patys suprantate, kada jie reikalingi. Mano supratimu, laiptai yra pats pavojingiausias elementas tiek vaikams, tiek senoliams, tiek visiškai sveikiems darbingo amžiaus žmonėms. Juk kiekvienas per skubėjimą gali netyčia paslysti, ne taip padėti koją ir to pasekoje pasėkmės gali būti itin skaudžios. Be to, laiptai ir visa laiptinė atima nemažai ploto, tad namo plotas priverstinai padidėja. Kita vertus, dažnai 1 aukšto namuose atsiranda koridoriai, kurie taip pat "valgo" erdvę, tačiau koridorių galima išvengti dėka protingo išplanavimo. Na, ir galiausiai, patys laiptai savaime kainuoja tikrai nemažus pinigus.

akubu.lt

PERDANGA

2 aukštų namui reikalinga tvirtesnė, o tai reiškia ir brangesnė pertvara, nes ant jos bus statomi visi 2 aukšto baldai. 1 aukšto namui didelio tvirtumo nereikia, nebent būtų plokščias stogas, kuris gauna didesnes apkrovas, bet vis tiek paruošiamieji darbai nėra tokie dideli, kaip 2 aukštų namui.

STOGAS

Vienareikšmiškai čia pralaimi 1 aukšto namai. Didesnis plotas = brangesnis stogas.

PAMATAI

Jei skaičiuotume plotą, 2 aukštų namas laimėtų, bet atminkite, jog 2 aukštų namui reikalingi tvirtesni pamatai, nes jie gaus didesnes apkrovas.

ŠILDYMAS

Vieno aukšto name yra didesnis stogo plotas, tad tikėtini didesni šilumos nuostoliai, kai tuo tarpu 2 aukštų name šiluma, kylanti į viršų, dar duoda šilumos ir 2 aukšto perdangai. Kita vertus, greičiausiai dabartiniuose namuose ta šiluma vieno aukšto name neprarandama, nes namų kokybė vis gerėja ir griežtėja įvairūs reikalavimai.

akubu.lt

MIEGAMOJI IR AKTYVIOJI ZONA

Daugelis dviejų aukštų name gyvenančių asmenų, kaip didelį privalumą mini atskiras zonas. Antrame aukšte, kaip taisyklė, įrengiamas miegamasis, vaikų kambariai ir san.mazgas/mazgai, o pirmajame aukšte lieka virtuvė, svetainė ir kitos "darbinės" zonos.  Taip turima daugiau intymumo, mat svečiai nelandžioja po miegamuosius kambarius, bet, mano manymu, vieno aukšto name lygiai taip pat galima tas zonas atskirti. Tereikia protingai jas suzonuoti, o jeigu svečiai mandagūs, tai neis nei į antrą aukštą, nei į pirmame aukšte esančius kambarius.

Man asmeniškai netgi jaukiau, kai visos zonos yra viename aukšte. Viskas greit pasiekiama, atrodo šeima gyvena glaudžiau ir dažniau susitinka vieni su kitais.

VAIZDAS PRO LANGUS

Didesnė tikimybė, jog geresnis ir platesnis vaizdas atsivers iš antro aukšto, nebent gyvenat vienkiemyje ar su vaizdu į ežerą, kur prieš akis tikrai niekas vaizdo negadins ir nieko neužstos. Jeigu aplink vien tik kaimynai, greičiausiai vis tiek įdomesnis ir platesnis horizontas atsivers būtent iš antro aukšto, bet pagalvokite, ar labai dažnai žiūrite pro langą. Galbūt visada užsidangstote langus ir jums visai nesvarbu, ką pro juos matote, o gal mėgstate žvelgti į tolį - pasirinkite pagal save.

STATYBOS DARBAI

Vieno aukšto namui statyba paprastesnė, nes mažesnis aukštis = mažiau įvairios technikos, kuriai reikalingas didesnis aukštis, lengviau nešioti įrankius, daiktus, plytas ir t.t.

akubu.lt

Viską susumavus, greičiausiai 2 aukštų namas būtų pranašesnis, bet kaip ir minėjau, mes net nesvarstėmė tokios galimybės, todėl negaliu jums pateikti jokių skaičių. Neskaičiavome, kokiu atveju kas pigiau, ar gal išeina "tas ant to" ir tiek 1, tiek 2 aukštų namo kaina panaši. Nežinome ir mums tai nelabai svarbu. Svarbiausia, kad abu norėjome to paties ir galime judėti ta linkme.

Kokiais argumentais remdamiesi aukštų skaičių išsirinkote jūs? Parašykite komentaruose po straipsniu!

akubu.lt

7
Komentarai

Edita Eimutiene

Gyvename 2 aukštų kotedže. Laiptai yra turbūt labiausiai varginanti vieta namuose. Siurblį nukelti/užkelti sunku, laipioti žemyn /aukštyn irgi tingi. Tačiau antras aukštas gaunasi imtynesnis ir labiau apsaugotas nuo ne namiškių akių. Projektuojant naująjį namą ir tiesa ieškant naujo sklypo irgi gyvenome vizijoje apie 1 aukšto statybą. Architektas to noro "neužmušė". Projektavimo eigoj iškildavo begalė klausimų sau ar tikrai gerai kad 1 aukštas, ar neperdelis plotas ir aibė kitų, kurie gimdavo ir greitai būdavo nuslopinami. Tačiau į vieną klausimą dar sau neatsakiau. Saugumas???! Dabar miegamieji 2 aukšte ir vasarą galime miegoti ne tik lango viršų pravėrę, bet ir visą langą atsidarę. Vieno aukšto name geriausiu atveju galėsime atidaryti langų viršų? Tai ko gero vienintelis rimtesnis klaustukas, kurį teks įveikti. 

(3) · (0) · Atsakyti · 2019 m. birželio 26 d.

Evelina Aleliūnienė

Su gera rekuperacija visai langų nereikia atidarinėti, tai manau šitas dalykas atkrenta:)

(12) · (5) · Atsakyti · 2019 m. birželio 26 d.

Vln

Evelina Aleliūnienė  rekuperatorius vasara neatvesina. Reikia arba kondicionieriaus arba praviru langų 

(4) · (1) · Atsakyti · 2019 m. birželio 28 d.

Evelina Aleliūnienė

Vln Taip, pamiršau pridėti, kad reikia ir kondicionieriaus :)

(1) · (0) · Atsakyti · 2019 m. birželio 28 d.

Janina

Vln  atvėsina ir rekuperatorius, tik reikia langus uždaryti ir, jeigu šviečia tiesiogiai saulė, uždengti užuolaidas. 

(4) · (1) · Atsakyti · 2019 m. liepos 1 d.

Air con

 nepades nei saule nei uzuolaidos , rekuperatorius atvesins tik tuo atveju jei prie jo bus atskirai sumontuota saldymo sekcija

(2) · (0) · Atsakyti · 2021 m. sausio 4 d.

Iveta

Siuo metu projektuojame nama, ir daug dalyku keitesi nuo ko norim ir ka galu gale darom, bet aukstu skaicius buvo negincijamas. Kazkodel aplinka tik uz 2 aukstu nama, nors aplinkoje patys ne karta slyde savo namuose nuo laiptu. Taip pat tenka akylai stebeti mazuosius pas senelius, ten savos tvarkos daryt nesinori, montuot vartu ar kitu apsaugu ant laiptu. Tad vien del savo patogumo, saugumo, ramybes renkmes vieno auksto L formos nama.

(13) · (2) · Atsakyti · 2019 m. birželio 27 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.