Susiję tag'ai
#Statomės namą#Sklypas
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2018 m. rugsėjo 11 d.

Teksto autorius: Evelina

Pirmoje temoje rašiau apie sklypo paieškas, šioje papasakosiu apie sklypo pirkimą. Kadangi tai buvo pirmas mūsų didelis ir brangus pirkinys, turėjome labai daug baimių ir nežinomybės. Ačiū Dievui, viskas praėjo sklandžiai.

Daugiausiai neramumų kėlė tai, ar viską apie sklypą žinome, ar nėra paslėptų minusų, kaip vyks pati pirkimo-pardavimo procedūra, bet kai pamatėme notarinę sutartį, tapo aišku, kad apgauti tikrai nebūsime.  Bet apie viską nuo pradžių.

Kai su savininkais sutarėme galutinę kainą (visada derėkitės, nes sklypas vertas tiek, kiek moka, o ne kiek prašo - skelbimai kartais visiškai neatitinka realybės ir rinkos kainos) ir pranešėme, jog perkame, pasirašėme dokumentą pavadinimu "Susitarimas dėl užstato, perkant žemės sklypą". Jame buvo nurodyti pardavėjų ir pirkėjų vardai, pavardės, asmens kodai, sklypo tikslus adresas ir dydis, užstato suma ir visa suma (į kurią įeina užstato dydis), banko rekvizitai. Taip pat data, iki kurios pardavėjas įsipareigoja parduoti, o pirkėjas pirkti sklypą (nes prisigalvojome, kad jeigu jos nenumatysime, tai nežinia, kada jį nusipirksime, tai atsarga gėdos nedaro).

Dar nusimatėme, kas atsitinka, jeigu pardavėjas neparduoda arba pirkėjas atsisako pirkti sklypą bei sutarėme raštu, jog notaro išlaidas apmokame per pusę. Tokios sutarties nereikia tvirtinti pas notarą. Žinoma, savininkas turi pasirašyti, jog užstatą gavo.

Sutarėme, jog užstatą pervesime bankiniu pavedimu (taip atrodo saugiau nei grynais), bet čia prasidėjo bėdos :) Dar specialiai iš vakaro pasižiūrėjau, kad el.bankininkystėje būtų pakankamas mėnesio limitas, bet nepažiūrėjau į dienos limitą. Galvojau, kad susitiksime, prie akių padarysiu pavedimą ir viskas, bet jo padaryti man neleido, per telefoną pasididinti limito nepavyko, o telefonu banke niekas neatsiliepė. Sutarėme, kad važiuojame iki banko ir padarysiu pavedimą iš ten. Atvažiavom per anksti, bankas nedirba, nuėjom į šalia esančią kavinukę, o kai atėjom buvo milžiniška eilė :D Kadangi savininkė laukti negalėjo, tai pavedimą padarė mano vyras. Ir kodėl taip anksčiau nesugalvojom ir viską apsunkinom? Na, svarbiausia viskas pavyko!

Kadangi savininkė jau buvo ne kartą pirkusi - pardavusi NT turtą, turėjo patikimą notarę (kas iš pradžių mums kėlė įtarimų, nes norėjosi visiškai nešališko notaro). Sutarus pirkimo - pardavimo datą, mes nieko nedarėme, o savininkai turėjo notarei pateikti visus dokumentus, reikalingus sklypo pardavimui. Dar prieš pirkimą, notarė mums atsiuntė pasiskaityti pirkimo - pardavimo sutartį, tad nestresuojant ir neskubant galėjome viską įvertinti, sutikrinti įvairius duomenis ir pasižymėti klausimus.

Atvykus pas notarę turėjome pasirašyti kažkokius popierius dėl nedalyvavimo politikoje, pajamų šaltinio ir pan. bei dar kartą peržvelgėme sutartį. Kodėl buvome ramūs? Dėl tokių punktų, kaip:

6.3.Pardavėjai pareiškė, kad sumokėti visi mokesčiai susiję su minėtu Daiktu, kuriais Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų norminių aktų nustatyta tvarka yra apmokestinamas nekilnojamojo turto savininkas. Tuo atveju, jei paaiškėtų, kad yra įsiskolinimų ar nesumokėtų mokesčių, susijusių su minėtų Daiktu, Pardavėjai įsipareigoja atlyginti juos savo lėšomis.
6.4.Pardavėjai garantuoja, kad šios Sutarties sudarymo momentu nėra paslėptų minėto Daikto trūkumų, dėl kurių šio Daikto nebūtų galima naudoti pagal paskirtį arba jo naudingumas sumažėtų taip, kad Pirkėjai apie tuos trūkumus žinodami arba nebūtų jo visai pirkę, arba nebūtų už jį tiek mokėję. Pardavėjai įstatymų nustatyta tvarka atsako už minėtus trūkumus, jeigu neįrodo, kad jie atsirado po Daikto perdavimo dėl Pirkėjų ar trečiųjų asmenų kaltės, arba dėl nenugalimos jėgos (force majeure).

Kai sutartį pasirašėme, notarė jos dar netvirtino, nes turėjome padaryti pavedimą, tad vykome į banką ir su pavedimo išrašu grįžome atgal. Notarė sutartį patvirtino, iš savininkų gavome visą jų turimą dokumentų papkutę ir dar tuo pačiu užsakėme daiktinių teisių ir juridinių faktų įregistravimą (paprasčiau NT išrašą), kas kainavo nemažai (apie 70 Eur). Gal būtume pasidarę ir patys, bet manėme, kad taip bus patikimiau ir paprasčiau.

Kokius dokumentus gavome?

Žemės sklypo kadastrinę bylutę su žemės sklypo planu, koordinatėmis, ribomis ir pan., prisijungimo sąlygas prie komunikacijų. Esu įsitikinusi, kad turėjome gauti detalujį planą, bet savininkai jo neturėjo, o mes jį buvome gavę anksčiau, kai norėjome pirkti kitą sklypą. Pagrindinė ir svarbiausia informacija yra NT išraše, kurį, kaip minėjau pirmoje temoje, galima užsisakyti dar prieš perkant sklypą ir pamatyti visus servitutus, apribojimus ir kitą svarbią informaciją.

Nežinau pagal ką NT išraše įrašoma sklypo vertė (pradžioje ji buvo 2012 m., atlikta per visuotinį turto vertinimą), bet tą dieną, kai pirkome sklypo vertė buvo atnaujinta (gal pagal tos dienos vertę) ir pamatėme, jog permokame tikrai labai nedaug (kas tikrai nudžiugino). Beje, nuo pradinės prašomos sumos, nusiderėjome 5500 Eur.

Nebūčiau aš, jeigu neatlikčiau seklio darbo, tad prieš perkant sklypą per Google pasidomėjau ir apie savininkus, ir apie notarę. Nieko blogo neradau, tai buvo ramiau širdy ;) Nustebtumėte, kiek internete galima rasti naudingos informacijos!

Beje, metai prieš perkant šį sklypą, turėjome pirkti kitą. Ten situacija buvo kitokia, nes sklypą pardavinėjo NT brokerė. Tą dieną, kai jau turėjome pasirašyti preliminarią sutartį, gavome SMS, kad parduoda tik už X sumą (kuri buvo 7000 Eur didesnė nei buvome sutarę, tiksliau - tokia pati, kaip pradžioje, nes tuos 7000 Eur ji mums nuleido). Mums užvirė kraujas ir iš principo nepirkome sklypo, nes nu atsiprašau...kaip taip galima?

Gera naujiena ta, kad po metų nusipirkome šalia esantį sklypą, o pirmajame jau stovi koteždas. Nieko baisaus. Kartais veta palaukti, tad netenka permokėti ar ant karštųjų  priiminėti sprendimų.  Kaip rašiau pirmoje temoje, jau tada buvom išsiaiškinę praktiškai viską apie sklypus, esančius toje gatvėje, tad sugaištą laiką su NT brokere ir nepavykusį pirkimą išnaudojome esamam sklypui. Nėra to blogo, kas neišeitų į gerą, sakoma!

Tokia mūsų patirtis. Buvo paprasčiau nei galvojome. Sudėtingiausia nuspręsti, ar tikrai verta pirkti tą sklypą, nes visada kirba mintis, o gal rasime geresnį. Kokią patirtį sklypo pirkime (o gal pardavime) turėjote jūs?

14
Komentarai

Aušra

Tai išduokit paslaptį, kur tas sklypas? :) kurioj Vilniaus pusėj?

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. rugsėjo 12 d.

Kristina

Na aš kaip NT brokerė pasakysiu. Retkarčiais įvyksta tokių situacijų, kaip pas Jus, kai kaina sutarta, o preliminarios sutarties dar nėra (dėl to rekomenduojama ją iš karto rašytis, tada galima išvengti tokių situacijų). Bet įsivaizduokite - Jūs atstovaujate pardavėją ir Jūsų pagrindinė užduotis yra gauti kuo didesnę kainą. Jeigu dar nepasirašius ir nesumokėjus avanso kitas pirkėjas pasiūlė 7000 daugiau, tai žinoma brokeriui tenka ta labai nemaloni pareiga pasakyti pirmam pirkėjui, kad sorry, kaina pasikeitė. Dėl to žmonės ir samdo brokerius - kad padėtų gauti geriausią įmanomą kainą. Sunkus mūsų darbas, nors daug kas taip negalvoja :) kitu atveju nuslepiant nuo kliento geresnį kainos pasiūlymą tai būtų jo apgaudinėjimas. O kas bus, jei pvz Jūs apsigalvosite ir nepirksite? Per tą laiką galima prarasti ir tą daugiau siūliusį pirkėją. Todėl radus savo NT rekomenduočiau kuo greičiau rašytis peliminarią sutartį ir susimokėti avansą. Sėkmės visiems, gerų sandorių :)

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. rugsėjo 13 d.

Evelina Aleliūnienė

Taip, suprantama, bet mes tą dieną jau turėjome pasirašyti preliminarią sutartį (ją jau buvome gavę ir perskaitę, tereikėjo susitikti ir pasirašyti), tai mano supratimu, jau buvo kiek vėloka užkelti kainą :) Dėl to ir sukilo pyktis.

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. rugsėjo 13 d.

Evelina Aleliūnienė

Evelina Aleliūnienė taip pat dar buvo minčių, kad gal pati brokerė taip bando daugiau gauti, nes jau kaip ir žino, kad pirksim, tai nenorėdami prarasti sklypo, sutiksime mokėti daugiau. Nežinau, už ką pinigai brokeriui mokami, ar kažkoks statinis mokestis, ar procentas nuo pardavimo kainos, ar tiek, kiek sugeba parduoti nuo kliento norimos sumos, tai dėl to kilo šioks toks nepasitikėjimas.

(1) · (0) · Atsakyti · 2018 m. rugsėjo 13 d.

Aušra

Kaip Jums sekasi? Ar pradėjot statybas? Laukiu tęsinio :)


(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. gruodžio 22 d.

Evelina Aleliūnienė

Dar nepradėjom, dabar dar tik projektavimo stadija :)
Būtinai pasidalinsiu naujienomis, kai tik jų bus!

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. gruodžio 27 d.

Laura

Aciu uz straipsni. Tikrai pravers.

(1) · (0) · Atsakyti · 2019 m. kovo 12 d.

Vaiva

Sveiki, mes pirkome sklypą naujame namų kvartale šalia Lentvario, bet dar Vilniaus miestas skaitos. Būtų labai įdomu sužinoti kiek jūs mokėjote už sklypą, palyginimui :) 

(0) · (0) · Atsakyti · 2019 m. liepos 2 d.

Evelina Aleliūnienė

Parašykite man asmeniškai info@e-interjeras.lt pabendrausim :)

(0) · (0) · Atsakyti · 2019 m. liepos 2 d.

Vita

Vaiva, man butu idomu suzinoti kuriame kvartale pirkote sklypa? Mes taip pat renkames.

(0) · (0) · Atsakyti · 2019 m. lapkričio 9 d.

Nerijus

Sveiki, o kur gauti detalujį planą (NT išrašą)? 

Dėkui

(0) · (0) · Atsakyti · 2022 m. sausio 9 d.

Evelina Aleliūnienė

NT išrašą gavome per Registrų centrą, o detalųjį planą šiaip turėtų perduoti buvę savininkai, bet manau galima gauti ir kitais būdais.

(0) · (0) · Atsakyti · 2022 m. vasario 3 d.

Saulė

Sveiki, ar "Susitarimas dėl užstato, perkant žemės sklypą" parengetė patys (pasirašytas abiejų šalių word dokumentas) ar reikėjo ir advokatų įsikišimo?

Ačiū

(0) · (0) · Atsakyti · 2022 m. vasario 2 d.

Evelina Aleliūnienė

Pasirengėme patys.

(0) · (0) · Atsakyti · 2022 m. vasario 3 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.