Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2016 m. liepos 25 d.

Teksto autorius: Evelina

Dabar toks laikotarpis, kai nemaža dalis draugų ir pažįstamų perka arba jau yra nusipirkę butą ir kai kurie jau padarė tam tikrų klaidų, kas lėmė tolimesnes papildomas išlaidas, kurių buvo galima išvengti. Aš, kaip interjero dizainerė, turiu kelis patarimus ir pastebėjimus, kurie gali turėti įtakos būsimo būsto interjerui ir labai noriu jais pasidalinti su jumis - savo skaitytojais ir galbūt būsimais klientais :) Jeigu nepatinka skaityti - platesnė versija yra video formate:

Turbūt ir kvailam aišku, kad prieš perkant butą reikia įvertinti jo vietą mieste, infrastruktūrą, pasidomėti statytojais, pasistengti pasikalbėti su kaimynais ir išgirsti rajono ar būtent to buto privalumus, trūkumus. Na, ir dar daugeliu dalykų, kuriuos nesunkiai rasite ir internete. O dabar - kita dalis.

123rf.compatarimai perkantiems buta

1. Jeigu namas, kuriame žadate pirkti butą, dar nepastatytas, būtinai patys ar su interjero dizainerio pagalba pasidarykite bent jau buto baldų išdėstymo ir pertvarų planą. Dažniausiai įmanoma susitarti su statytojais ir pateikti jiems savo planus, pagal kuriuos bus pastatytos pertvaros. Galbūt pavyks susitarti ir dėl elektros instaliacijos išvedžiojimo pagal jūsų norus. Nesu tikra, bet pasiklausti galima. Toks žingsnis į priekį padės sutaupyti nemažai pinigų, kuriuos bus galima panaudoti buto įrengimui. Taip pat sutaupysite laiko, kurį būtumėte praleidę laukdami, kol bus išgriautos senosios pertvaros ir pastatytos naujos.

baldu planas

2. Jeigu namas jau pastatytas, vėlgi, patys arba su interjero dizainerio pagalba, išnagrinėkite esamo buto planą ir bent jau numatykite, kaip gali atrodyti baldų išdėstymo planas. Galbūt pasirodys, jog esama situacija netenkins jūsų poreikių arba tai pareikalaus per daug papildomų išlaidų. Visada galima užsisakyti mini konsultaciją iš toje srityje dirbančių asmenų. Keliasdešimties eurų išlaidos bus lašas jūroje, palyginus su tuo, kas jūsų gali laukti, perkant butą, atidžiai neišnagrinėjus jo išplanavimo galimybių.

Kadangi dirbu šioje srityje ir didžioji dalis klientų yra nusipirkę butus jau pastatytuose namuose, man nuolat kyla klausimas - kas taip suprojektavo? Nelogiškai ilgi koridoriai, kai kurios erdvės neišnaudotos, o kitos - pernelyg suspaustos, nepagalvota apie patogumą ir funkcionalumą. Ir aš nekalbu apie kažkokius nestandartinius sprendimus. Kai kada tenka sukti galvą, kaip sutalpinti paprasčiausią kampinę sofą, nes balkono langas suprojektuotas per arti sienos ar sieninę spintą prie įėjimo durų (taip, būna ir tokių atvejų)!

Manau kiekvienas statytojas turėtų suprasti, jog žmonės yra praktiški padarai, todėl mažoje "dėžutėje", už kurią jie moka nenormalius pinigus, greičiausiai norės kampinės sofos su miegama funkcija, kad galėtų priimti svečius. Arba bent jau dviejų durų spintos prie įėjimo, kad turėtų, kur laikyti lauko drabužius, nes kai kada koridorius yra toks siauras, jog net prie geriausių norų galima sutalpinti tik 30cm lentyną, kuri tinkama tik knygoms sudėti. Žodžiu, verta bent jau mintyse ar ant popieriaus trumpam pagyventi būsimame bute ir suprasite, ar jis jums tinkamas.

123rf.compatarimai planuojantiems pirkti buta

3. Einant apžiūrėti buto, rekomenduoju į pagalbą pasikviesti apie statybas išmanantį, patikimą žmogų, kuris, tikėtina, pastebės tai, ko jūs nematote ar nesuprantate. BŪTINAI apžiūrą darykite šviesiu paros metu! Sutemus nematysite galimo broko, sienų nelygumų, galų gale vaizdo pro langą. Galbūt nekilnojamo turto brokeris specialiai jus kvies susitikti vakare, kad pro akis praslystų smulkūs (o gal ir stambūs) defektai, o kiekvienas defektas = papildomos išlaidos ir galbūt net kitokie interjero sprendimai. Šioje vietoje optimizmas ir impulsyvumas gali būti jūsų priešai, lygiai taip pat, kaip ir įsitikinimas, kad jūs viską žinote ir viską numatėte.

fr.123rf.comkokiu klaidu isvengti perkant buta

4. Nepamirškite įvertinti buto padėties pasaulio krypčių atžvilgiu. Čia kalbu apie šiaurę, pietus, rytus ir vakarus. Ne be reikalo buto plane būna nurodyta šiaurės padėtis. Jeigu būsimo buto langai vien tik į šiaurę, šviesos trūkumą teks kompensuoti dirbtine šviesa. Na, o gaunantiems daug pietinės saulės, vasaros metu vienintelis išsigelbėjimas gali tapti kondicionierius. Tiesa, šilčiau gali būti butuose, kurie nėra kampiniai.

Kuo tai susiję su interjeru? Galbūt teks kardinaliai keisti kambarių vietas, o tai gali pareikalauti papildomų išlaidų, nes tikėtina, reikės griauti pertvaras arba keisti vandens įvadų vietas (jeigu keičiama virtuvės vieta). Taip pat, žinodami saulės padėtį tam tikru dienos metu, galėsite parinkti tinkamą vietą televizoriui, kad į jį nespigintų saulė (jeigu tik yra galimybė rinktis tam vietą) ir nereiktų gyventi nuolat uždengtais langais.

bajorualejos.ltpasaulio kryptys planas

5. Galiausiai, privalote žinoti, kuriam laikotarpiui ketinate gyventi bute. Galbūt tai tik investicija į ateitį, ir po kelių metų butą nuomosite, galbūt turite planų po 10 metų kraustytis į kotedžą ar namą, o gal ketinate ten praleisti visą savo gyvenimą. Žinoma, žmogus planuoja, Dievas juokiasi, bet jeigu turite stabilų gerą uždarbį ir esate įsitikinęs, kad jums ir vėliau puikiai seksis, tai ar verta investuoti didžiules sumas pinigų į interjerą, jeigu ketinate butą netrukus nuomoti? Galbūt tai iš mano pusės gali nuskambėti keistai, bet kam leisti tūkstančius ant vienetinės sofos, jeigu po kelių metų ją trins nuomininkai?

Nors, iš kitos pusės, tai gali būti buto privalumas ir išskirtinumas, bet ar pavyks jį išnuomoti už tokią kainą, kokios norite jūs? Tikėtina, kad būsimi nuomininkai neįvertins to, kiek jūs į butą investavote ir jiems visai nerūpės rūpintis brangiais baldais. Na, o planuojantys bute gyventi ilgai ir nenorintys nuolat daryti remontų, tikrai gali pasistengti įsirengti kokybiškomis ir patvariomis medžiagomis ir baldais. Svarbiausia žinoti savo tikslus bei poreikius ir atitinkamai elgtis.

loansandinsurance.co.zanamo pirkimas

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.