Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2016 m. gruodžio 5 d.

Teksto autorius: Evelina

O gal vertėjo rašyti "išsirinkti", nes rinktis tikrai yra iš ko. Interjero dizainerių yra išties nemažai, o kur dar architektai, gebantys atlikti tą patį ir visi kiti, galintys (ar galvojantys, kad gali) tai daryti žmonės? Ir kiekvienais metais jų daugėja! Kaip dažniausiai žmonės ieško interjero dizainerio? Dviem būdais: per rekomendacijas arba per Google. Trūkumų ir privalumų turi abu būdai, todėl apie juos pakalbėsiu plačiau.

kaip pasirinkti interjero dizaineri

Interjero dizainerio paieškos per rekomendacijas

Geroji pusė yra ta, jog galite kuo smulkiausiai išsiklausinėti draugo/giminaičio/pažįstamo apie dominančius jums dalykus ir gal net apžiūrėti galutinį rezultatą. Jeigu rezultatas jums patinka, didelė tikimybė, jog su tuo interjero dizaineriu pavyks puikiai sutarti ir gauti tenkinantį rezultatą. Bet šioje vietoje aš matau grėsmę: dažnas lietuvis užsinori to, ką pamatė pas draugus ir dingsta visas individualumas. Palaukite, o kur jūsų norai, pageidavimai, jūsų individualus gyvenimo stilius, būdas? Ar tikrai norite gyventi taip, kaip gyvena, sakykim, Petras? Gal Petras neturi katės, o jūs - net dvi, kurios laipioja užuolaidomis, šokinėja ant atvirų lentynų ir mėto daiktus. Petrui tai visai nerūpi ir jo namuose gausu atvirų lentynų bei užuolaidų. Tai tik vienas pavyzdys, bet manau esmę supratote.

gyvenimo budas

Rinktis interjero dizainerį vien tik iš atlikto darbo nėra labai geras sprendimas. Galbūt Petras ėmė didžiulę paskolą arba šiaip turi didelę banko sąskaitą (aha, būna ir taip) ir jūs, norintys išsiversti su kuo mažesnėmis išlaidomis, nepajėgsite išsimokėti ir turėti tokį rezultatą, kokį turi Petras. Užtat galite Petro pasiklausinėti, ar jam patiko dirbti su interjero dizaineriu, kaip vyko mokėjimai, kaip teikdavo pasiūlymus, ar laiku viską atlikdavo ir pan. Bet čia ir vėl atsargiai: galbūt Petras visai nesikišo į procesą ir visiškai pasitikėjo dizainerio sprendimais (nes jis nelabai įsivaizdavo, ko nori, o ir šiaip nėra labai reiklus). Jūs, tarkim, esate toks, kuris nori, kad dizaineris tartųsi su jumis ir nuolat informuotų apie darbo eigą bei norite argumentuotų sprendimų. True story. Ilgai vienam klientui įrodinėjau kelis sprendimus, kol galiausiai pasakiau, kad net nebežinau, kaip parodyti, jog jo siūlomas sprendimas yra netinkamas. Jis man padėkojo už tai, jog ginu savo nuomonę ir nedarau tik taip, kaip man buvo pasakyta. Taigi, rinkitės interjero dizainerį pagal tai, patys vertinate ir kokie patys esate. Nors jūs su Petru esate geriausi draugai, jūsų finansinė padėtis, gyvenimo būdas ir poreikiai gali būti visiškai skirtingi. Įvertinkite tai prieš priimdami sprendimą, nes dažnai girdžiu, jog pagal rekomendacijas pasirinktas specialistas visiškai neatitinko poreikių ir liko didžiai nusivylę galutiniu rezultatu. O kaip kitaip, jeigu renkatės tik pagal galutinį vaizdą arba tik pagal kainą (apie tai pakalbėsiu dar plačiau).

Interjero dizainerio paieškos per Google

Kiek esu klausinėjusi savo klientų, kaip mane rado, dažniausiai jie man atsakydavo: "ai suvedėm į Google interjero dizaineriai Vilnius, kažką išmetė, jau nebeprisimenu, pasižiūrėjom darbus ir mums patiko". Taip, absoliuti dauguma visko ieško taip - nueina į pirmus rezultatus, pasiklausinėja kainų ir jeigu tada neranda norimo kokybės ir kainos santykio, ieško dar toliau. Tik yra vienas minusas - kartais pirmose Google pozicijose atsiranda visiškai ne tai, kas jums aktualu (mokama reklama), o jūsų idealusis interjero dizaineris tėra tik 10 puslapyje. Nesiplėsiu, kodėl taip būna, bet patarimas būtų toks: nepatingėkite praversti bent 10 puslapių, pakeisti paieškos frazę, pasinaudoti paieškos vaizdais.

interjero dizainerio paieskos

Kiek svarbi yra interjero dizainerio interneto svetainė?

Mano supratimu - labai svarbi. Aš, kaip nuolat internetu ir įvairiomis kitomis technologijomis besinaudojantis žmogus, teikiu didelę reikšmę svetainei. Situacija su interjero dizainerių svetainėmis Lietuvoje yra išties prasta. Kai kurie visai tokios neturi arba tokias primityvias, kad įsijungus norisi iškart iš jos išeiti. Nežinau kaip jums, bet man atrodo, jog nepakanka parašyti giriamosios kalbos apie save, įkelti kontaktus ir atliktų darbų nuotraukas. Gal neskaitančiam žmogui iš tikrųjų tik tiek ir reikia - kontaktų, kur kreiptis ir darbų pavyzdžių. Bet man, asmeniškai, norėtųsi, jog tai nebūtų vien sausi faktai ir sprendimai. Galbūt čia tik mano sapalionės, nes pati rašau blogą ir stengiuosi žmogui pateikti kuo daugiau informacijos iš kurios galėtų susidaryti įspūdį apie mane, kaip specialistę. Bet matau, jog tai pasiteisina: neretai klientai papasakoja, jog patiko vienas ar kitas straipsnis ir nusprendė kreiptis į mane.

Vėlgi, viskas priklauso nuo žmogaus. Esu turėjusi klientą, glaudžiai susijusį su tuo pačiu Google ir net neabejoju, jog mane pasirinko dėl to, jog matė, kad man nesvetimos technologijos, socialiniai tinklai ir visa kita :) Rinkitės pagal save. Nemėgstate skaityti, rašyti, o mieliau bendraujate gyvai ar telefonu? Puiku - rinkitės dizainerį, kuris taip pat teikia prioritetus tokiam bendravimui. Mėgstate rašyti ir skaityti? Tuomet rinkitės tą, kuris ir savo svetainėje skiria tam dėmesio ir tą daro pats.

ieskau interjero dizainerio

Istorija iš mano pačios gyvenimo. Užsakinėjau logotipą iš vienos moters, užsiimančios grafiniu dizainu. Man patiko jos darbai, graži, šiuolaikiška svetainė, kaina gal kiek didoka, bet galvojau - padarys tikrai gerai (prieš tai įvertinau, koks vidurkis). Na, ir galų gale likau visiškai nusivylusi ir logotipą pasidariau pati, nes iš jos pusės nesulaukiau jokių argumentų, kodėl taip, o ne kitaip. Ką paprašydavau pakeisti, tą padarydavo, be jokio paaiškinimo, kodėl taip geriau ar blogiau. Palaukite - aš lyg ir ne tos srities specialistė ir tikėjausi, jog savo siūlymus ji apgins ir gal net įtikins, kad maniškiai yra negeri, bet buvo atvirkščiai. Turbūt tai buvo iš dalies mano klaida, nes nepakankamai išsiaiškinau apie tai, kaip ji dirba, o sprendžiau tik iš darbų, svetainės ir kainos. Taigi, vėl tas pats patarimas - specialistą rinkitės pagal visą komplektą kriterijų, kurie svarbūs jums.

Interjero dizainerio darbų kaina

Čia sklando didelės legendos. Neva, jie snobai, apiplėšinėjantys žmones vidury baltos dienos ir dar nieko gero nepadarantys. Aš siūlyčiau galvoti taip: paskaičiuokite, kiek prašo interjero dizaineris ir kiek jis sugaišta prie jūsų projekto. Tarkim, projekto kaina 1000 Eur, trukmė - 2mėn. Per mėnesį, dizaineris uždirba 500Eur. Trukmė - pusė metų, dizaineris uždirba tik 166 Eur per mėnesį. Sakysite, juk jis nedirba pilną darbo dieną prie, kiekvieną dieną prie jūsų projekto ir dar turi kitų. Palaukite, o kur įvairios išlaidos? Patalpų nuoma, galingesnis kompiuteris (kad tik greičiau viską padaryti), atlyginimai savo asistentams, kuras ir pan. Neretai dirbama ir savaitgaliais, ir po standartinių darbo valandų, kad tik klientas greičiau gautų viską, ko jam reikia. Nenoriu verkti ar dar ką - aš pati nesiskundžiu niekuo, bet prieš vadindami interjero dizainerius vagimis, pagalvokite ar taip tikrai yra ir kai jūs po darbo važiuojate vakarieniauti ar susitinkate su draugais, skaitote knygą ar sportuojate, dažnas interjero dizaineris dirba jums, o jūs galite džiaugtis kitais gyvenimo malonumais :) Bet toks jau tas darbas, kas to negali, tas jo ir nedirba.

interjero dizaineris vilnius

Po ilgos įžangos tęsiu toliau. Jokiu būdu nesirinkite dizainerio vien tik pagal kainą. Yra tokių gudručių, kurie išsiuntinėja 100 užklausų ir pasirenka pigiausią variantą. Ar pigiausias reiškia geriausias? Turbūt ne. Ar brangiausias reiškia geriausias? Irgi ne. Privalote įvertinti, ką gaunate už tą kainą, pasidomėti, kaip vyksta bendravimas su interjero dizaineriu ir pats projekto procesas. Beje, sumokėję tą 1000 Eur, jūs galbūt sutaupysite dar 5000Eur, kuriuos būtumėte išleidę visai nereikalingiems ir nepatogiems daiktams bei sprendimams ar klaidų taisymams.

Neslėpsiu, jog tie dizaineriai, kurie atlieka autorinę priežiūrą neretai užsidirba dar vieną atlyginimą iš parduotuvių jiems siūlomų procentų. Aš esu griežtai prieš tai nusistačiusi ir siūlau tik tai, kas reikalinga ir tinkama klientui, nepriklausomai ar man už tai sumokės ar ne. Tuo labiau, kad mano darbo pobūdis kiek kitoks ir pati net nežinau, nusipirks klientas tą daiktą ar ne. Aš uždirbu iš to, ką man sumoka klientas, o jeigu ir salonas nori už tai man mokėti - prašom, bet pikta, kai yra tokių architektų/dizainerių, kurie tik ateina į saloną pasiimti pinigų, o visą darbą parinkti produktus palieka salono konsultantams.

interjero dizaino kainos

Interjero dizainerio užimtumas

Greičiausiai, jeigu interjero dizaineris labai užimtas - tai geras ženklas. Vadinasi, jis turi daug darbų ir žmonės jį vertina. Stop - nebūtinai. Galbūt dizaineris ypatingai lėtų apsukų, neapsikraunantis savęs, arba tiesiog labai kruopštus ir smulkmeniškas. Ne paslaptis, jog šioje srityje būtinas tempas ir gebėjimas greitai priimti sprendimus. Klientas atvirkščiai - jau geriau tegul neskuba ir apgalvotai pasako, ko nori ar nenori, o ne keičia savo nuomonę kas savaitę. Taigi, jeigu išgirstate iš dizainerio, jog yra eilė ar reikės laukti X laiko tarpą - nepulkite jo nurašyti. Gali būti, kad atsilaisvins vieta, pavyks greičiau apsisukti ir jus priims greičiau, o tas, kuris bus pažadėjęs tuojau pat imtis darbo, kelias savaites vilkins paprasčiausius darbus. Yra visokių specialistų. Vieni laikosi duoto žodžio ir trūks plyš stengiasi viską padaryti sutartu laiku, kiti skuba kuo greičiau pasiimti pinigus, o jau po to - kaip Dievas duos, jūs jau laukit, kiek reikės. Neturiu patarimo, kaip patikrinti ar jūsų dizaineris bus punktualus ir ar jis užimtas iš tikrųjų, ar tik blefuoja, bet visada verta laukti žmogaus su kuriuo norite dirbti, o ne dirbti su tuo, kuris tai gali padaryti greičiau.

Interjero dizaineris, kaip žmogus

Šiam punktui irgi skirčiau didžiulį dėmesį. Juk jums su interjero dizaineriu teks bendrauti ilgą laiką (dažniausiai) ir labai svarbu, kad kaip žmogus, kaip asmenybė, jums patiktų. Bus lengviau bendrauti, greičiau rasite bendrų sąlyčio taškų, bus paprasčiau suprasti vienas kitą ir galiausiai, bus maloniau. Esate vienišas vyras ir teikiate pirmenybę bendrauti su moterimi? Interjero dizainerio paieška kiek susiaurėja (taip, yra ir tokių:)). Esate vedęs vyras ir žmona nebus labai patenkinta, jeigu bendrausite su jauna interjero dizainere? Galbūt reiktų žmoną supažindinti su ja arba rinktis vyrą. Turite mažų vaikų ir jums svarbu, kad ir interjero dizaineris jų turėtų, nes geriau supras jūsų padėtį ir poreikius? Gal atrodo kiek primityviai, bet žmonės intuityviai renkasi tą, su kuriuo bus maloniau ir lengviau bendrauti. Retas, kuris visiškai nežiūri į interjero dizainerį, kaip žmogų, o tik kaip į specialistą. Juk ne salotas perkate, o kad tą padaryti visai nebūtina, kad jums patiktų pardavėja. Nebijokite paklausti interjero dizainerio to, kas jums apie jį rūpi. Juk turėsite jam papasakoti daug asmeniškos informacijos - privalote tuo žmogumi pasitikėti.

interjero dizaineris

Išvados

Nesitikėjau, kad tiek daug prirašysiu :) Bet turbūt taip reikėjo. Taigi, į ką siūlau atkreipti dėmesį, renkantis interjero dizainerį?

  • Rekomendacijos, jeigu įmanoma tokių gauti.
  • Interjero dizainerio interneto svetainė.
  • Atlikti darbai, portfolio.
  • Darbo procesas, pobūdis, apmokėjimo būdai, terminai ir pan.
  • Projekto kaina.
  • Interjero dizainerio užimtumas.
  • Interjero dizaineris, kaip žmogus/asmenybė.

apie namus

Ar jums iš vis reikia interjero dizainerio? Žiūrėkite šiame video:

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.