Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2015 m. vasario 3 d.

Teksto autorius: Evelina

Nusprendžiau padaryti eksperimentą ir palyginti Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos ir Šveicarijos IKEA baldų kainas tarpusavyje eurais.

Kad būtų įdomiau, įdedu minimalios algos dydžių lentelę, iš kurios akivaizdžiai matosi, jog mano lyginamų valstybių sąraše, Lietuvoje esantys darbuotojai gauna mažiausią minimalų atlyginimą (nors dabar jau 300Eur, bet tai nieko nekeičia).

Lenkai gauna kiek daugiau (šiek tiek virš 100Eur daugiau nei mes), na o Vokietija bei Šveicarija minimalaus atlyginimo kaip ir neturi, tačiau panaršiusi radau, jog Vokietijoje už valandą mokama mažiausiai 8,5Eur, taigi per dieną dirbant po 8val. susidaro 1360Eur mėnesinė alga, o Šveicarija svarstė netgi 18Eur per valandą minimalų atlygį, tiesa, tam buvo nepritarta, bet jau galima numanyti, jog ten atlyginimai didžiausi, nes tai viena brangiausių ne tik Europos, bet ir pasaulio valstybių.

reinisfischer.comminimali alga europa

Taigi, grįžtu prie eksperimento. Palyginsiu atskirų prekių grupių prekes (viso 20 prekių), rezultatai tikrai nėra tikslūs, nes palyginau labai mažai prekių, nors bendrą tendenciją pastebėti tikrai galima. Prekių nuotraukos imtos iš http://www.ikea.com/lt/lt/, http://www.ikea.com/pl/pl/, http://www.ikea.com/de/de/ ir http://www.ikea.com/ch/de/. Kainos imtos šios dienos (2015.02.03). Vokiečiai kainas nurodo eurais, bet neprirašo kažkodėl jo ženkliuko.

Kėdės. Pažvelgus į akcija pažymėtas kainas, brangiausios prekės (kaip ir turėtų būti) yra Šveicarijoje, antroje vietoje Lietuva (!!), sekanti Vokietija, o paskutinė Lenkija. Apskritai, lenkiškos IKEA prekės yra daugumoje pigiausios iš visų 4 šalių.

  • Žiūrim toliau. Geltona kėdė žymiai pigesnė Lenkijoje. Kitose valstybėse kainos daugmaž panašios, Vokietijoje brangiausia. Beje, Lietuvoje ji brangesnė nei Šveicarijoje (!).
  • Juoda IDOLF kėdė Lietuvoje kainuoja daugiausia. Na čia tai fenomenas. Kaina praktiškai tokia kaip Šveicarijoje, turbūt lietuviai labai myli šią kėdę (nes aš ir pati savo klientams dažnai ją siūlau), bet na tai nesuteikia teisės taip brangiai ją pardavinėti.
  • Permatoma, tikrai stilinga kėdė, ir vėl brangiausia Lietuvoje. Ji net 10 Eurų brangesnė nei Šveicarijoje! Kaip taip gali būti? Atrodo medžiagos nesiskiria, bet va lietuviai yra priversti mokėti žymiai brangiau. Pasimečiau. Ar ji tokia faina, kad už ją klientas mokės daug daugiau ar kaip tik per mažai faina, todėl fainas prekes pardavinėja pigiau?
  • Gėlėta kėdutė, ačiū Dievui, Šveicarijoje kainuoja daugiau, bet antra vieta aišku tenka mums :) Vokiečiai ir lenkai turbūt prasčiau gyvena.
  • Sulankstoma kėdė Lietuvoje kainuoja kiek mažiau nei Šveicarijoje. Man atrodo reikės važiuoti į Lenkiją.

kėdžių kainos ikea

Foteliai. Parinkau tik kelis. Išvada tokia, jog Šveicarijoje foteliai žymiai brangesni, bet taip juk ir turėtų būti? Pigiausia, žinoma, Lenkijoje, o mes už vieną fotelį mokam daugiau ir už lenkus, ir už vokiečius (ir vėl...), o už kitą tik už lenkus (kaip čia taip...).

fotelių kainos ikea palyginimas

Valgomųjų stalų komplektai. Nesuprantu, kaip kainos gali skirtis beveik 80 eurų. Lenkai tą nediduką staliuką su 2 kėdėmis pardavinėja už 238Eur, o mes už 317 Eur. Nu stebuklai, kitaip nepavadinsi! Ta pati situacija ir su baltu stalu. Didžiulis kainų skirtumas tarp Lietuvos ir Lenkijos IKEA kelia labai daug klausimų į kuriuos neturiu atsakymų. Gerai nors tiek, kad šveicarai šiuos komplektus perka brangiau.

ikea kainų palyginimas

Šviestuvai. Va nors čia yra teisybė. Šviestuvai Lietuvoje sąlyginai pigūs. Žali - patys pigiausi, lyginant su kitomis šalimis, o Hektar pakabinamas šviestuvas Vokietijoje vis tik šiek tiek pigesnis. Šį kartą Lenkija apleido pigiausių prekių pozicijas.

šviestuvų kainos ikea

Indai. Pati mėgstu šiuos puodelius, tad palyginau jų kainas. Matyt ir kiti lietuviai juos mėgsta labiau nei lenkai ar vokiečiai :)

puodeliai ikea

Lovos.  Visos jos, išskyrus paskutinę, pas mus kainuoja daugiausiai! Kodėl? Mistika. Vokietijoje lovos pigiausios. Įdomu, jog paskutinė lova, kuri Vokietijoje pardavinėjama su akcija, be akcijos kainavo 23Eur pigiau nei pas mus. Kas man gali atsakyti, kodėl?lovos ikea kainų palyginimas

Naktiniai staliukai. Mėlynasis Lietuvoje kainuoja daugiau nei Lenkijoje, Vokietijoje ar Šveicarijoje. Ši prekė neturi tokio plataus kainų skirtumo diapazono, kaip kitos. Staliukas su šviestuvu Šveicarijoje kur kas brangesnis, Lietuvoje jis brangesnis tik už Lenkijoje parduodamą tokį patį staliuką. Paskutinis staliukas kažkodėl brangiausias pas mus, vokiečiai jį perka žymiai pigiau (toks jausmas, kad ten būtų klaida).

naktinės spinteles kainos

 

  • 8/20 prekių Lietuvoje buvo brangiausios, tik 1 pigiausia.
  • 13/20 prekių Lenkijoje pigiausios, tik 1 buvo brangesnė už visas.
  • 11/20 prekių Šveicarijoje buvo brangesnės už kitas, nė viena nebuvo pigiausia.
  • 6/20 prekių Vokietijoje buvo pigiausios ir nė vienos brangiausios.

Kokios išvados? Tik keliomis prekėmis mus lenkia Šveicarija. Nors pas mus pragyvenimas sunkiausias, bet kažkodėl "puikuojamės" antroje vietoje pagal brangiausias prekes. Lenkai gauna didesnį minimalų atlyginimą, bet prekes iš IKEA perka pigiausiai. Na, o vokiečiai, kurie gyvena kur kas geriau nei mes netgi gali pasidžiaugti nemažu kiekiu pigiausių prekių. Ką gi, gilesnes išvadas pasidarysite patys, o aš tik pasitvirtinau sau faktą, kad Lietuvoje gyventi tikrai brangu. IKEA vis tik viena pigiausių baldų parduotuvių, orientuota į trumpalaikes investicijas, tačiau pagal šiuos skaičius tai prasilenkia su realybe. Bent jau aš taip manau.

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.