Nepraleisk! Naujas video!
2019 m. rugpjūčio 6 d.

Teksto autorius: Evelina

Memphis stiliaus interjerai pastaruoju metu įgauna pagreitį. Ne, ne Lietuvoje, tačiau po truputį randu užuominų ir čia, bet apie viską nuo pradžių.

Tai galima vadinti 80-ųjų sugrįžimu (bent jau taip rašoma) ir aš tuo patikėsiu, nes pačiai šio stiliaus apraiškų matyti neteko – dar net gimusi nebuvau. Jeigu esate vyresni nei aš, gal pamenate tokius interjerus? Parašykite komentaruose po straipsniu – man labai įdomu! Tiesa, Memphis stilius dabar yra sumodernėjęs, atrodo subtiliau ir prisitaikė prie šių dienų. Žemiau įkeliu nuotrauką iš senesnių laikų Memphis stiliaus vonios kambario, o po ja - kelis šių laikų vonios kambarius.

westegg.tumblr.com

behance.net

archilovers.com

marcante-testa.it

architecturaldigest.com

Truputis konteksto nepakenks. Memphis judėjimą/grupę 1980-1988 m. įkūrė italų architektas ir dizaineris Ettore Sottsass, kuris subūrė kelių dizainerių komandą, kad pasipriešintų tuo metu vyravusiam ramiam ir funkcionaliam interjerui ir sukurtų kažką kitokio. Na, kad matytųsi, jog tai yra tikrų tikriausias dizainas ir kūryba. Tai Pop Art ir Art Deco mišinys. Carlton knygų lentyna buvo vienas pirmųjų šio judėjimo darbų. Čia galite pasižiūrėti to meto sukurtus baldus ir daiktus.

memphis-milano.com

Kuo pasižymi Memphis stiliaus baldai ir interjerai?

Turbūt pirmas dalykas, kuri krenta į akis yra spalvos. DAUG spalvų, netgi tarpusavyje nederančių, kontrastuojančių ir rėžiančių akį. Kitas pastebimas elementas – formų įvairovė ir jų tarpusavio žaidimas. Dažnai pastebėsime, jog tokie baldai yra visiškai nefunkcionalūs, tačiau niekas nesiginčys, jog atrodo nepaprastai įdomiai, netikėtai ir originaliai.

theinteriorsaddict.com

collater.al

littlebigbell.com

Memphis stiliaus interjerai turbūt skirti arba viešojo naudojimo patalpoms, kuriose niekas negyvena ir nepraleidžia daug laiko, arba visiškai nurautiems žmonėms, dievinantiems kitoniškumą ir norintiems išsiskirti. Nors, jeigu jūsų interjeras labai sterilus, praktiškai baltas, galima drąsiai įnešti keletą tokios stilistikos daiktų.

revistaad.es

aspiremetro.com

patricia-bustos.com

Pilnai tikiu, jog Memphis stilius Lietuvoje bus matomas visuomeninės paskirties interjeruose: ofisuose, restoranuose, viešbučiuose. Gerą valandą googlinau ir sudėjau į vieną vietą daiktus, kuriuos radau lietuviškose svetainėse ir kurie atitinka mano suvokimą apie Memphis stilių. Labai įdomu, jog nemažai tokių daiktų radau naujausiose IKEA kolekcijose.

1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  |  7  |  8  |  9  |  10  |  11  |  12  |  13  |  14

1
Komentarai

Kęstutis Krikščiūnas

Man šis stilius patinka dėl spalvungumo ir formų

(2) · (0) · Atsakyti · 2019 m. rugpjūčio 7 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.