Nepraleisk! Naujas video!
2019 m. vasario 19 d.

Teksto autorius: Evelina

Norėjau pavadinime rašyti, jog tai naujas stilius, bet pasirodo jau 2017m. jis svetur buvo kaip nauja tendencija :) Panašu, kad didelio potencialo turi ir Lietuvoje, ypač jeigu jau atsibodo balta ir pilka. Iš vienos sekėjos gavau džiūgaujančią žinutę, mat jai patinka tiek japoniškas minimalizmas, tiek skandinaviškas jaukumas ir niekaip neapsisprendžia, kas labiau. Pasirodo, viską galima apjungti ir vadinti tai JAPANDI stiliumi!

 varpunen.com

Mano akiratyje panašaus stiliaus interjerų pasitaikydavo, tačiau taip ir nežinojau, kaip juos įvardinti. Šiuo metu apskritai į interjerus grįžta kreminė spalva, o Japandi šių atspalvių turi tikrai nemažai. Bet apie viską nuo pradžių.

Japoniškas stilius pasižymi itin griežtu minimalizmu, kuris daugeliui atrodo nejaukus, tačiau tuo pačiu ir funkcionalus. Japonai mėgsta įvairias pertvaras, ypač tokias, kurios skaidomos į stačiakampius ar kvadratus, vertikalias medines pertvaras ir apskritai linijas. Linijos, linijos, linijos! Taip pat pas juos nemažai žemų baldų ant lengvų kojelių.

decordots.com

avenuelifestyle.com

Skandinaviškas stilius taip pat gana funkcionalus ir aš kalbu apie tikrąjį, ne tokį dekoratyvų, koks yra švediškasis skandinaviškas stilius. Plačiau apie kelias skandinaviško stiliaus atmainas galite paskaityti šiame straipsnyje. Taigi, į Japandi įsivelia Nordic ir Scandi stilių jaukioji pusė - natūralios medžiagos, didesnis tekstilės naudojimas, saikingas dekoras, augalų naudojimas, rustic detalės.

varpunen.com

varpunen.com

ceihawaii.com

Nors kai kuriuose šaltiniuose teigiama, jog Japandi stiliuje atsiranda ryškesnių, kontrastingų spalvų, sakyčiau tai retas atvejis ir galbūt dažniau galima sutikti rausvas, oranžines spalvas, rečiau - melsvas ir žalsvas. Švelnesni interjerai yra be galo ramūs, be jokių kontrastų, su šviesios spalvos mediena. Ryškesniuose atsiranda juodos spalvos detalių, ryškesnis medis ir konstrastingesnės spalvos. Kurį variantą rinktis - kiekvieno skonio reikalas.

archdaily.com

stilinspiration.elledecoration.se 

johnlewis.com

Apibendrintai, Japandi stiliui būdinga:

  • Minimalizmas;
  • Plonos linijos;
  • Žemi baldai ant lengvų kojelių;
  • Pinti baldai;
  • Kreminė, rusva, rausva spalva, ryškesniam variantui - oranžinė, melsva, terakota, juodi akcentai;
  • Nemažai medžio;
  • Saikingas tekstilės, interjero aksesuarų kiekis;
  • Lengvai atrodantys augalai, šakos;
  • Rankų darbo gaminiai, indai.

milkdecoration.com

varpunen.com

stilinspiration.elledecoration.se

homebeautiful.com.au

barrainformativa.com

septemberedit.com

 

Kaip jums šis stilius? Ar įsileistumėte į savo namus?

1
Komentarai

Beatričė Kelerienė

Jūsų fotografijose matau skandinavišką stilių. Japoniško stiliaus interjerui būdinga profesionali autorinė brangi rankų darbo keramika ,kurios gausu namuose . Gyvų gėlių kompozicijos,nors ir mažytės ,taip pat suteikia jaukumo. Japonų stiliaus „ atsitiktinumai” yra kruopščiai apgalvoti. Siūlau stiliaus papildymus.

(13) · (3) · Atsakyti · 2019 m. vasario 24 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.