Susiję tag'ai
#Interjero tendencijos
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2018 m. rugsėjo 5 d.

Teksto autorius: Evelina

Visos tendencijos kuriamos ir viešinamos tam, kad jūs daugiau pirktumėte. Kodėl drabužių dizaineriai kuria visas naujas kolekcijas? Kad įsigytumėte dar vieną jo rūbą. Kas labiausiai nuo to nukenčia (o gal laimi)? Tie, kurie tiki, kad turėdami madingą daiktą, atrodys arba jausis geriau (nors tiesą pasakius, yra žmonių, kurie tikrai nuo to jaučiasi geriau ir su tuo viskas OK).

Šį straipsnį taikau į būsimas tendencijas - ateities prognozavimą ir žmones, kurie skuba jas sau pritaikyti pirmi. Pavyzdžiui, praėjusių metų pabaigoje nusipirkau knygą apie 2018 metų interjero tendencijas (padariau apie tai video). Neseniai specialiai ją dar kartą perverčiau ir tikrai negalėčiau pasakyti, kad į tas tendencijas buvo pataikyta (nors dar yra likę keli mėnesiai). Manau tai logiška - juk fotografuojami jau esami (vadinasi, sukurti dar iki 2018m.) interjerai. Kažin, ar labai paprasta nuspėti, kas bus populiaru kitais metais. Tad ar verta tikėti visomis skelbiamomis tendencijomis? Manau ne, nes realybėje tos tendencijos taip greit nesikeičia.

callwey.de

Aš jokiu būdu nesakau, kad drabužių, baldų ar bet kokios kitos srities kūrėjai neturėtų kurti naujų formų, medžiagų ar spalvų daiktų. Kūryba yra gėris, o naujos kolekcijos tobulina patį kūrėją, bet tikrai ne pirkėją. Ar jums pažįstama situacija? Kiekvienas metais pažadi sau, kad šį kartą tikrai nieko naujo nepirksi, bet nejučia stovi su ananaso formos dekoracija prie kasos, kurią padėsi į spintą, kai į madą ateis kaktusai ir flamingai. Šiuo metu į madą vėl grįžta gyvūnų raštai, tad galite ruoštis naujai bangai zebruotų, tigruotų ir kitaip margintų aksesuarų.

www2.hm.com

Kiekvienais metais išrenkama vis nauja metų spalva (dar kvailiau, kai renkama kiekvieno metų laiko spalva - tik spėk gaudyti visas tendencijas). Žinoma, būtų graudu ir juokinga, jeigu visi pultų perdažyti savo sienas ar pirkti naujos spalvos baldus. Užtat pavojuje atsiduria naujakuriai.

Aš labai tikiuosi, kad spalvas interjerui renkatės ne pagal tai, kas tuo metu madinga, bet pagal tai, kas jums asmeniškai patinka, nes išdažius sienas mėlynai, po pusmečio suprasite, jog siela šaukiasi baltos, o daryti remonto tikrai nesinorės.

gucki.it

Bet kokiu atveju, nori nenori, parduotuvėse pradeda šmėžuoti būtent tos madingosios spalvos daiktai ir imi pastebėti tik tos spalvos interjerus, tad kaip atsilaikyti prieš spaudimą, bet neprisipirkti nereikalingo šlamšto?

Aš siūlyčiau kompromisą - įsigyti kelis madingos spalvos interjero aksesuarus, pvz. pagalvėlių užvalkalus. Tai tikrai nebrangus, didelę galią interjero jaukumui turintis, pirkinys, neužimantis daug vietos, bet kai vėl grįš ta pati mada arba kai ateis noras spalviniams pokyčiams, turėsite iš ko rinktis.

Arba įsigykite naują vazą (jeigu mėgstate gėles). Vazų tendencijos taip pat keičiasi - tai ant bangos stiklas, tai keramika ar betonas, bet iš esmės, tokios vazos turėtų gražiai atrodyti bet kuriuo laikotarpiu, nes skirtingos tekstūros suteikia jaumumo.  Sudėtingiau, jeigu prisipirkote įmantraus dizaino ir ryškios spalvos vazų - gali būti, kad jas ištrauksite tik tuo atveju, jeigu pritrūks vazų dešimtai gimtadienio puokštei pamerkti.

Taigi, pirmiausia reiktų pagalvoti, ar naują daiktą naudosite (ar tik grožėsitės, kol atsibos) ir nepasiduoti madingo daikto pirkimo malonumui. Čia labai praverčia laukimo taisyklė. Nepirkite daikto iš karto, spontaniškai (nebent žinote, ko norite ir ko reikia). Grįžkite namo, palaukite kelias dienas. Jeigu pamiršote, tai tiek jo ir tereikėjo :)

Na, bet pažiūrėkime, kas atsitiko su šių metų išrinkta spalva - ultra violet. Visiškai nieko! Nepastebėjau didesnio šios spalvos naudojimo, na, nes ne visos spalvos prilimpa interjere. Ar jūs manote kitaip? Tuo tarpu sodriai žalia spalva ir terakotos/bordo atspalviai dabar visiškame pakilime ir ypač daug interjerų turi būtent šios spalvos akcentų.

ikea.com

fermliving.com

Lygiai tas pats vyksta su metalo konstrukcijomis, kurios naudojamos visur - ne tik baldams, bet net ir vazonams. Man ši mada patinka - atrodo lengvai, išraiškingai, bet būkit geri - nesigaminkite stiklinių durų metaliniais rėmais, jeigu daugiau interjere nieko panašaus nebus. Nepirkite staliuko juodomis metalinėmis kojomis, jeigu jūsų interjeras - klasikinis.

Bet juk taip gražiai atrodo, sakysite, žiūrėdami profesionalių interjero dizainerių kurtus interjerus. Taip. Gražu, kai viskas apgalvota, suderinta ir pirkta konkrečiam interjerui - ne jūsiškiui. Aš neperku suknelių gilia iškirpte, nes neturiu ką rodyti - kiekviena moteris žino, kas tinka jos figūros tipui ir kad ir kaip gražiai suknelė atrodytų ant modelio, ji gali atrodyti tragiškai ant manęs.

raca-architekci.pl

Neseniai perskaičiau vienos užsienio interjero blogerės straipsnį, kuriame kalba būtent apie interjero tendencijas. Ji pati turi patirtį žiniasklaidoje ir tvirtina, jog naujos tendencijos atsiranda dėl to, kad žurnalistai turėtų apie ką rašyti.

Taip, taip. Juk dabar nieko nebenustebinsi su straipsniu, jog madinga balta sienų spalva, nors tūkstančiai žmonių ja dažo ir dažys savo namų sienas. Ši spalva pasidarė tokia įprasta ir neverta naujienų, jog reikia naujos, šviežios spalvos. Ir aš nekalbu apie Lietuvą, kalbu apie visą pasaulį. Taip atsiranda įvairių, keistus sprendimus ir spalvas aukštinančių straipsnių, kuriuos greit pakeis kiti. Ji sako, jog 50 proc. to, kas rašoma yra tiesa, o likę 50 proc. - tiesiog nauja informacija tuščio eterio užpildymui.

Todėl, atidžiai atsirinkite, kokias naujienas ir tendencijas verta priimti į savo namus. Ar jums tai bus artima, ar reikalinga, ar patogu, ir tik po to ar gražu? Linkiu blaivaus proto, nes šiuo metu pasiūla yra tokia didelė, jog labai lengva pasimesti ir įsitraukti į madingų daiktų medžioklę.

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.