Nepraleisk! Naujas video!
2018 m. gruodžio 4 d.

Teksto autorius: Evelina

Ar kada nors susimąstėte, iš kur kilo toks pavadinimas? Kodėl ne arbatos? Kodėl būtent kavos staliukas? Beje, Lietuvoje dažnai galima rasti žurnalinio staliuko pavadinimą, bet nežinau, kuris labiau teisingas. Juk ten laikome tikrai ne tik kavą ar žurnalus.

Beje, pasirodo yra ir toks dalykas, kaip arbatos staliukas. Jis aukštesnis, apvalus ir buvo populiarus Europoje XVIIa. Šiandien tai galėtų būti šoninio staliuko atitikmuo, kuris statomas šalia fotelio ar sofos. Na, o kavos staliukas pagal savo kilmę yra kur kas žemesnis nei arbatos staliukas.

britainandbritishness.com

Manoma, jog viskas prasidėjo nuo kavos namų Londone, kuriuose atsirado poreikis tarp karšto gėrimo gurkšnojimo kažkur padėti puodelį. XVII ir XVIIIa. nėra rasta jokių oficialių šaltinių su pavadinimu "kavos staliukas", tačiau spėjama, jog būtent tada ir prasidėjo jų era. Kai kurie teigia, jog kavos staliukas pakeitė arbatos staliuką, nes kava tapo populiaresnis gėrimas už arbatą. Na, o 1938m. kavos staliukas jau turėjo savo tikslų apibrėžimą - žemas, platus staliukas, statomas prieš sofą ar fotelį.

architecturaldigest.in

Kaip ir minėjau, šiais laikais kavos staliukai turi daugybę formų, gali būti komplektuojami iš kelių dalių ar net pakeliami. Mes ne tik ant jų dedame puodelius, žurnalus ar pultelius, bet ir valgome, susodiname svečius ir tai tampa centrine svetainės dalimi, aplink kurią vyksta pagrindinis veiksmas. Jeigu šiuo metu ieškote naujo kavos staliuko, atrinkau 10 šiuolaikiškų variantų iš įvairių Lietuvos parduotuvių. Padėkokite, jeigu padėjau! :)

 

1. accanto.lt skersmuo 90 cm  2. ikea.lt 180x59 cm  3. baldai1.lt 140x80 cm  4. baldai1.lt skersmuo 80 cm  5. emazgas.lt skersmuo 90 cm  6. accanto.lt 44x44 cm  7. elensen.com 60x60 cm  8. baldai1.lt skersmuo 60 cm  9. elensen.com 120x60 cm  10. easebaldai.lt 82x82 cm

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.