-
E-interjeras
Lietuvoje prekių kainos pasikeitė.... į GERĄ - praktiškai visos prekės, išskyrus dvi, atpigo. ALELIUJA!
Teksto autorius: Evelina
Praėjus lygiai metams po didelio dėmesio sulaukusio straipsnio apie IKEA kainų palyginimą 4 šalyse , grįžtu prie tos pačios, dažnam pyktį keliančios, bet, pripažinkime, labai įdomios temos. Kaip pasikeitė kainos IKEA, praėjus kiek daugiau nei metams po euro įvedimo Lietuvoje?
Lietuvoje prekių kainos pasikeitė.... į GERĄ - praktiškai visos prekės, išskyrus dvi, atpigo. ALELIUJA! Kainos tapo panašios į Vokietijos (kai kur netgi vienodos, bet atsižvelgiant ar prekės atpigo, ar pabrango per metus, atitinkamai pasirinkau šalį bendroje suvestinėje straipsnio gale), tik lovos Lietuvoje žymiai brangesnės.
Vokietijoje keitėsi trijų prekių kainos - jos pabrango. Lenkijoje keitėsi 5 prekių kainos ir visos, išskyrus vieną, pabrango. Tiesa, čia žiūrint vietine valiuta. Šveicarijoje kainos liko lygiai tokios pačios - nė cento daugiau ar mažiau :) Ir vėl, čia žiūrint vietine valiuta. Pavertus Lenkijos zlotus ir Šveicarijos frankus į eurus, skaičius eurais tapo mažesnis nei prieš metus. Mylintys Lenkiją dėl pigių kainų, galės dar labiau džiaugtis - dabar pirkti IKEA baldus dar pigiau.
Tiesa, kelios prekės dingo iš prekybos: puodelis iš Lietuvos IKEA, Henrikdal kėdžių su gėlėtais augalais nebeliko visai (bet yra su kitais užvalkalais). Lova metaliniais rėmais išimta iš prekybos Lietuvoje, o naktinis staliukas Vetrre - Šveicarijoje (panašu, kad greitai dings ir iš Lietuvos, nes jau skelbiamas ribotas prekių likutis). Šias 4 prekes panaikinau iš bendros šių metų statistikos.
Kas nustebino labiausiai? Kai kurių prekių Lietuvoje stiprus atpigimas. Pavyzdžiui, Hemnes lovos rėmas atpigo 32 eurais, fotelis Stockholm - 37,22 eurais, o stalas su 4 kėdėmis Ingatorp/Ingolf atpigo net 109,33 eurais! Yra ir nežymiai pabrangusių baldų - stalinis šviestuvas ir lova Hurdal, tiesa, labai nedaug - iki poros eurų.
Prisegu lentelę, kurioje surašytos prieš metus buvusios kainos ir šalia - kainos po metų bei kainų skirtumas. Kadangi keitėsi euro kursas, kainos Lenkijoje ir Šveicarijoje perskaičiuotos. Kainos surašytos eurais, 2016.02.03. duomenimis iš oficialių IKEA svetainių Lietuvoje, Lenkijoje, Vokietijoje ir Šveicarijoje ir tos dienos valiutos kursu.
Džiugu matyti gerų pokyčių konkrečiai šioje vietoje, tik vėlgi - vieni sakys, jog nieko čia gero: atlyginimai nekilo, kainos daug kur padidėjo, o kiti pasidžiaugs didėjančiais atlyginimais (galbūt ir ne savo) ir mažėjančiomis kainomis. Kurie būsite jūs?
Įdomumo dėlei įkeliu prieš metus darytą suvestinę:
Po metų viskas atrodo taip (išmečiau 4 prekes, nes kai kurių prekių tam tikroje šalyje jau nebėra):
Ir dar vienas įdomus dalykėlis. Kiek būtų prireikę eurų nusipirkti visas 16 prekių prieš metus ir kiek dabar? Žiūrim:
Kaip ir 2015m., taip ir šiais - mažiausiai išleistumėte Lenkijoje, o daugiausiai - Šveicarijoje. Lietuvos pozicijos pasistūmėjo vienu laipteliu aukščiau, nes šiais metais (nuo brangiausios iki pigiausios) esame jau 3 vietoje, kai tuo tarpu, praeitais metais buvome antroje.
Susiję įrašai
Mūsų svetainėje naudojami slapukai, siekiant užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę ir geriausius pasiūlymus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti: slapukų naudojimas. Sutinku
NET 84
BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!
Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.
Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.
Komentarai