Nepraleisk! Naujas video!
2017 m. gegužės 22 d.

Teksto autorius: Monika Jogminė

Sveiki, aš Monika Jogminė. Trumpai apie save: esu fotografė, tačiau šiuo metu nemažai laiko skiriu gyvenimo būdo blogo rašymui ir video blogų kūrimui. Visas mano kuriamas turinys anglų kalba, rašyti lietuviškai, man kiek neįprasta, tačiau labai smagu.

Istorija ir draugystė su Ikea prasidėjo nuo to, kai kartu su vyru praėjusių metų pavasarį įsigijome 3 kambarių butą Naujamiestyje, kuriame labai sėkmingai gyvename ir galima sakyti skraidome padebesiais. Namai mums turi didelę reikšmę ir jie mūsų svajonės išsipildymas. Visada labai mylėjome Ikea. Dar tais laikais, kuomet parduotuvės nebuvo Lietuvoje, važiuodavome į Švediją apžiūrėti ir pačiupinėti jų baldų. Esame skandinaviško paprastumo gerbėjai, dieviname jų stilių ir niekada nepraleidžiame progos nuvykti ir įkvėpti švediško požiūrio ir skonio.

 monikajogmine.com

Mums be galo patinka lengvi, daug laiko neatimantys, patogūs ir nebrangūs sprendimai, o kaip tik Ikea, visada tuo pasirūpina. Dar kuomet neturėjome būsto, visada vaikščiodavome po Ikea parduotuvę ir svajodavome, kokios virtuvės norėtume, kokia sofa mūsų mėgstamiausia ir t. t. Kai atėjo laikas įrengti namus, viskas vyko be galo sklandžiai, nes tiksliai žinojome, ko norime. Nereikėjo blaškytis po parduotuves, nes vienintelis mūsų taškas buvo – Ikea. Žinoma, neskaitant plytelių, grindų dangos ir visa kita.

Etapas 1.

Žinojome, kad visą namų interjerą padiktuos virtuvė, tad ir planuoti pradėjome būtent nuo jos. Pirmiausia susikūrėme vadinamąją “mood board”, kur tiesiog išsidėliojome mintis, kas mums patinka. Nebūtinai susijusias su interjeru, tiesiog, kokie namai yra mums jaukūs, kas su jais asocijuojasi ir kaip matome spalvų paletę. Štai tokia buvo mūsų vaizdinė siena, na gal 30% jos.

monikajogmine.com

Etapas 2.

Nusifotografavome virtuvės sieną ir daugiau mažiau iš Ikea puslapio pasidėliojome, kur norėtume matyti vienus ar kitus įrenginius, išsirinkome Ikea siūlomų virtuvių durelių tipą. Ir štai tokį vaizdą, kartu su virtuvės išmatavimais, išsiuntėme el. paštu į ikeavirtuves@ikea.lt. Žinoma, prieš tai dar užpildę virtuvės planavimo anketą Ikea svetainėje. Ten klausimyno principu sužymėjome, kokie konkretūs produktai mus domina, kokį stalviršį išsirinkome ir pan. Daugelio dalykų šimtu procentu dar nežinojome, tačiau buvo aišku, kad eigoje bus galima keisti, tad dėl to labai nesukome galvos.

 monikajogmine.com

Praėjus gal trims darbo dienoms el. paštu gavome du skirtingus virtuvės projekto pasiūlymus. Prie kiekvieno iš projekto galėjome prisijungti ir koreguoti patys. Nei vienas iš jų nebuvo visiškai atitinkantis mūsų vizijos, tačiau mes jau džiaugėmės, nes “pamatus” turėjome. Vienintelis trūkumas su kuriuo susidūrėme, tai itin prastas programos veikimas, nors turėjome puikų internetą namuose, pačioje parduotuvėje programa veikė kur kas sklandžiau.

Nesivarginome ir išvykome į Ikea parduotuvę, kur kartu su konsultante prisijungėme prie labiausiai atitinkančio mūsų viziją projekto ir koregavome jį tol, kol rezultatas džiugino mūsų praktinius ir vizualinius poreikius. Smagu buvo dirbti vietoje su konsultante, nes jos patarimai labai pravertė. Didžiulis privalumas ir tas, kad gali iš karto nueiti apžiūrėti vienos ar kitos buitinės technikos, stalviršio, rankenėlių ir pan. Viskas pavyko labai sklandžiai ir palyginus greitai.

Etapas 3.

Kadangi virtuvę matavome patys, nepasitikėjome savo įgūdžiais, o ir buto planas iš būsto statytojo buvo tik pirminis (paprastai po kadastrinių matavimų skaičiai šiek tiek kinta). Pasitarę su parduotuvės konsultante, nusprendėme išsikviesti Ikea matuotoją. Labai džiaugėmės tokiu sprendimu, nes sienos dar buvo nuogos, vizualinį virtuvės projektą turėjome atsispausdinę rankose ir kartu su matuotoju nusipiešėme mums reikalingas rozetes (turėjome numatę nemažai apšvietimo). Gavome puikių patarimų, kur geriau rozetes atsivesti ir tiksliai viską aptarėme.

Po šio etapo, dar kartą grįžome į Ikea parduotuvę, kur programoje įvedėme tikslius išmatavimus, kurie skyrėsi nuo mūsų. Projektas dėl to nepasikeitė.

Etapas 4.

Jeigu sienos ir grindys jau būtų buvusios paruoštos, virtuvę būtume galėję turėti tą pačią savaitę. Tačiau mūsų atveju, butas dar neįrengtas, tad prasidėjo vidaus darbai: elektros vedimas, sienų lyginimas, dažymas, grindų klojimas ir t.t.

Etapas 5.

Pasibaigus vidaus darbams, užsisakėme Ikea virtuvės baldų pristatymą į namus. Virtuvė buvo pristatyta labai greitai, berods praėjus trims dienoms nuo skambučio. Labai išgąsdino gana didelė Ikea siūloma montavimo kaina. Šiuo atveju išsigandę kainos, pradėjome virtuvę montuoti patys. Pradžia buvo gana sėkminga, tačiau įpusėjus suklupome, tiesiog neturėjome reikalingų įrankių ir žinių. Tad vis tiek skambinome į Ikea ir pasikvietėme jų montuotojus pabaigti mūsų “šedevro”. Buvome maloniai nustebinti, vyrukai be galo paslaugūs, dirba itin profesionaliai ir kosminiu greičiu. Virtuvę pabaigė montuoti vos per 3 valandas. Negalėjome patikėti ir vaikščiojome išsišiepę! Be galo džiaugėmės galutiniu rezultatu. Šiame etape patariame netaupyti, jeigu darysite patys, atminkite, kad sugaišite labai daug savo brangaus laiko.

Vienintelis dalykas dėl kurio dvejojome dar nuo projekto kūrimo pradžios buvo stalviršis. Nenorėjome visiškai balto, nes būtų tiesiog per balta, o ir virtuvėje baltas stalviršis tikrai nepraktiškas, tačiau pradžioje pasirinktas natūralaus medžio taipogi nebuvo idealus. Kadangi dažnai važiuodavome į Ikeą pietauti ir vis užsukdavome apžiūrėti naujienų, aptikome naują imitacinio marmuro stalviršį ir iš karto įsimylėjome. Pakeitus stalviršį projekte buvome visiškai ramūs. Tai virtuvė apie kurią visada svajojome. Ji mums kainavo ± 3800 eur. Kartu su montavimu, ± 4000 eur (į kainą įtraukta buitinė technika ir apšvietimas).

monikajogmine.com

monikajogmine.com

Baltas Ikea maišytuvas - be galo gražaus minimalistinio dizaino ir itin patogus naudoti. Nenorėjome visiškai “saldaus” vaizdo, dėl to stengėmės įtraukti ir minimalistinių detalių.

monikajogmine.com

Labai norėjome vitrininių apšviestų spintelių. Tačiau mums buvo labai svarbus ir funkcionalumas bei švaros pojūtis. Šiuo atveju, puikiai suderinome praktiškumą su grožiu, nes nusprendėme daryti mažas apšviestas spinteles pačioje viršutinėje virtuvės dalyje, o žemiau palikti uždaras, kuriose laikome visus būtiniausius daiktus. Viršutinės lentynėlės neatlieka jokios funkcijos, tačiau tam jų ir norėjome - tai tiesiog virtuvės puošmena.

monikajogmine.com

monikajogmine.com

Stalas su kėdėmis – Ikea pirkiniai. Čia rinkomės labiau klasikinį stalo variantą su skandinaviško tipo kėdėmis. Džiugu, nes stalas išsiskleidžia, pakvietus svečių puikiai telpame.

monikajogmine.com

Visa buitinė technika – šaldytuvas, orkaitė, indaplovė, gartraukis, indukcinė kaitlentė taip pat iš Ikea.

monikajogmine.com

Lėkštės ir taurės įsigyti Ikea. Aukso spalvos žvakidė – H&M home, o nuostabūs auksiniai įrankiai atkeliavo pas mus iš Švedijos. Tai buvo neįkainojama dovana įkurtuvių proga. Šios detalės šauniai “susišaukia” su auksinėmis durelių rankenėlėmis.

monikajogmine.com

Interjerą labai pagyvina “My white cup” užrašas, bei Ikea metalinė lentyna.

monikajogmine.com

monikajogmine.com

monikajogmine.com

Detalės namuose be galo svarbios. Giliai širdyje tikime, kad turime skandinaviško kraujo. Virtuvės stalą puošia Švedijos simbolis Dala arkliukas.

monikajogmine.com

Vieno iš apšviestų stalčių pavyzdys. Tai virtuvei suteikia daug žavesio, o tuo pačiu ir labai praktiška, ieškant daiktų mažo apšvietimo sąlygomis.

monikajogmine.com

O taip atrodo virtuvė įjungus funkcinį apšvietimą. Tikrai labai jauku, ypač vakare su puodeliu arbatos. Apšvietimas suteikia labai daug geros energijos ir gali paversti net ir paprastą erdvę ypatinga.

monikajogmine.com

Ir galiausiai, visa eilė apšviestų stalčių. Sprendimas, kurį labai rekomenduojame, ypač tiems stalčiams, kuriuos planuojate darinėti dažniausiai.

Rašydama šį įrašą vis svarsčiau, ar keistume virtuvėje ką nors, jeigu turėtume šansą projektuoti iš naujo ir galiu drąsiai atsakyti, kad ne. Nors tai buvo mūsų pirmas kartas, tačiau jam nemažai ruošėmės, dėliojome visus norus ir ieškojome optimaliausių sprendimų. Esame be galo patenkinti galutiniu rezultatu. Virtuvėje sukamės jau pusę metų ir neturime nusiskundimų nei dėl kokybės, nei dėl buitinės technikos. Viskas tarnauja puikiai. Dėkojame Ikea už šaunų bendradarbiavimą ir suteiktą galimybę gyventi gražiai ir už prieinamą kainą. Nesulaukiame galutinai įsiruošti ir likusius namus.

Pasitikėkite savo skoniu ir nuojauta. Nevisada, kas brangiausia yra geriausia. Paprastume slypi visas grožis ir paprastumas niekada neišeina iš mados. Sėkmės!

20
Komentarai

Paulius Aleliūnas

Kokios gražios nuotraukos! Labai fainas sprendimas su apšviestais stalčiais

(2) · (0) · Atsakyti · 2017 m. gegužės 22 d.

Kristina

Puiki virtuvė, man labai patiko.

(3) · (0) · Atsakyti · 2017 m. gegužės 25 d.

Deividas Dyman

Virtuvėje trūksta tik stiklo :)

(1) · (0) · Atsakyti · 2018 m. kovo 5 d.

Rasa

Stalciu sonuose turi uzsideti baltos ploksteles plastikines tada nesimatytu tu staciu viduriu per skylutes. O seip labai grazi virtuve

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. gegužės 26 d.

Baldrenka

Profesionalus meistrai siulo savo paslaugas , ikea virtuves baldu srityje 


(3) · (2) · Atsakyti · 2020 m. gegužės 26 d.

Andrėjus

Neatsakingi ir ignoruojantys jus esat...

(6) · (1) · Atsakyti · 2021 m. birželio 10 d.

Nerijus

Nesu asmeniškai susidūręs su šia "įmone" (į kabutes įdėjau todėl, kad net Rekvizitai.lt nefigūruoja ši įmonė), bet teko ne iš vieno pažįstamo girdėti, kad pradėtus darbus nebaigia iki galo, nepateikia jokio dokumento už atliktus darbus. Asmeniškai tikrai nesirinkčiau tokios "įmonės".

(2) · (0) · Atsakyti · 2021 m. liepos 19 d.

Nukentėjusi

Andrėjus  prisidedu ir aš 100% prie jūsų neigiamo atsiliepimo apie Baldrenka. Nekokybiškai atlikti darbai, neatsiliepia telefonu, ir ignoruoja.

(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. gruodžio 20 d.

Karen Miller

Jūs turite puikų skonį. Apstatymas toks švelnus. Labai norėčiau pasinaudoti jūsų patirtimi, bet, deja, man labiau patinka kitos spalvos ir formos.

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. balandžio 26 d.

Julius

Norite geros virtuves, tai tik nesusidekit su baldrenka. Lyg ir dirba neblogai kol lieka dabaigti.... Turim virtuve nei skusta, nei lupta. Melagiu kompanija....

(1) · (0) · Atsakyti · 2021 m. liepos 15 d.

BALDRENKA - NESUSUSIDEKIT!

Tik nesirinkit BALDRENKA paslaugu, isivelem i problemas. Virtuve uzsakyta, iranga uzsakyta, sutartas laiaks montavimui, zadejo, zadejo... poto dingo, ragelio nekelia arba atmeta. 

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. rugpjūčio 20 d.

Alys

Mūsų patirtis su „Baldrenka“ taip pat šiek tiek prieštaringa. Šiaip dirbo sparčiai ir gerai, davė naudingų patarimų, rezultatas geras ir iš esmės esame patenkinti. Bet. Netyčia liko jų pamiršta pora nebaigtų smulkmenų ir prisikviesti juos, kad tas smulkmenas sutvarkytų, jau nebeįmanoma. Taigi, samdyti galima, bet priimant darbą (mokant pinigus) rekomenduoju atidžiai apsižiūrėti, ar neliko kas nebaigta/pamiršta. Nes greičiausiai taip ir liks...

(1) · (0) · Atsakyti · 2021 m. lapkričio 6 d.

Saulė

Pas mus irgi liko Baldrenkos nebagtų darbų, žadėjo žadėjo pabaigti, tuom ir baigėsi :/ į žinutes neatsako, telefonk nekelia. NEREKOMENDUOJU meistro Rolando, nes turėsit krūvą problemų, ieškant, kas pabaigs darbus.. :/

(1) · (0) · Atsakyti · 2023 m. lapkričio 15 d.

Leo

Ačiū už input'ą apie baldrenką, nes buvau per žingsnį nuo bendradarbiavimo su jais. 

(0) · (0) · Atsakyti · 2022 m. balandžio 1 d.

Saulius

Neprasidėkite su baldrenka. Darbų nebaigia, dingsta, telefono nebekelia. Bereikalingi rūpesčiai.

(0) · (0) · Atsakyti · 2022 m. gegužės 27 d.

Aurelija

Puikus sprendimas su antresole - nekenčiu "neDAbaigtų" erdviu iki lubų...daiktų nelabai pastatysi, nepatogu paimti, o dulkių kaupiasi kaip reikiant. Labai mergaitiškas interjeras, lyg nuotakos... na bet tikiu, kad autorė laikui bėgant paaugs :)

(0) · (0) · Atsakyti · 2022 m. liepos 10 d.

Sveiki

Pritariu dėl baldrenka. Neprasidėkite, dabar likau be atostogų, be virtuvės ir košmare gyvenu, nes reikia viską daryti iš naujo. 

(2) · (0) · Atsakyti · 2023 m. liepos 12 d.

Irma

Pas mus irgi montavo virtuvę Baldrenka. Tikrai niekam nerekomenduotume. 

Pirmas susitikimas paliko gerą įspūdį, bendravo normaliai, dirbo gan greitai ir atrodė, kad lyg ir tvarkingai. Baigus pasakė, kad liko keletą vietų kur reikia padažyti, nes dengiamosios plokštės kampai buvo nubrėžti (nors žadėjo, kad įdės ją taip, kad nesimatys nieko). Tada iškart užkliuvo, kad šaldytuvui nepadarė vėdinimo apačioje nors buvom dėl to kalbėję. Kai atkreipiau į tai dėmesį ant greičio išgręžė skyles, bet sulaužė dengiamają plokštę apačioje. Irgi sakė kad sutvarkys, kad nieko nesimatytų. Po to pastebėjom, kad šaldytuvas prisuktas su skirtngais varžtais, kitur tie varžtai nedasukti, vienas vyris iš vis neprisuktas, šaldiklio durelės užsidarinėja su trenksmu. Apšvietimą pajungė tik ant vieno transformatoriaus, nors buvo specialiai du nupirkti. Tai dabar 43w apšvietimas pajungtas ant virno 30w transformatoriaus. Nusiuntėm jiems šituos brokus, žadėjo istaisyti, 3 kart buvo paskyręs laiką kada atvažiuos, nei kart neatvyko, į skambučius neatsako. Tikrai nerekomenduočiau jų samdyti.

(2) · (0) · Atsakyti · 2023 m. rugsėjo 7 d.

AGNĖ

Pas mus buvo panašiai, nepabaigė darbų, melavo į akis. Po to dingo, į skambučius neatsako, Fb užblokavo. Rolandai Račkauskai, melagis esi !!!

(1) · (0) · Atsakyti · 2023 m. lapkričio 30 d.

Laura

Kaip gaila, kad nemačiau šių komentarų  :( NEREKOMENDYOJU BALDRENKA pseudo įmonės. Maitina pažadais, kad tuoj atliks darbus, meluoja į akis, kai tiesiai paklausi, kada atvyksite. Panašu, kad likome ir be pinigu ir be baldo. Nes jau nebekelia telefono. Gal visgi policija padėtų ?

(2) · (0) · Atsakyti · 2023 m. lapkričio 6 d.

Teksto autorius

Monika Jogminė
Monika Jogminė

Esu fotografė, tačiau šiuo metu nemažai laiko skiriu gyvenimo būdo blogo rašymui ir video blogų kūrimui. Visas mano kuriamas turinys anglų kalba, rašyti lietuviškai, man kiek neįprasta, tačiau labai smagu.

monikajogmine.com

Teksto autorius

Monika Jogminė
Monika Jogminė

Esu fotografė, tačiau šiuo metu nemažai laiko skiriu gyvenimo būdo blogo rašymui ir video blogų kūrimui. Visas mano kuriamas turinys anglų kalba, rašyti lietuviškai, man kiek neįprasta, tačiau labai smagu.

monikajogmine.com

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.