Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2017 m. vasario 22 d.

Teksto autorius: Evelina

Kartu su vyru ieškojome 3k. buto, naujos statybos name, su daline apdaila, pageidautina ir su požemine mašinų stovėjimo aikštele. Intenstyvios paieškos prasidėjo iškart po Naujų metų. Turėjome nusistatę maksimalią kainą, tad labai plačiai neklaidžiojome. Štai ką pastebėjau (pastebėjimai ir patarimai perkant butą jau ir video formatu)!

Brokerė žino mažiau nei aš

  • Dar net neįėjus į laiptinę, matome, jog 3 aukšte ant lango kabo skelbimas, jog parduodamas butas. Prie laiptinės mus pasitinka brokerė, vyras jos klausia, ar butas 3 aukšte (na, gal yra ir daugiau parduodamų butų tame name). Jos atsakymas „nežinau, tikriausiai“, gerai nenuteikia.
  • Nusprendžiu pasiteirauti dėl virtuvės įvadų, ji man plane rodo, kur jie esą turėjo būti. Rodo tai ne ten – į miegamojo kambarį. Apverčiu planą, kurį ji laiko atvirkščiai ir supažindinu su esama situacija. Smagu, ar ne? Keista, kad žmogus, pardavinėjantis nekilnojamą turtą nemoka skaityti planų.

buto planai

Netikri skelbimai

Randu mane dominantį skelbimą, kuris įdėtas tikrai seniai – prieš 9mėn., esu tikra – tai netikras skelbimas. Skambinu nurodytu numeriu ir klausiu, ar butas laisvas. Man atsako – oi, ne!

- Kodėl neišimate skelbimo? – klausiu.

Tada man pradeda aiškinti, jog administratorė turėjo jį išimti automatiškai, reikės jai paskambinti ir atsiprašė, kad suklaido mane. Mhm…

Kam tokie skelbimai reikalingi? Mano teorijos:

  1. Kad pasiūlytų kitų laisvų „alternatyvų“.
  2. Kad sužinotų, kiek žmonių domisi tokio tipo skelbimais.
  3. Uždėjus nenormalią kainą ant netikro skelbimo, galima neva pigiai įsiūlyti kitą butą. Jums ir atrodys pigiai – juk net X eurų pigiau! Taip iškreipiama tikroji buto vertė.

Dar neišsiaiškinau vieno skelbimo paskirties. Tą butą pardavinėja kokie 6 brokeriai, du kartus ten buvom – antrąjį apsimetėm, kad apžiūrinėjam pirmą kartą, trečiojo nebereikėjo – jau pokalbio telefonu metu išsiaiškinome, kad tai tas pats butas. Butas atrodo tikrai tragiškai, nors jo kaina – kaip gerokai naujesnės statybos, tos pačios kvadratūros, geresnio rajono buto. Joks protingas žmogus už tokią kainą jo nepirktų, tad kyla klausimas - kam toks skelbimas reikalingas?

 

Medžiai užstos šviesą? Na tai kas!

Atvažiuojame apžiūrėti buto. Langai uždengti plėvele iš fasado pusės, nuėję į lauką matome, jog tiesiai prieš langus stovi medis (kurį vystytojas vadina krūmu ir žada, kad jį iškirs bei giriasi, jog jau keletą tokių iškirto). Kiek tolėliau, bet tikrai per arti auga nemažas kiekis aukštų medžių (iki 5a.). Žiemą jie be lapų, bet tai netrukdo įsivaizduoti jų vaizdo vasarą – šviesos garantuotai nebus, o kai užstojama šviesa pagrindėje buto erdvėje – nieko gero.

buto paieskos vilniuje

Ne to buto nuotraukos

  • Įdėtos buto nuotraukos su daline apdaila, o atvykus paaiškėja, kad sienos ištapetuotos įvairiausių spalvų tapetais, o lubos nudažytos žydrai su baltais debesėliais (nuotrauka aukščiau ir ji dar visai graži).
  • Skelbime parašyta, jog butas 2 aukšte, nuotraukose aiškiai matosi, jog jis kokiame 5 aukšte. Sakysite, o koks skritumas? Didelis! Net butai vienas virš kito gali turėti skirtumų, ką jau kalbėti apie butus, kurie nutolę vienas nuo kito labiau. Brokeriai turėtų vertinti pirkėjų (ir savo) laiką ir nedėti nuotraukų, neatitinkančių tikrovės. Kažin ar tai labai pasiteisinantis būdas, norint parduoti norimą butą.

Lubos su nuolydžiu

Greičiausiai būtume pirkę tą butą, bet kai įėję pamatėme, jog visuose kambariuose lubos su nuolydžiu, o mažiausias jų aukštis - ties lango viršumi, teko palaidoti bet kokias viltis jį įsigyti (butas paskutiniame aukšte). Lubų išlyginti nebūtų įmanoma, nes paprasčiausiai jos uždengtų langą. O nuolydis nemažas - viename kambaryje lubų aukštis skiriasi net 20 cm. Čia, ko gero, mažiausias to buto nuolydis, kurį dar ir išlyginti būtų galima.

Oho, koks aparatas!

Visur, kur išsitraukdavau lazerinį matuoklį, mane palydėdavo nuostabos komentarai. Įdomu kodėl? Yra keletas galimų versijų, bet jos nevertos atskiro aprašymo.

Požeminė mašinų stovėjimo aikštelė

Žinoma, vietą teks pirkti atskirai. Požeminė - apie 5000 Eur, antžeminė - apie 2500 Eur. Kadangi, kaip taisyklė, vietų visada trūksta, kurgi tu žmogus dėsies - perki vietą, kad tik turėtum, kur priglausti automobilį. Bet su lietuvių kultūra, dažnai ir tai nepadeda. Ne visi mato užrašus, jog tai privati vieta.

Pliusas statytojams ir vystytojams

Mums patiko, kai erdvę aprodydavo statytojai, vystytojai. Jie gali išsamiau papasakoti apie butą, naudojamas medžiagas ir kt., nes natūralu, jog brokeris, pardavinėjantis dar 30 butų, neatsimins visko. Taip pat vertinu tuos, kurie sugeba atrašyti į el.laiškus (tai galioja tik naujos statybos butams, kai viešai neskelbiama kaina) ir pateikia nemažai informacijos, nors nesuprantu, kodėl negalima iškart parašyti kainos?

Ką nusprendėm?

Buto nepirksime – per didelės kainos, lyginant su kotedžų ir namų kainomis. Tiesiog nekyla ranka tiek permokėti, o pirkti vien tam, kad turėti kažką "savo", nors nepatinkančio - ne mums. Mūsų draugai ir giminės žino, kiek kartų mes persigalvojome: ar pastatytas namas, ar statyti jį patiems, ar butas. Visi trys variantai turi savų privalumų ir trūkumų. Perėjome per visas stadijas ir galų gale grįžome prie pirminės idėjos pirkti sklypą ir statytis namą. Bent jau kol kas taip mąstome.

Kadangi abu turime savų poreikių patalpų skaičiui, išdėstymui, elektros instaliacijai, medžiagoms ir kitiems dalykams, tai geriausia bus daryti viską taip, kaip norisi mums, o ne taikytis prie kažkieno sugalvoto projekto arba jį perdarinėti. Iš patirties pastebėjome, jog esame per daug reiklūs ir tai, kas yra rinkoje arba mums netinka, arba per brangu mūsų kišenei. O ir savo žinias bus galima pritaikyti :) Greitai to padaryti neišeis, nes ir gerų sklypų ant kiekvieno kampo nesimėto, ir statybos greitai nevyksta, bet mes kantrūs žmonės (kol kas) – kažkada ir į mūsų kiemą ateis šventė!

Mielai kviečiu pasidalinti ir savo patirtimi, perkant butą!

breziniai

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.