Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2016 m. balandžio 19 d.

Teksto autorius: Evelina

Interjero projektas internetu kai kuriems gali pasirodyti "misija - neįmanoma", tačiau galiu nuraminti, jog taip dirbu jau nuo 2013 metų ir dar negirdėjau skundų ar nepatenkintų klientų. Nesiūlau tokios paslaugos tiems, kam tai atrodo nepriimtina ir tiems, kas negali skirti savo laiko, kad prie projekto dirbtume kartu, nes klientai turi atlikti ir "namų darbus", o tai kai kuriems tampa būtent "misija - neįmanoma".  Meluočiau, jeigu sakyčiau, jog jums nieko nereikės daryti ir nė piršto nepajudinti. Interjero projektas turi būti bendras dizainerio ir kliento darbas, arba vieno pačio kliento, bet ne tik dizainerio, kuris tuose namuose negyvens. Kiekvienas žmogus renkasi pagal tai, ko jam reikia ir visada galima pasidomėti, ką jūs gausite ir už ką mokate. Iš karto pasakau, jog autorinės priežiūros neteikiu, o tam yra ne viena priežastis, bet apie tai galbūt parašysiu kada nors vėliau.

interjero projektas internetu

Dažniausiai užduodamas klausimas: ar jūs neatvykstate apžiūrėti į vietą? Atvykstu Vilniuje, priklausomai nuo situacijos ir reikiamų paslaugų. Atvykimas yra mokamas ir dar taikomas valandinis įkainis, bet aš jo ne visada reikalauju. O gal užtenka susitikti kavinukėje ir aptarti viską prie arbatos puodelio? Tokiu atveju, toks susitikimas nieko nekainuoja (jeigu tai nėra konsultacija, o susipažinimas, lūkesčių išsiaiškinimas) :) 

PAPILDYMAS. ŠIUO METU Į VIETĄ NEVYKSTU.

susitikimas su interjero dizaineriu

Konsultacija internetu. Tai tokia paslauga, į kurią neįeina jokie brėžiniai. El.paštu atsakau į iškilusius klausimus, priklausomai nuo situacijos pridedu kažkokius pavyzdžius nuotraukų pavidalu arba nuorodą. Prieš konsultaciją, sumokamas fiksuotas mokestis ir tuomet gaunate atsakymus, tačiau prieš tai stengiuosi kuo daugiau sužinoti apie konsultacijos pobūdį ir tikslą, kad suprasti, ar jums tikrai užteks tik konsultacijos ar reikės daryti brėžinius. Įkeliu vieną trumpiausių konsultacijų. Tai nebuvo vienintelis laiškas, klientas po to klausinėjo dar, todėl konsultacija visada būna išsami, o ne tik keli sakiniai arba atsakymai - taip arba ne.

interjero konsultacija

PAPILDYMAS. Atsirado speciali trumpoms interjero konsultacijoms internetu skirta forma. Išbandykite: interjerokonsultacija.lt

Brėžinių darymas internetu. Tai gali būti bet kuris iš šių ar visi šie brėžiniai: baldų planas, santechnikos planas, pertvarų planas, apšvietimo planas, elektros instaliacijos planas, lubų planas, grindų planas. Visus juos galima padaryti neatvykus į vietą, bet prieš tai jūs turite padaryti "namų darbus", t.y. išmatuoti patalpas, nufotografuoti jas ir atsakyti į su ta paslauga susijusius klausimus. Ypač platus straipsnis apie tai yra čia. Dažniausiai aš laukiu visos šios informacijos ir tik tuomet prašau sumokėti pusę sumos arba visą, jeigu suma nedidelė.

Bet kuriam planui padaryti, būtinas baldų išdėstymo planas, todėl kad ir kaip jums skubiai reiktų apšvietimo plano, jūs jo negautumėte, kol nebus padarytas baldų planas. Būna žmonių, kurie nesuvokia baldų plano ir visų kitų planų surišimo esmės. Kad suplanuoti šviestuvo vietą, reikia žinoti, ką tas šviestuvas turi apšviesti. Kad suplanuoti rozetes, reikia žinoti baldų išdėstymą, kad nesuplanuoti rozetės už baldo ar nepatogioje vietoje ir pan.

Baldų planą pateikiate jūs (jeigu jau turite) arba baldų išdėstymo variantus siūlau aš ir tik patvirtinus šį planą, daromi visi likę planai. Visada stengiuosi informuoti, kada galite tikėtis sulaukti plano ar korekcijų. Beje, korekcijas aš darau. Brėžinių kainą skaičiuojama už kv.m ir kiekvieno plano padarymui skiriu maksimum 5 darbo dienas, nebent jums neskubu. Dažniausiai juos padarau greičiau, tačiau priklausomai nuo užimtumo, būna, kad užtrunku ir visas 5 darbo dienas. Tiesiog mėgstu įsipareigoti ir neversti kliento laukti neaišku kokio termino.

baldu planas

Vizualizacijų darymas internetu. Kad užsakovui būtų reikėję tik vizualizacijų be jokių brėžinių, t.y. tik koncepcijos, yra buvę vos keli atvejai. Tai pigiau, tačiau jūs tokiu atveju nežinosite tikslios šviestuvo vietos, rozečių išdėstymo ir jų aukščių, nežinote, lubų aukščio ir pan. Aš vizualizacijas darau taip, kad dar nurodau, kur įsigyti konkrečią sofą, kėdes, šviestuvus, plyteles ir pan. (pateikiu internetinę nuorodą), taip pat nurodau sienų spalvų kodus. Prie to pačio, padarau baldų, kuriuos pati projektuoju brėžinius, kad būtų galima su jais kreiptis į baldininką ir gauti sąmatą. Taip pat gaunate ir išklotines, kaip klijuoti plyteles vonioje, kiek kvadratų plytelių reikalinga. Turite pakankamai informacijos tam, kad galėtumėte patikėti darbus meistrams ir susipirkti baldus. Įkeliu pavyzdį, kaip atrodo vizualizacijų aprašymas su nuorodomis bei toje erdvėje matomų baldų brėžiniai. Plačiau apie projektą čia.

interjero projektas nuotoliniu budu

TV sienos ir akvariumo lentynos

virtuves breziniai

Kas ta vizualizacija? Tai patalpos 3D vaizdas arba tarsi interjero nuotrauka, tik dar neįrengto, o kompiuterinio varianto. Vizualizacijos įkainojamos už kv.m ir vienai patalpai pasilieku daugiausiai 10 darbo dienų rezervą (nebent jums neskubu), nes kai kada, priklausomai nuo situacijos būtent tiek ir užtrunka. Vienai patalpai daroma tiek vizualizacijų, kiek reikia visam kambariui parodyti, t.y. jeigu vonios kambarys užima 10kv.m, tai jūs gaunate apie 2-3 vizualizacijas iš skirtingų vonios kambario kampų, nors mokate vieną fiksuotą sumą už tuos 10kv.m.

Po to daromos korekcijos: keičiamos plytelės, jų išdėstymas, kitiems kambariams galbūt keičiamos kėdės ar šviestuvai ir pan., tačiau čia korekcijų skaičius ribojamas. Dažniausiai užtenka 1-3 korekcijų ir tai yra optimalus skaičius. Didesnis korekcijų skaičius kainuos daugiau, nes tai kai kada užima tikrai nemažai laiko, o visų įmanomų kėdžių juk nesudėsiu, o jeigu staiga užsimanysite pamatyti klasikinį variantą, nors prieš tai buvo daromas modernus - mokėsite, kaip už naujas vizualizacijas. Už vizualizacijas, kaip ir už brėžinius, taip pat mokama dalimis.

vonios kambarys

Visada galima užsakyti tik kažkokią konkrečią paslaugą ar jos dalį, bet optimaliausia būna turėti brėžinius kartu su vizualizacijomis ir tuoj paaiškinsiu kodėl. Tarkim, užsakote iš manęs tik brėžinius. Viskas tvarkoje, tokių užsakymų nemažai, nes klientams reikalinga tik techninė dalis meistrams, tačiau blogoji to pusė tame, kad jūs vis tiek neįsivaizduosite, kaip atrodys jūsų namai. Žinosite, kaip išdėstyti baldai, kurioje vietoje bus šviestuvai, kur ir kokiam aukštyje rozetės ir jungikliai, tačiau nežinosite sienų spalvų, kokios konkrečiai kėdės ar stalas, kokio dizaino šviestuvas ir dar daug kitų dalykų, kurie matosi vizualizacijose. Sunkiai įsivaizduojantiems tai, kas pavaizduota brėžinyje, vizualizacijos labai padeda. Kita vertus, galbūt jums to visai ir nereikia ir jūs puikiai patys žinote, ko ir kaip norite, tik čia slypi vienas pavojus - kai pradedate realiai ieškoti baldų, pasirodo ne taip ir žinote, ko norite, nes pasiūla be galo didelė arba bijote, jog niekas tarpusavyje nederės. Tai irgi išsprendžiama vizualizacijų pagalba :)

Ar galiu pasitikėti vizualizacijomis? Turbūt dažnas to savęs paklausiate bent jau mintyse. Tikrai taip, tik savaime suprantama tai nebus 100proc. realybės atitikmuo, nes nedarant autorinės priežiūros, o ir net ją darant, visada atsiras kažkokių pakeitimų, pasikeis nuomonė dėl vieno ar kito dalyko, galbūt užsimanysite kitos spalvos ar sukeisti vietomis kelis daiktus. Na, netikiu, kad projekto eigoje viskas lieka taip pat, kaip buvo sumanyta pačioje pradžioje. Aš taip pat vizualizacijų nedetalizuoju iki tokių smulkmenų, kaip rankenėlės, nes jos nesudaro esmės. Jos yra, tačiau kai užsakinėsite baldus ar duris, išsirinksite konkrečias rankenėles, o jeigu neapsispręsite, visada galite paklausti manęs. Pabaigus projektą, niekur nedingstu ir nesislapstau. Klientai, kurie toliau nori mano nuomonės, rašo, teiraujasi ir tariasi su manimi toliau, nors ir po metų :) O turint vizualizacijas lengviau ieškoti konkrečių daiktų, galų gale susišnekėti su meistrais bei baldininkais, nes jie dar ir nubraižytus sprendimus mato vizualiai. Palyginti to paties projekto vizualizacijas su realaus interjero nuotraukomis, galite čia ir čia.

Kaip vyksta darbas, jeigu užsakau brėžinius ir vizualizacijas?

Pradžioje padaromas baldų planas, jis patvirtinamas ir tuomet daromos vizualizacijos. Po vizualizacijų padarymo, kai jau matosi konkretūs šviestuvai ir jų vietos bei kiti sprendimai, galima daryti likusius planus. Yra buvę atvejų, kai klientai pirmiau prašė planų, tačiau pradėjus daryti vizualizacijas, pasimatė tam tikrų vietų, kurias reikėjo koreguoti ir planuose. Tai būtų nieko tokio, bet kai meistrai jau būna pradėję dirbti ir nebegali keisti tų vietų, tenka taikytis prie brėžinių ir atitinkamai planuoti 3D vaizdą. Pavyzdžiui, pamačius vizualizacijas, klientas supranta, jog miegamajame virš lovos nori sieninių šviestuvų, o ne pastatomų ant staliuko. Kai elektros instaliacija jau pravesta, įvesti naujus du taškus gali būti sudėtinga ir be to, papildomai kainuoti. Todėl, geriausia viską pamatyti vizualizacijose ir po to užtvirtinti brėžiniuose.

Kam nuotolinis darbas tinka?

  • Jums nesvetima ir nesunku rašyti laiškų, nes jų reikės parašyti nemažai.
  • Laiškus skaitote dažnai, ne kartą per tris dienas, nes kuo ilgiau atrašinėsite, tuo ilgiau tęsis projektas.
  • Nesate prieš patys susipirkti viską, kas reikalinga interjerui (pasitelkiant mano nuorodas) ir priimti galutinius sprendimus, nes dizainerio šalia tuo metu nebus.
  • Norite sutaupyti pinigų, nemokant už autorinę priežiūrą ir turėti praktiškai visą reikiamą informaciją.
  • Norite įsigyti tik tokius daiktus, kurie tinka jūsų interjerui, o ne tuos, kur dizaineriams mokami pinigai už atvestus klientus. Tokiais uždarbio būdais aš nesusivilioju ir sąžiningai siūlau klientams tai, kas tiks jų projektui pagal kainą bei estetiką.
  • Norite patys prisidėti prie savo namų interjero kūrimo.
  • Esate ne iš Vilniaus, tačiau norite dirbti su manimi. Taip dirbti įmanoma su klientais iš bet kurios pasaulio šalies :) Turėjau klientę, kuri gyvena Amerikoje, remontuojamos patalpos Pakruojyje, o aš Vilniuje. Pagal mano brėžinius buvo pagaminti baldai ir viskas buvo atlikta kuo puikiausiai, nors patalpose net nebuvau. Viskas yra įmanoma!
Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.