Susiję tag'ai
#Statomės namą#Fasadas
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2023 m. rugpjūčio 2 d.

Teksto autorius: Evelina

Kaip ir rašiau straipsnyje apie fasado apšiltinimą, šiltinome ir armavome atskiromis sienomis, pradedant nuo tos pusės, kuri gauna mažiau saulės (nes buvo vasara) ir baigiant ta, kuri gauna daugiausiai, nes rudenį saulė ne tokia aktyvi. Šis etapas vienas sudėtingesnių: daug terlionės, atsakomybės, greitas tempas. Darbus atlikti padėjo mūsų tėčiai.

Norėjome super lygaus fasado, nes apšvietimas jį labai išryškins. Aišku, tokio lygumo, apie kokį svajoja Paulius, padaryti nepavyko, bet net ir profesionalams neišeina padaryti idealiai lygaus fasado. 

Pirmiausiai nuarmavome kampus, aplink langus ir angokraščius, fasado apačią ir tik po to likusią sienos dalį. 

Angokraščių viduje visi tinkleliai vienas su kitu turi persidengti.

Naudotos medžiagos:

  • Kampams: tinkavimo PVC profilis su tinkleliu.
  • Langų viršui, virš garažo: PVC nulašėjimo profilis su tinkleliu
  • Virš cokolio: PVC cokolinis nulašėjimo profilis Sakret ED B05F
  • Prie langų: EJOT 108 profilis Sakret EW, ant kurio prisiklijuoja plėvelė, apsauganti langus. Vėliau profiliukas nulaužiamas
  • Ant palangių: jungiamasis profilis 810
  • Sienoms: Caparol CAPATECT GEWEBE tinklelis
  • Mišinys armavimui: Ceresit CT 85

Medžiagos armavimui kainavo 1092 Eur (armuojamas plotas 190 kv.m + angokraščiai).

Langų kampuose dėjome 45 laipsnių kampu pasuktus tinklelius, kad tose vietose netrūkinėtų fasadas.

Tinklelis ant sienų turi būti ~15cm persidengęs vienas su kitu.

Armuojant turi būti ne per karšta, nes per greit džiūna mišinys ir pradeda veltis ir ne per vėjuota. Vėliau, kad per greit nedžiūtų, švelniai papurkšdavom vandeniu, kad nuolat palaikyti drėgmę ir taip spėdavom palyginti fasadą.

Kai pasižiūrėjom pirmiausiai nuarmuotų sienų lygumą su lempa, tai ojojoj, kiek duobių radom. Teko taisyti, t.y. dėti dar vieną sluoksnį mišinio, tik šį kartą labai skysto ir plono, prieš tai nutepus gruntu. Dar pašlifuoti, kad maksimaliai išgauti gerą lygumą ir susitaikyti, kad labai lygu nebus.

Bedirbant atradome receptą, kaip sumažinti "duobių" ir nelygumų skaičių. Reiktų dviejų žmonių ir 2m liniuotės. Sudėti dvi tinklelio juostas (gaunasi viso ~2m) ir su ta liniuote prabraukti iš apačios į viršų, iš kairės į dešinę ir labai gerai matosi, kur trūksta mišinio. Tinklelis turėtų būti labiau išoriniame mišinio sluoksnyje nei vidiniame, kad būtų tvirtesnis sluoksnis. Tinko storis gavosi ~6-7mm.

Nuarmuotas fasadas prastovėjo visą žiemą, pietinėje pusėje yra atsiradę mikro įtrūkimų, bet panašu, kad jie tik paviršiuje. Kai bus dedama struktūra, jie turėtų pasislėpti.

Dar teko "gadinti" nuarmuotą fasadą ir vienoje vietoje gabaliuką išpjauti ir nuarmuoti iš naujo. Šiais metais prieš pat skalūno montavimą (armavome praėjusiais metais) susipratom, kad viena vieta sumontavus skalūną bus labai negraži, nes turės užsidėti plati skarda. Paulius tą vietą pataisė: išpjovė ~20cm ruožą putplasčio, nušlifavo iki tinklelio, kad persidengtų senas ir naujas tinklelis, įdėjo XPS 300 ir vėl užarmavo. Atrodo, lyg niekas nebūtų tvarkyta, tikėkimės, ateityje neatsiras skilimas.

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.