Susiję tag'ai
#Langai#Statomės namą
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2022 m. lapkričio 14 d.

Teksto autorius: Evelina

Trumpa priešistorė, kodėl pasirinkome plastikinius langus. Svarstėme ir aliuminius (viliojo ploni jų rėmai), tačiau atbaidė aukšta jų kaina. Medinių griežtai nenorėjo vyras, tad liko plastikinių langų variantas. Jeigu jums kyla klausimas, nuo ko pradėti rinktis langus, tai visų pirma nuo medžiagos pasirinkimo, tuomet profilių, o tik tada ieškoti tų, kurie  langus jums parduos ir sumontuos. 

Pradžioje išsiuntinėjome daug užklausų su projekto metu pateikta langų specifikacija į įvairias įmones - tiek plastikinių, tiek aliuminių, tad kai gavome pakankamai atsakymų, buvo labai aišku, jog įperkamesnis variantas bus plastikiniai langai. Tuo metu buvo 2021 m. vasara.

Sekantis žingsnis - išsirinkti konkretų modelį/profilį. Paskaitinėjus įvairius straipsnius, blogus, atsiliepimus Facebook grupėse rastuose įrašuose, gavus asmeninių nuomonių į Instagram paskyrą, susidarėme vaizdą, jog Kommerling yra geriausias pasirinkimas plastikiniams langams. Mūsų atveju tai yra Kommerling 88MD. Platus 88mm profilis, 7 kameros, 3 tarpinės, 3 stiklai, šiltas rėmelis tarp stiklų. Atitinka A++ klasę, nors mūsų projektas yra A+ klasės. Šilumos laidumo koeficientas U geriau nei 0,8.

Pasirinkome RAL7016 (antracito) spalvą iš išorės, o baltą viduje. Man asmeniškai balti rėmai viduje atrodo universalesni žiūrint į ateitį, nors tamsūs šiuo metu šiuolaikiškesni.

Iš viso turime 9 langus, įmetu schemas su matmenimis po matavimų.

Dalindamasi apie langus Instagram paskyroje neretai sulaukiu klausimo, kodėl ne visi langai vitrininiai, t.y. iki žemės. Mano asmenine nuomone, vitrininiai langai yra geras pasirinkimas ten, kur už lango džiugina puikus vaizdas. Jeigu vaizdas į kaimynų kiemą, ar namą, nematau prasmės išlaidauti ir po to uždengti tuos langus, kad jūsų niekas nematytų ar rinktis juos dėl šiuolaikiškumo ir tuometinės mados. Juolab, kad turint vitrininius langus ir neypatingai didelį kambarį, atsiranda problemų su baldų pastatymu. Šioje vietoje esu griežtos ir nepopuliarios nuomonės, jog vitrininiai langai nėra labai didelis gėris - jie turi ir savus minusus, nors ir atrodo itin moderniai.

Virš virtuvės stalviršio pasirinkome ilgą neaukštą langą, kuris atstoja įprastą sienelę virš stalviršio ir yra sujungtas su palange. Kadangi jau projektuojant namą žinojau, kad norėsiu kuo daugiau pakabinamų spintelių (o sandėliuko prie virtuvės nebus), galimą šviesos trūkumą (šalia esantis vitrininis langas po uždaru terasos stogu), išsprendėme pasirinkdami tokį dar nelabai įprastą, bet sparčiai populiarėjantį žemo ilgo lango variantą. 

Esu parašiusi ir Instagram įrašą apie tokio tipo langą. Kviečiu paskaityti.

Dar vienas dažnas komentaras - kodėl nėra lango vonios kambaryje? Čia pralaimėjau kovą su vyru ir man nepavyko jo įtikinti, jog vonios kambaryje reikalingas langas. Tiesa, vėliau dar svarstėme apie šviesos tunelius (bet neradau patinkančio) arba stoglangius, bet man priimtiniau siauras langas palubėje. Vitrininio lango nenorėčiau, nes priešais stovi kaimynų namas, o kitas vonios kambarys niekaip negali ribotis su išorine siena. 

Terasos langai. Terasa yra po stogu, tad vis dar kyla abejonių, ar nebus per tamsu. Stogas yra 3,5 m gylio, pietinė pusė. Kai užsidengėme stogą, buvo truputį šokas, nes akims reikėjo priprasti prie to, kad virš galvų nebėra atviro dangaus, o dabar tikrojo vaizdo nėra, nes visur smėlis ir pliki blokeliai :) 

Vienas terasos langas išeina į virtuvę, o kitas į svetainę. Abu langai su stumdoma dalimi (apatinis metalinis bėgelis užsidengs su baltu plastiku). Labai norėjau būtent stumdomų langų, jog nebūtų nepatogumų su baldų pastatymu ir durys niekam netrukdytų. Mažesnys langas turi paprastą PSK stumdomą sistemą, o didysis - automatinę stumdomą sistemą. Taip, jie stumdomi skirtingai. Užsakinėjant langus kažkaip neatkreipėme dėmesio į šią vietą, tad kai sumontavo langus, pasirodė labai keista, kad langus reikės stumdyti kitokiu principu, bet praėjus daugiau nei pusei metų (kol kas dar statybos), pripratome. 

Jeigu paaiškinus paprastai, liaudiškai, tai su automatine PSK sistema, langas atšoka pasukus rankeną per tris padėtis ir traukti į save nereikia, reikia tiesiog stumti į šoną. Su paprasta PSK sistema, langas atsirado taip, kaip įprastas varstomas langas. Pasuki rankeną 90 laipsnių kampu, patrauki į save ir tada stumi. Kaire ranka man asmeniškai stumdyti didesnį langą šiek tiek sunkoka, dešine - paprasta (kairė silpna ranka), bet jau pripratau, nes pro jį labai dažnai vaikštom statybų metu.

Visų langų viršus (išskyrus žemą virš stalviršio) yra ties 230 cm nuo grindų nulio. Pakėlėmė jų aukštį per 10 cm lyginant su tuo, kaip buvo padaryta projekte, nes tiesiog geriau susimūrijo blokeliai (nereikėjo jų pjaustyti).

Patys langai labai tvirti, esame tikrai patenkinti. Lyginom su berods lenkiškais, tai net nepalyginsi. Varstant Kommerling jaučiasi tvirtumas, kokybė ir solidumas. Tikrai rekomenduojame.

Langus pirkome iš esa.lt. Nors jie kauniečiai, bet atvyko ir į Vilnių. Kodėl pasirinkome šią įmonę? Jos direktorius Jonas Rutkauskas pačioje pradžioje, kai tik išsiuntinėjome užklausas, davė pačius išsamiausius atsakymus, skyrė tikrai daug laiko paaiškinant kilusius klausimus. Taip pat buvo lankstus, kas liečia montavimo laiką, jų pasaugojimą. Mums langus montavo vėliau pagal mūsų pageidavimą, nors pagamino per berods 2,5 mėn., nes norėjome sulaukti geresnių orų. Pasirašėme ir sutartį, kas visada yra didelis saugumo garantas.

Tiesa, dar gal kam nors bus aktualu skirtumai tarp PSK ir HTS stumdomų langų sistemos, tai Jonas pateikės tokius skirtumus:

  • PSK maždaug 1400 eur pigesnė nei HST.
  • PSK Lengviau važinėja.
  • PSK turi atvertimą.
  • PSK sandaresnė.
  • HST privalumas - lengvesnis valdymas, bet sunkiau važiuoja.
  • HST galima padaryti didesnį atidaromą plotį ir aukštį.
  • HST žemas slenkstis.

LANGŲ MONTAVIMAS

Langai montuoti su išnešimu ant 10 cm Triotherm profilių. Montuotojais pasirūpino pats Jonas. Mūsų atveju (Bauroc blokeliai), buvo galima langus montuoti be išnešimo, bet pasirinkome išnešti, nes norėjome gilesnių palangių. Taip pat tokiu atveju patenka daugiau šviesos lyginant su langais be išnešimo.

Langus (ir lauko duris) prašėme montuoti ne ant putų, o ant išsiplečiančių juostų. Tai labai neįprasta Lietuvoje (nusikopijavome šį būdą iš Vokietijos), bet su mūsų pageidavimu buvo sutikta :) Norėjome šių juostų, nes jeigu pajudėtų/pakristų langai, juostos prisitaikytų prie naujos jų pozicijos ir išliktų sandarumas, o putos gali atsiklijuoti ir dingtų sandarumas. Jeigu kam aktualu, tai juosta blaugelb TrioSDL750.

Taip pat prašėme neklijuoti garo izoliacinių juostų viduje, kad pirmiausia susitvarkytume angokraščius. Nelabai matome prasmės klijuoti juostą ant oro tarpų, o kol nesutvarkyti angokraščiai, tų tarpų pilna. Taip pat norime į langus susidėti būsenų daviklius, nes gamykliškai to gamintojas nesutiko padaryti, o priklijuotos juostos tam trukdytų.

Išorėje dedama difuzinė juosta, kuri išleidžia garus į išorę. Viduje dedama garo izoliacinė juosta (apie kurią rašiau praėjusioje pastraipoje), kuri neįleidžia garų. Langus sumontavo per vieną dieną. Triotherm profilius klijavo su klijais prigręždami su betonsraigčiais prie blokelių.

PATARIMAS dėl apsauginių juostų. Iškart nuplėšėme apsaugines juostas, kad pasižiūrėti, ar nėra subraižymų ir kad jos neprikeptų, nes matėme, kiek internete ieškoma pagalbos, kaip tas juostas nukrapštyti. Gerai padarėme, nes radome vieną laaabai "gerą" įbrėžimą. Vėliau mums to lango rėmą pakeitė, bet bekeičiant įskėlė stiklą, tad pakeitė ir stiklą. Dar reikėjo pakeisti tris stiklajuostes, nes buvo susibangavusios. Tą irgi be problemų pakeitė.

Langus pradžioje saugojome su spec. mėlyna plėvele, nes dar laukė daug darbų, o langus pasaugoti reikia, bet kai kur nuimant plėvelę po poros mėnesių ant lango rėmo išorėje pašviesėjo dažas (nuo stiklo nusivalė klijai). Labai į akis nekrenta, bet nebekartotume. Vėliau pietinius profilius apdengėme balta difuzine plėvele, nes Triotherm profiliai bijo saulės. Pačius langus uždengėme armavimo tinkleliu. Taip uždengti langai puikiai apsaugojo nuo saulės ir didesnių šiukšlių iki kol pradėjome šiltinimo/armavimo darbus. Tuomet naudojome spec. profiliuką armavimui, ant kurio prisiklijuoja plėvelė.

Tiesa, kai kur tarp profilių atsirado tarpai nuo saulės poveikio, bet juos užsandarinome. Papildomai apsandarinome profilių sujungimus su siena arba kur susijungia du profiliai su Penosil “dešra” ir priklijavome išorinių difuzinių juostų galus, kad jos neatliptų.

Dėl pabraižymų ant tamsaus rėmo. Sumontavus langus pastebėjome kai kur esančius mini įbrėžimus, kai pasimato balta lango rėmo spalva (vietoje antracito). Montuotojai sakė, jog juos patušuos su spec.markeriu, kurio nesutiko mums parduoti, bet radau tokį patį allegro.pl :) Jis puikiai užmaskuoja įbrėžimus (tuos, kur jau matosi balta spalva, jeigu tik pašviesėjo ir pan., maskavimas matosi). Tokių įbrėžimų dėl gyvenimo, atsiranda pas visus, tad paranku turėti įrankį jiems pataisyti.

Langų kaina su montavimu, Triotherm profiliais, išsiplečiančiom juostom, gavosi 375 €/kv.m (2021 m. kaina).

9
Komentarai

Darius

taigi kiek visko daug  priskaičiau 

(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. kovo 7 d.

blah

Kokius ir svarbiausia kaip busenos daviklius i langus planuojate montuoti?Hall'o ar reed switch?Kazka gal gudriau?Kiek suprantu davikliai bus paslepti lango "korpuse",o ne ant remo?

(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. rugsėjo 2 d.

Paulius Aleliūnas

Davikliai bus paslepti lango reme, bandysiu laikui begant issipausdinti su 3d printeriu, tikriausiai naudosiu herkonus ir magneta, langas turetu fiksuoti tris pozicijas: atidaryta, uzrakinta, pravira. Davikliams laidus atsivedziau i langu kampus, o busenas fiksuosiu nuo varcioje esancio sliauziklio. 

https://www.youtube.com/watch?v=EaFGQFOZeuo&t=40s&ab_channel=WinkhausGruppe

(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. rugsėjo 6 d.

blah

Įdomus ir nematytas sprendimas. Ar teisingai suprantu, kad laideliams pravesti visvien teks gręžtis per rėmą, nes patys davikliai turės būti kuo arčiau varčios šliaužiklio?

(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. rugsėjo 28 d.

Evelina Aleliūnienė

blah  Taip, jau prasigręžėm.

(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. spalio 4 d.

Saulius

Kiek sukainavo visi langai su montavimu?

(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. rugsėjo 5 d.

Evelina Aleliūnienė

Paskutinis sakinys: Langų kaina su montavimu, Triotherm profiliais, išsiplečiančiom juostom, gavosi 375 €/kv.m (2021 m. kaina).

(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. rugsėjo 6 d.

Marius ,?

IŠ KUR PIRKOTE LANGUS

(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. gruodžio 3 d.

Evelina Aleliūnienė

Parašyta straipsnyje - esa.lt

(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. gruodžio 5 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.