Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2015 m. rugsėjo 7 d.

Teksto autorius: Evelina

Jau senokai mano galvoje sukosi mintis E-interjeras.lt tinklaraštyje pradėti talpinti interviu su man asmeniškai įdomiais žmonėmis, kurie dirba kūrybinį darbą, turi sąryšį su menu ir mano galva turi ką parodyti. Šiuo ir kitais būsimais interviu sieksiu parodyti kitų žmonių mąstymą apie namus, apie jų gyvenamąją erdvę, jų darbo vietą, požiūrį į interjero dizainerius ir dar daug kitų įdomių dalykėlių. Tai nebus interviu apie gyvenimo prasmę, meilę ar kančias, tai pokalbiai apie namus - erdvę, kurioje jaučiamės savi, kurioje gyvename ir puoselėjame jos grožį, bei darbo vietą - aplinką, kur sunoksta kartaus (o kai kuriems ir ne) darbo vaisiai!

Pirmoji mano pašnekovė -  "The Envelope.lt" įkūrėja Elena Malinauskienė - kurianti nuostabius atvirukus bei trykštanti gera nuotaika. O kaip gali būti kitaip, jeigu darai tai, ką myli ir esi be galo laiminga?! Nuotraukos - Elenos Malinauskienės (nebent nurodyta kitaip).

elena malinauskieneNuotrauka: Dmitrijaus Radlinsko

Kaip save apibūdintum? Kūrėja plačiąja prasme ar pridėtum dar ką nors?

Esu žmogus, staiga supratęs, kad nori piešti, ir dabar mokosi tą daryti ir dėl to yra labai laimingas.

Esi "The Envelope.lt" įkūrėja ir augini šį "vaiką" apie metus. Visi Tavo atvirukai kupini meilės, kruopštumo, matosi, jog įdėta daug šilumos ir rankų darbo. Ar Tavo namai taip pat gauna tokio išskirtinio dėmesio? Kokie Tavo namai?

Myliu savo namus (o kas gi nemyli savų namų?) Anot taksistų, gyvenu senamiestyje, nors man atrodo, kad čia stoties rajonas:) Visad girdžiu bildant traukinius, o kai nukrenta lapai – dar turiu malonumą juos matyti. Tuomet visad apima noras keliauti. Mūsų butas nedidukas. Vos telpam su vyru virtuvėj, o dar kai aplanko draugai (juk smagiausi pasibuvimai visad vyksta virtuvėj), tai kaip kokiam 53 autobuse per piką, o ir šaldytuvas labai susireikšminęs pagal plotą:)

Neseniai pasidarėm remontą vonioj - tai buvo pats sudėtingiausias projektas gyvenime. Kam yra tekę keisti vamzdžius, gyvatuką ir griauti sieną, tam kad ištrauktum seną vonią (nes ji dėl kažkokių mistiškų priežasčių kitaip neišsiima), tas tikrai supras, kad nieko labiau kantrybės reikalaujančio, kaip vonios remontas, pasaulyje nėra. Dabar aš jau nieko nebebijau. Esu užsigrūdinusi statybos projektų vadovė!

Labai džiaugiuosi, kad turime balkoną ir Ikea staliuką. Šis duetas tiesiog tobulas pusryčiams. Be to, pusryčiai balkone aktyviai pažindina mus su žemės ūkio ritmu ir subtilybėmis. Pagyvenusios kaimynės, gyvenančios pirmame aukšte, prie namo esančiose pievose stebuklingai užaugina visokių daržovių ir panašu, jog jomis ima rūpintis jau nuo pat aušros. Aš manau, kad jos verslauja Halės turguj. Tad kai tos moteriškės pasakys, kad jų svogūnų laiškai savam sode užauginti – turėkit minty, kad tas sodas gali būti senamiesčio/stoties žolynėlis prie stovėjimo aikštelės:) Labai gera turėti balkoną. Įdomu, kodėl žmonės stiklinasi juos. Juk čia toks gryno oro gėris.

Mūsų svetainės sienos nuklotos įvairiais atvirukais ir iškarpomis. Man šie dalykai yra tikras įkvėpimo šaltinis. Be to, labai gražiai atrodo ir paslepia perdažymo reikalaujančias sienas. Trys zuikiai vienu kartu! O jei reikėtų išsirinkti tris daiktus, kuriuos iš svetainės pasiimčiau į negyvenamą salą (be atvirukų ir knygų) – tai būtų oranžinė sofa, patefonas su vinilais ir gitara:)

the envelope

atvirukai ant sienos

atvirukas ant sienos

Turim gėlių. Kaktusas labai gerai auga – matyt jis labiausiai atsparus mūsų užmaršumui dažniau palaistyti gėles:) Man patinka, kad mūsų butas šviesus. Pietryčiai. Bet rugpjūtį per karščius namuose kepėm. Na, bent jau šviesiai.

Pasakojai apie tai, jog buvo įdomu stebėti, kaip žmonės "puošia" savo ofisų stalus. O koks Tavo pačios stalas?

Išties. Kai teko darbuotis keliose reklamos agentūrose, pastebėjau, jog kiekvieno darbo stalas - tai labai taiklus jų asmenybės pasakotojas. Vienų pedantiškai tvarkingas, nes yra absoliučiai tuščias (net nėr iš ko tos netvarkos daryt), o kitų stalas toks “intensyvus”, jog tarp daiktų sunkiai atrandi patį žmogų. Ir kaip žavu, jog žmonių charakteris lygiai toks pats. Įdomu būdavo panagrinėti, kokiais daiktais, nuotraukomis kolegos puošia savo darbo vietą – jos daug ką papasakoja apie vertybes, tikslus, svajones.

Mano pačios stalas kūrybinio proceso metu būna chaotiškas su daug visokių vizualių inspiracijų. Tačiau po darbų – mėgstu susitvarkyti. Arba vyras labai paprašo:) Nuotraukoje sudėjau daiktus, kurie dažniausiai šmėžuoja ant mano darbo stalo.

darbo stalas

Kaip jautiesi namuose? Ar Tau ten ko nors trūksta ar kažko yra per daug? Ar Tau turi būti speciali aplinka, kad galėtum ten dirbti? O galbūt dirbi ne namuose?

Iš pradžių darbavausi namie. Tačiau kuo toliau, tuo sunkiau sekėsi susikaupti ir atrasti jėgų darbuotis, kurti. Visgi labai sutikčiau su mintimi, jog darbo ir namų/poilsio erdvė turėtų būti atskirta. Šiuo metu turiu ofisą, kuriame esu nepalyginamai produktyvesnė. Neblaško neplauti indai ar oranžinė sofa:) Neretai išeinu į miestą, į kokią kavinukę pasidarbuoti. Kartais tas šurmuliukas, besikeičiantys žmonės, burzgiančio kavos aparato garsai ar koks netikėtas žurnalas atgena naujų, ilgai ieškotų idėjų.

Elenos ofiso nuotraukos:

ofisas

Ofisas

Pro ofiso langus

the envelope ofisas

ofiso stalas

ofiso detales ant stalo

ofiso detales

Ofiso siena2

Ką vertini labiau? Ar daiktus su savo istorija, antikvarus, sendaikčius ar naujus ir kokybiškus? O galbūt derini abu, nes Tau nesvarbu iš kur jis, svarbu koks jis? Gal turi kažkokį baldą su tam tikra istorija, gal įsigijai tą, ko labai ilgai norėjai, gal teko įveikti daug kliūčių, kad kažką gautum?

Kalbant apie technologijas, tai su vyru stengiamės turėti kokybiškus ir gerai veikiančius daiktus. Iš patirties žinome, kai jei įrankiai neveikia sklandžiai, labai sunku produktyviai dirbti. Tačiau su baldais, interjero detalėmis būna labai įvairiai. Kai pamatai daiktą, įvyksta tokie stebukliukai – iš karto pajauti, ar jis tavo ar ne. Ir nesvarbu, ar jis senas ar naujas.

Esi minėjusi, jog dažnai leidiesi į medžioklę po Vilnių su fotoaparatu. O ar leidiesi į medžioklę po parduotuves, skirtas interjerui? Ar prieš kažką įsigydama daug galvoji, galbūt lygini kainas, ieškai per visą miestą ar mėgsti pirkti „čia ir dabar“ per daug negalvodama, o pasikliaudama tik ta momentine nuojauta? Ar tariesi su vyru, o gal vyras sprendžia, kaip atrodys namai?

Manau, jog tikslingai gana retai užsuku į tokio pobūdžio vietas. Namus jau esame apsistatę, tad didelio poreikio klajoti po interjero parduotuves nėra. Kai turi, kur miegoti ir valgyti, keičiasi tik nedidukės interjero detalės – paveikslas, vazonas, dušo užuolaida, kilimėlis, gėlė, stalčiaus rankenėlė. Bet tokie pasikeitimai būna gan spontaniški – užklysti į Tigerį, Ikea, Maximą, sendaikčių krautuvėlę, PDV (trumpinys padėvėtų daiktų parduotuvei:) visai kitais tikslais, o netikėtai užsimezga mintis atsinaujinti namus pamatytu, artimu daiktu. Neretai kažką pati pasidarau namams. Juk internete tokia gausybė DIY interjero sprendimų! Man labai pasisekė, kad kartu su vyru kuriame namus. Panašu, kad jam šis procesas irgi įdomus (bent jau man taip atrodo arba labai sėkmingai mane tuo įtikina:))

Ar Tau svarbios spalvos namuose? Jos skatina veikti, suteikia energijos ar kaip tik vargina?

Myliu spalvas ir raštus, ieškau smagių ir netikėtų dermių. Tikiu, kad jos kažkaip veikia mus. Nežinau kaip, bet tikiu, kad gerai:) Positive vibrations! Bet balsuočiau už necharakteringos spalvos (pvz. baltas ar šviesiai rusvas) sienas, grindis, lubas ir spalvingas, dinamiškesnes interjero detales, o ne atvirkščiai.

Kokie būtų Tavo svajonių namai? Loftas – menininkų būstas, galbūt tiesiog butas kur nors centre arba sodyba vienkemyje? Koks stilius Tau labiausiai patinka?

Esu labai laiminga, kad visad turėjau galimybę gyventi senamiestyje (tiek su tėveliais, tiek ir dabar su vyru). Bent jau kolkas noriu ir toliau čia būti. Gera vakarais išeiti pasivaikščioti, užklįsti į kokią kavinukę ar koncertą. Čia tiek daug gerų dalykų atsiranda! Labai smagu matyti, kaip senamiestis tampa vis turtingesnis įkvepiančiomis vietomis. Ateityje planuojame išsikelti į kiek didesnį butą, būtų nepaprasta surasti naujus namus su balkonu.

Ar kreiptumeisi į interjero dizainerį, jeigu turėtum tam visas galimybes? Kodėl? Kaip Tau atrodo, ką veikia interjero dizaineris ir ar tokia specialybė iš viso reikalinga/naudinga? Ar domiesi interjeru?

Aš manau, kad interjero dizaineris gali stipriai pagelbėti kuriant verslą – atidarant kavinę, grožio saloną ir pan. Sukurti vientisą stilių, kuris sakytų norimą žinutę ir kurtų tam tikrą emociją, vienam pačiam gali būti sunku. O kalbant apie namus, manau, kad tai yra erdvė, kuri nuolat kinta lygiagrečiai su namuose gyvenančiu žmogumi, tad tikiu, kad tik pats žmogus gali sau kurti gyvenamą aplinką. Bent jau kolkas taip galvoju. Bet kas žino, gal kai stovėsiu naujuose namuose, kur bus tik plikos sienos, pamanysiu kitaip ir pulsiu ieškoti interjero dizainerių numerių:)
Mėgstu pintereste pasidairyti įvairių interjero sprendimų, ypač “pasidaryk pats” kategorijoje, neretai nusiperku žurnaliuką ta tema.

Kelios Tau patinkančios interjero nuotraukos:

indulgy.cominerjeras

joyfulscribblings.cominterjeras

pinterest.comspalvingi namai

designclaud.comspalvoti namai

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.