Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2015 m. spalio 25 d.

Teksto autorius: Evelina

Antrasis mano pašnekovas - "SAVi TAVi" įkūrėjas Laurynas Marma. Bent jau didžioji dalis moteriškos auditorijos turbūt matė ir galbūt jau yra įsigiję nors vieną jo kūrinį, o man dar labai knietėjo sužinoti, kaip gi gyvena Laurynas, kaip pavyksta suderinti kūrybą ir darbą ir dar keletą dalykėlių apie interjerą. Mane labai prajuokino jo mintis, jog interjero parduotuvės yra skyrybų centrai:) Juk iš tikrųjų, namų įrengimas ir kelionės yra tie dalykai, kur susipykti yra labai lengva.

Malonaus skaitymo! Nuotraukos - Lauryno Marmos (nebent nurodyta kitaip).

SAVi TAVi RSabaliaukso13

R. Sabaliausko nuotrauka

darbo erdve laurynas marma

Truputį papasakok apie save. Ką veiki be "SAVi TAVi" veiklos? Facebook'as rodo, jog dar ir muzikuoji. O kokia yra pagrindinė veikla ir kokių dar pomėgių/veiklų turi? Ar viską pavyksta suderinti?

SAVi TAVi startavo prieš gerus septynis mėnesius, o iki tol gerus metus sukosi galvoje. Muzika su manim jau labai senai, kai prieš vienuolika metų persikėliau iš Vievio gyventi į Vilnių pradėjau groti grupėje, nuo to laiko kūryba tapo būtina gyvenimo dalimi. Grupė, tai yra daugiau nei muzika, po tiek metų draugystės mes tapome didele šeima, su savomis šeimynomis švenčiame visas šventes, leidžiame laisvalaikį, mėgstame namuose gaminti maistą.

Mano pagrindinis išsilavinimas yra IT srityje, joje šiuo metu ir dirbu. Atvirai, suderinti visko nepavyksta, bet labai stengiuosi. Būna kai skirtingų veiklų planai persidengia ir daryk ką nori, nors persiplėšk pusiau, tikriausiai klonavimas savęs būtų puiki išeitis:)

balta gitara

Kaip gimė  "SAVi TAVi"? Ar atsitiktinumo dėka, ar tikslingai pasirinkai šią kryptį? Pradėjęs gaminti krepšius/basketes, dar papildei prekių pasirinkimą rankinėmis (kurią ir aš sėkmingai nešioju):) Gal yra dar minčių, kaip papildyti asortimentą?

Na manau, kad mano pasąmonėje tai gimė gerokai anksčiau nei aš tai supratau. Pradinė mintis buvo pasigaminti daiktadėžę savo namams, neturėjau jokios dizaino idėjos, bet tuo metu žinojau iš kokios medžiagos ji turėtų būti pagaminta. Teko paplušėti beieškant veltinio, bet suradęs užsisakiau. Gavęs siuntą gavau ir įkvėpimo, pradėjau dirbti prie rankenėlių dizaino bei po truputį Basketė įgavo savo formą. Tada atsirado jausmas, jog tai turėtų išaugti į kažką didesnio. Dalintis savo kūryba man yra labai svarbu, tai daug metų dariau su muzika. Supratau, kad ši “kitokia” kūryba bus ne išimtis. Pats pavadinimas gimė labai natūraliai, norėjau, kad jis būtų kuo jaukesnis, o idėja tokia, kad ką sukuriu sau, galiu sukurti ir tau. SAVi TAVi tai puikiai atspindi.

Rankinė turi savo smagią istoriją, jos atsiradimą labiausiai įtakojo tai, kad žmonės galvodavo, jog Basketė tai rankinė, vis rašydavo ir klausinėdavo apie ją. Man labai patiko ši idėja, o ypač mano žmonai:) Ji buvo pagrindinis “variklis” šiame procese, neleido sustoti, rankinės prototipas labai ilgai gulėjo kampe, trūko keletos detalių, kurių gamybą vis atidėliojau, bet žmona vis primindavo apie ją ir paragindavo pabaigti, už tai esu jai labai dėkingas. Stengiausi išlaikyti Basketės dizainą ir transformuoti į rankinę, su šiais objektais SAVi TAVi po truputį įgauna savo veidą.

Taip pat turiu dar du objektus, tai du šviestuvai, minimalistinis COKO bei STRAIP. Juose taip pat dalyvauja veltinis ir mediena, net ir neuždegti jie spinduliuoja šilumą.

SAVi TAVi objektų skaičius tikrai didės! Turiu daug minčių ir idėjų, kurios atrodo net netelpa galvoje, labai daug ką noriu išbandyti, yra dar daug medžiagų, su kuriomis noriu dirbti, kaip sakant čia tiktai pradžia!

savi tavi produktai

savi tavi basketes

savi tavi rankines

pakabinamas sviestuvas ranku darbo

STRAIP3

COKO3 sviestuvas

Kur gamini basketes ir rankines? Namuose, specialiai tam paskirtoje vietoje ar turi dirbtuves? Jeigu namuose, ar Tau reikalingos dirbtuvės? Jeigu dirbtuvėse, tai kokios jos yra ir kokių norėtųsi, jei būtų tam visos galimybės? 

Visa pagrindinė kūryba vyksta namų studijoje, tam esu dedikavęs namų antrąjį aukštą. Kai tik startavo SAVi TAVi, viskas atrodė labai patogu ir logiška, tačiau šiuo metu jau esu "ant ribos":) viskam pradeda trūkti vietos, daugėja medžiagų, norisi, kad gamybos procesas būtų vykdomas ant kelių stalų, o ne ant vieno, taip pat rankenų gamyba reikalauja specializuotos įrangos, kuria dabar naudojuosi garaže. Na, ilga istorija trumpai - nuo kitų metų ieškosiu atskiros studijos. O norai tai dideli! Būtų nuostabu turėti studiją su dvejomis patalpomis, kad turėčiau galimybę atskirti darbą su mediena, dulkės ir visa kita. Balta, erdvi, dideliais langais būtų tiesiog super!

kreida ant juodos lentos

darbo aplinka savi tavi

Kaip tu dirbi? Ar įkvėpimas Tau yra svarbus ar vadovaujiesi ta taisykle, kad bedirbant ateina ir įkvėpimas?

Įkvėpimas labai svarbus naujų objektų gimimui, mano atveju objektai gimsta įkvėpti mano aplinkos, kurioje gyvenu bei mano šeimynos. Pati SAVi TAVi idėja ir yra ta, jog dalinuosi su kitais tuo ką sukuriu sau ar savo šeimai. Būtent mano namai, dar tiksliau jų interjeras inspiravo ir basketės atsiradimą. Tačiau lygiai taip pat tikiu, kad kūrybingumą reikia palaikyti nuolatiniu darbu, kartais paspaudžiant save pabraižyti kokį naują objektą ir nesvarbu, kad nebus realizuojamas, bet mano kūrybinis varikliukas jau sukasi. Taip pat SAVi TAVi facebook’o profilis palaiko kūrybingumą, stengiuosi, kad įkeliamas turinys būtų kuo įdomesnis.

darbo stalas savi tavi

Kokie Tavo namai ir kas Tau yra namai plačiąja prasme?

Man mano namai yra šviesūs, jaukūs ir šilti. Pastogė, šviesios sienos, mediniai balkiai kambariuose visada buvo mano svajonė. Jie būna kartais pedantiškai tvarkingi, kartais virsta tikra mišraine:) Tai labai koreguoja mūsų mažoji Vakarė, ji yra labai didelė interjero keitimo specialistė:) Namai šiuo metu nuolat kinta kartu su jos raida.

Namai plačiąja prasme yra ta vieta, kurioje esu su savo šeima, man tai yra svarbiausia. Pati fizinė vieta yra antraplanis dalykas. Juk net keliaudamas ar išvykęs kur kelioms dienoms, tą vietą, kurioje apsistoji vadini namais, dažniausias pasakymas pavargus vaikštinėti mieste būna "keliaujam namo":)

namu nuotrauka

Kaip jautiesi namuose? Ar yra kažkas, ko trūksta iki visiško jaukumo ir pilnatvės jausmo, ar esi iš tų žmonių, kurie neteikia labai didelės reikšmės aplinkai? 

Namuose jaučiuosi puikiai! Čia viskas yra taip kaip noriu, tiesa esu ieškotojas ir mėgstu perstatinėti baldus ir keisti erdves, taigi tai kas vienu metu atrodo, kad jau visiškai jauku ir užpildyta, po kiek laiko lyg ir nusibosta, tada vėl imuosi pakeitimų. Aplinka man labai svarbi, bet kokių atveju ji labai įtakoja mano būseną, nuotaikas, o ir kūrybiškumą. Taip pat žinau, jog kad ir kokie būtų jaukūs namai, jei juose nėra mano šeimynos visiško jaukumo ar pilnatvės jausmo ten nerasi.

Ką vertini labiau? Ar daiktus su savo istorija, antikvarus, sendaikčius ar naujus, atitinkančius naujausias tendencijas? O galbūt derini abu, nes Tau nesvarbus nei laikmetis, nei mados? Gal turi kažkokį baldą su tam tikra istorija, gal įsigijai kažką, ko labai ilgai norėjai ir teko įveikti daug kliūčių, kad tai gautum?

Labai mėgstu daiktus su istorija, bet neseniai supratau, jog ne tuos, kurie ją tiesiog turi, bet tuos, kurie ją įgauna su manimi, bet tokių kol kas turiu ne daug. Kalbant apie istoriją, labai patinka Retro stiliaus formos ir dizainas, kaip pavyzdys mūsų namų šaldytuvas, jau keletą metų prieš įsigyjant naujus namus, tikrai žinojau, jog būtent jis bus mano namuose, taigi jis atkeliavo į namus iškart po to kai baigėme dėti grindis, juokingai atrodė vienišas šaldytuvas tuščiuose namuose:)

smeg saldytuvas interjere

skirtingo gylio spinteles virtuveje

Kas rūpinasi namų jaukumu? Vienas pats, tik žmona ar abu kartu? O galbūt naudojotės specialistų paslaugomis?

Rūpinamės abu su žmona, mes daug apie tai kalbam, diskutuojam kur ko reikia, mums šis procesas dabar labai patinka, nors įsirenginėjant, visas statybų bei interjero parduotuves vadindavom skyrybų centrais:)

Ar prieš kažką įsigydamas daug galvoji, galbūt lygini kainas, ieškai per visą miestą (ar net miestus) ar mėgsti pirkti „čia ir dabar“ per daug negalvodamas, o pasikliaudamas tik ta momentine nuojauta? 

Tikrai esu tas spontaniškas "čia ir dabar" pirkėjas, ypač jeigu tai susiję su interjero detalėmis, dovanomis šeimynai.

Ar Tau svarbios spalvos namuose? Jos skatina veikti, suteikia energijos ar kaip tik vargina?

Mano nuomone spalvas namuose turi kurti ir kuria daiktai. Sienos turi būti kuo arčiau baltos spalvos, istorijas kuria daiktai, namus galiu palyginti su knyga, kurioje sienos - balti lapai, žmonės ir daiktai - tekstas, skyrybos ženklai ir kartu istorija. Nesinori atiduoti sienoms kontrolės spalvomis valdyti jausmus:)

Kokie būtų Tavo svajonių namai? Koks stilius Tau labiausiai patinka?

Šiuo metu esu visiškas skandinaviško interjero fanatikas, šį stilių atradau palaipsniui, įsirenginėjant dabartinius savo namus. Tas lėtas šio stiliaus atradimas lėmė tai, kad namų interjeras neturi vientiso skandinaviškumo, taigi kalbant apie svajonių namus, tai tikrai būtų skandinaviško stiliaus namai, mūsų šeimos svajonė yra vieno aukšto, stačiakampių formų namas su minimalistiniais medienos elementais.

jaukus namai

sviesi vonia

savi tavi namai

Ar kreiptumeisi į interjero dizainerį, jeigu turėtum tam visas galimybes? Kaip Tau atrodo, ką veikia interjero dizaineris ir ar tokia specialybė iš viso reikalinga/naudinga? Ar domiesi interjeru?

Būtinai kreipčiausi. Jei žinai kas tau patinka, tai nereiškia, kad tau pačiam pavyks tai sukurti namuose, manau tai yra didžiulis mokslas, taigi dizaineris labai reikalingas. Kiekviena erdvė yra skirtinga, didelė arba maža, su savo šviesiomis ir tamsiomis vietomis, aukštomis ar žemomis lubomis ir t.t. Visa tai teisingai padaryti gali tik savo srities profesionalas, taigi aš tikrai už dizainerius!

Nežinau ar tai galima pavadinti domėjimusi interjeru :) Neseku paskutinių tendencijų. Mėgstu vartyti nuotraukas ir ieškoti kas man patinka, ką norėčiau pritaikyti savo namuose, jei randu, tada jau pasigilinu į formas, medžiagas, spalvas ar kaip vienas ar kitas objektas derėtų mano namuose, tai tiek:)

Kelios Tau patinkančios interjero nuotraukos:

genovesatelier.comskandinaviskas interjeras

blog.birichina.caskandinaviskas stilius

surfingbird.ruskandinavisko stiliaus interjeras

remodelista.comskandinavisko stiliaus virtuve

bo-bedre.noskirtingos kedes

jd.zol.com.cnsviesus interjeras

janethepain.blogg.sebalta virtuve

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.