Susiję tag'ai
#Interviu#Loftas
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2017 m. sausio 26 d.

Teksto autorius: Evelina

Tikiu, jog bent jau tos merginos/moterys, kurios turi Instagram ir aktyviai ten dalyvauja, žino Ramunę. Na, bent jau truputėlį - kiek nuotraukos atskleidžia. O kas nežino, prašome susipažinti artimiau ir pasižvalgyti po jos nestandartinę ir pačios su malonumu sukurtą erdvę.

Visos nuotraukos - pačios Ramunės Tumasonytės, nebent nurodyta kitaip.

ramune tumasonyte

Trumpai pristatyk save tiems, kurie apie tave nieko nežino. Kuo užsiimi, kas tavo gyvenimo aistra, kokie pomėgiai?

Esu mados ir laisvalaikio prekinių ženklų rinkodaros specialistė. Studijavau mados rinkodarą Danijoje, o savo ilgametį domėjimąsi technologijomis ir gražiais daiktais suderinau įkūrusi skaitmeninę turinio agentūrą IF_Agency.

Mane įkvepia gražios idėjos – tiek interjere, tiek lėkštėje, tiek spintoje. Laisvalaikiu dalinuosi savo atradimais tinklaraštyje ir per keletą metų daug dėmesio susilaukusioje Instagram paskyroje. Neapsiriboju viena tema, dažnai fiksuoju savo pačios namų interjero detales, keliones, visa tai, kas pozityvu ir kuo verta džiaugtis kasdienybėje. Namai man – svarbiausia erdvė, kuri apjungia ir darbą, ir laisvalaikį.

ramune tumasonyte ir jos namai

Kaip radai vietą savo būstui? Ar Loft Town buvo tikslas, ar per ilgas ir nesėkmingas paieškas atrasta vieta? 

Idėja įsigyti būstą gimė greitai. Prieš trejus metus buvo puikios sąlygos investuoti į nekilnojamąjį turtą, norėjau atsisakyti nuomojamo būsto dėl to, kad nuomotis finansiškai nenaudinga ir susiduri su ribotomis galimybėmis vystyti, kurti erdvę. Ilgai neieškojaulofto idėja žavėjo galimybe sukurti nestandartinę erdvę. Loft Town visais atžvilgiais pateisino lūkesčius - gera lokacija ir susisiekimas, jaukūs vidiniai kiemai ir apželdinimas, patraukli kaina, šviesi, erdvi patalpa ir ekonomiškas eksploatavimasTuo metu tai buvo geriausias pasiūlymas rinkoje ir džiaugiuosi laiku radusi 

miegamasis lofte

loftas

loftas loft town

Turbūt neklystu sakydama, kad tave žavi loftai bei industrinis stilius. Kodėl? 

Mane žavi ne tik loftai, tačiau Vilniuje naujos, ekonomiškos statybos būstai dažnai tėra standartinės žemų lubų ir plonų sienų dėžutės. Ieškant įdomesnių, reiktų statytis savo namą ar tyrinėti senamiestį, tačiau senamiesčio butai ir palėpės turi didelių problemų su sena infrastruktūravamzdynu, šildymu, o kur dar parkavimo iššūkiai! Loftas - kūrybiška erdvė, kuri puikiai pasiduoda transformacijoms. Pati patalpa diktuoja industrinį interjerąjis lankstus, per daug neišdailintas, toks, kuriame tikrai gyvenama. Jame įprastai daug kontrastųtiek apdailos detalėse, tiek spalvose, o įvairovė ir džiugina akį, ir nuteikia kūrybiškai.

loft town vilnius

interjero detales

interjero detales lofte

Su kokiais sunkumais susidūrei kurdama interjerą? Kokie etapai patiko labiausiai? 

Man be galo patiko ieškoti idėjų ir planuoti kiekvieną detalę. Įsikurti padėjo auksarankis tėtis – jis pats klojo grindis, dažė sienas ir lubas. Didžiausiu iššūkiu, su kuriuo susidūriau vos pradėjusi galvoti apie įrengimą,  laikau baimę priimti sprendimus, kurių nebus galima pigiai ir paprastai pakeisti panorėjus. Tai paaiškina, kodėl erdvė yra tokia, kokia yra.

Nusprendžiau nuoširdžiai investuoti ir įsigyti pačius geriausius kertinius interjero objektus – šaldytuvą, laisvai statomą vonią, vonios veidrodžio apšvietimą, didelę aukštą lovą, kokybišką kavos aparatą, didelę virtuvės salą ir maišytuvus. O visa kita turėtų kainuoti tiek, kiek nebūtų gaila investuoti, jei norėčiau po metų pakeisti – todėl mano namuose nėra nieko, ko negalima būtų pastumti ar perkelti – net lova pirmąjį pusmetį buvo ant ratukų!

virtuve lofte

industrinio stiliaus vonia

ramunes tumasonytes loftas

laisvai statoma vonia

Mano darbo kampas transformuojasi: kai nedirbu darbo stalas susilanksto, kėdė pasislepia. O centrinė kambario erdvė vakarais tampa kino sale – kai pastūmus drabužių kabyklą su veidrodžiu, ant baltos sienos ima šviesti projektorius.

Virtuvės didelis stalas taip pat maksimaliai išnaudotas – mobilioji viryklė ir virtuvės kombainai ant jo atsiranda, kai gaminu, o kai pietaujame su draugais – tai didelis ilgas stalas. Salos spintelėse taip pat nutupia visi virtuvės rakandai. Prie jo retsykiais ir dirbu, todėl jis turi būti atlaisvinamas per kelias minutes, jei prireikia. Virtuvėje vietoj spintelių – lentynos ant ratukų ir paprastas stelažas, kurio lentynas prireikus gali paaukštinti, sumažinti ar išardyti.

mazas loftas

industrinio stiliaus virtuve

Loftas pagal planą turėjo turėti sieną, kuri atskirtų du kambarius, tačiau dabar gyvename vienoje erdvėje. Prireikus, galima ją atskirti. Erdvė balta – kad būtų šviesu ir kad išryškėtų spalvotos detalės. Gėlių vazonus, augalus, kilimus, pagalvėles, indus ar kėdes, paveikslus pakeisti labai nesunku ir juos pakeitus namai atrodo visai kitaip. Sezoniškai juos ir atsinaujinu – pagal nuotaiką.

Kas tau yra namai, plačiąja prasmeAr galėtum dabartinę gyvenamąją vietą pavadinti namais?

Namai man nėra vieta grįžti pernakvoti ar "sandėliuoti" daiktus. Tai susitikimų su šeima ir draugais vieta, erdvė kūrybai bei saviraiškai, bei kampelis, kai norisi pailsėti ir praleisti laiką vienai su savimi. Galiausiai, namai yra ne tik erdvė bei jos užpildymas, bet ir viskas, ką juose veiki, žmonės, kurie į juos atsineša savo nuotaikas. Manau, kad tai ir didelis viso gyvenimo projektas - suprasti, kokių namų nori, leisti sau sekti naujai atsirandančius poreikius ir sukurti juos jaukius sau bei savo artimiesiems.

Be jokios abejonės dabartiniai namai - mano mėgstamiausia erdvė! Dievinu savo virtuvę, pagaliau džiaugiuosi savo svajonių vonia. Neabejoju, kad bėgant laikui keisis ir skonis, ir gyvenimo būdas, todėl reikės namus keisti, atnaujinti. Tai – nenutrūkstantis ir labai malonus kūrybinis procesas. 

Viename interviu esi minėjusi, jog negali prie vienos užduoties užtrukti ilgiau nei 20 minučių ir tavo darbo diena itin dinamiška. Ar taip būtų galima apibūdinti ir tavo suvokimą apie namus bei interjerą?

Mano darbo specifika – greitai reaguoti į pasikeitimus, dirbu su daugiau nei 12 prekinių ženklų vienu metu, todėl tikrai gali būti, kad kasdienis dinamiškas gyvenimo būdas atsispindi ir mano aplinkoje. Tačiau nesu pasaulio klajoklė – stabilūs namai man labai reikalingi, nenoriu kardinalių pokyčių juose, todėl ir rinkausi minimalų ir klasikinį apdailinimą – kad kas metus nereiktų dažyti sienų, keisti grindų. Manau, kad į baldus investuoti verta, tačiau juos turi pirkti namams, kuriuose jie dabar bus, kad maksimaliai atitiktų dabartinius poreikius. Man atrodo natūralu keičiant erdvę rasti jai naujus, tinkamus baldus, atitinkančius tos erdvės nuotaiką.

ramunes tumasonytes namai

lofto miegamasis

Nekolekcionuoju ir labai nemėgstu antikvarinių baldų, ir dėl to, kad jie paprastai labai apsunkina erdvę, užima daug vietos, ir dėl savo nepraktiškumo – įsigijus tokius reikia juos reguliariai restauruoti, tinkamai eksponuoti, jie nesusilanksto ir nepasislepia. Ypatingai nuo mano trejų metų taksų kalytės!

Didelę dalį tavo gyvenimo užima technologijos, o naudojimasis internetu tau yra toks pats natūralus, kaip paprasčiausias ėjimas. Ar tai kaip nors atsispindi tavo namuose? Galbūt juose yra kažkoks neįprastas prietaisas, o gal kai kuriuos daiktus namams pirkai internetu? 

Didelę dalį daiktų įsigijau internetu, tačiau tai jau seniai nėra inovacija. Daugiausiai technologijos įtakojo tai, kad lofto studijoje nėra televizoriaus. Taip pat labai džiaugiuosi mobilia virykle bei orkaite su mikrobange viename įrenginyje! Maža smulkmena, bet kasdien palengvinanti buitį – šviesos jungikliai, kuriais iš skirtingų kambario vietų gali užgesinti šviestuvus.

Kadangi esi freelancerė, greičiausiai tenka nemažai dirbti namų. Kaip atrodo tavo darbo vieta? Man atrodo, kad dirbantiems namų susikurti atskirą darbo vietą yra itin svarbu. Juk nelengva įkliūti į “šiandien būsiu su chalatunuotaiką ir viską sumaišyti su buitimi ir, žiūrėk, palengva įkvėpimas ir motyvacija kažkur išeina. O gal sąmoningai nemaišai darbo su namais ir dirbi kitur?

Dažniausiai dirbu namuose – juose dirbti turiu daugiau motyvacijos nei važiuoti į ofisą. Nes skirtingai nei bet kuriame biure, dienos darbingiausiu metu manęs čia niekas neblaško – nei papokštauti užsukantys kolegos, nei garsiai besijuokianti stalo draugė. Apskritai nemanau, kad motyvacija yra erdvės problema – reikia dirbti su savimi, išsiaiškinti, kokios vidinės kliūtys trukdo susikaupti ir atlikti darbus, jei nepavyksta dirbti iš namų. Tuo tarpu aš turiu net 3-4 skirtingus kampus namuose, kuriuose dirbu. Man patinka dienos eigoje keisti vietą, kur dirbu – pasėdėti fotelyje, ant gimnastinio kamuolio ar pastovėti prie baro.

mini darbo zona lofte

darbo vieta namuose

mini ofisas namuose

ramunes tumasonytes darbo vieta

darbo stalas

Ar kreiptumeisi į interjero dizainerį, jeigu turėtum tam visas galimybes?

Taip, žinomaneatmetu galimybės kada nors kreiptis į profesionalų interjero dizainerį. Jau vien dėl galimybės sužinoti daug praktinių planavimo niuansų ir naujausios pasiūlos, techninių galimybių rinkoje. Žmogus besigilinantis į tai kasdien tikrai gali pasiūlyti unikalių idėjų. Tiesa, man pačiai labai įdomus paieškos, rinkimo, komplektavimo procesas, todėl greičiausiai namų interjerą ir ateityje norėčiau kurti pati. Galbūt didesnė tikimybė, kad prireiktų architekto pačios erdvės planavimui, konstravimui 

Kokie būtų tavo svajonių namai?

Svajoju apie namą gamtoje, su didele stikline siena ir daug natūralios dienos šviesos. Juose vyrautų natūralių, žemiškų medžiagų ir spalvų interjeras. 

pinterest.comnamas dideliais langais

pinterest.comdideli langai gamta

designmag.frnamas

architizer.comnamas dideliais langais gamta

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.