Susiję tag'ai
#Sienos#Statomės namą
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2021 m. sausio 7 d.

Teksto autorius: Evelina

Apie pirmos eilės mūrą buvo rašyta čia. Kadangi pirma eilė sunkiausia, svarbiausia ir šiek tiek kitaip mūrijama, jai buvo skirtas atskiras straipsnis. Visos kitos eilės mūrijosi tikrai daug lengviau ir greičiau (ypač einant į pabaigą, mat mažėjo perfekcionizmas:)).

Bendrai mūro darbus galima būtų suskirstyti taip:

  1. Nušlifuoti ir nuvalyti dulkes nuo prieš tai buvusios eilės blokelių;
  2. Dėti spec. klijus;
  3. Kas ketvirtą eilę papildomai dėti armatūrą (taip pat prie langų angų);
  4. Uždėti blokelius;
  5. Pripilti klijų į tarpus;
  6. KARTOTI

Mūryti patartume mažiausiai 3 žmonėms. Vienas nuolat maišo klijus, užpylinėja skyles, o kiti du mūrija. Įmanoma ir dviems, bet greičiau, kai du žmonės dirba prie blokelių. Vienas pastato, kitas pažiūri ar lygiai, palaiko armatūrą ir pan. Tai aš kurį laiką buvau atsakinga už klijų maišymą ir pylimą, o Pauliui mūryti padėjo mūsų giminės vyrai.

Kadangi turėjome nemažai pagalbos, tai visą mūrą iki stogo pasidarėme per 2 mėnesius (dirbant po darbų ir savaitgaliais). Primenu, jog mūsų namas gana didelis - apie 190 kv.m, langų nedaug ir jie nėra dideli (išskyrus svetainėje). Tiesa, dar liko viena vidinė pertvara, kurią reikės mūryti iš tų pačių blokelių. Ją pasilikom pavasariui, nes pabijojome, kad vėjas žiemą gali išversti niekur nepritvirtiną sieną. Taip pat pavasariui pasilikome lauko kolonos mūrą, kuri laikys stogą virš terasos.

Kadangi blokelius pirkome iš Bauroc, tai iš ten pat nusipirkome klijų vežimėlį, pjūklą blokeliams pjauti, armatūrą, klijus ir visas sąramas. Blokelius, sąramas ir armatūrą pirkome per kelis kartus, kad neapsikrauti viso ploto ir turėti daugiau erdvės laisviau judėti. Ir kad būtų galima tiksliau suskaičiuoti, kiek dar ko trūksta. Klijus užsipirkinėjome irgi ne kartą, nes gana greit išnaudodavome (gal darėme per tirštus klijus ar per daug jų pylėme...). Klijų vežimėlis labai pasiteisino, tik užtrukdavo nemažai laiko jį švariai išplauti.

Tiesa, antroji blokelių partija nuvylė, nes buvo brokuoti - netiksliai išpjauti. Atrinkome blogus blokelius, kas atėmė nemažai laiko, bet gamintojas nepatogumus atlygino :) Pirmoji partija buvo originali Bauroc, o antroji (su žalia pakuote) skirta Suomijos rinkai. Pirmoji buvo itin tiksli, priekaištų neturėjom.

Na, o dabar apie patį mūrą. Virš pirmosios eilės (taip pat kas ketvirtoje eilėje) reikėjo tiesti armatūrą. Su vežimėliu pridedi klijų sluoksnį ir į jį panardini dvi eiles armatūros. Armatūra paprastai ir lengvai dedasi, paprasta su ja dirbti.

Kas be ko, kiekvienos eilės blokeliai turi prasilenkti, t.y. tarpai tarp blokelių negali būti vienas virš kito. Blokeliai nėra ypatingai sunkūs (vienas 17 kg, mūsiškiai 25 cm pločio), pjaustosi tikrai lengvai, tačiau labai dulka. Pažiūrime lygumą su gulsčiuku (ir vertikaliai, ir horizontaliai) ir jeigu viskas gerai, judame toliau.

Tarpus tarp blokelių reikia užpilti klijais. Patarimas - pilti tiesiai iš nedidelio kibirėlio, nes ko tik nebandžiau - ir samtį, ir jau nebepamenu ką, vis tik greičiausiai ir patogiausiai pildavosi tiesiai iš kibirėlio. Klijų negalima ilgam palikti ant saulės, geriau uždengti ir po to vėl pamaišyti, jei reikia praskiesti vandeniu. Tarp horizontalių siūlių susidariusį perteklių geriau nubraukti klijams apstingus su glaistykle. Jei paliksit per naktį, kitą dieną nusiims labai sunkiai, tad geriau visus klijų perteklius pašalinti tą pačią dieną.

Po kurio laiko atėjo metas užkelti pirmają - virtuvės lango siją. Kadangi šis langas žemiausias (nes bus tarp stalviršio ir pakabinamų spintelių), tai krano tam nesamdėme ir patys su pagalba užkėlėme siją naudojant savadarbę technologiją :) Pasitarnavo ir stelažų "ožiai" su kuriais buvo galima sijas iškelti iki ~2m. Tokiu pačiu principu užkėlėme ir kitas lengvesnes sijas.

Garažo vartų ir terasos langų sijoms užkelti samdėme kraną, nes jų svoris buvo 670 kg ir 584 kg. Kitų svoris +-100 kg. Iš viso reikėjo 15 sąramų (virš langų ir durų).

Reikėjo nuomuotis pastolius. Kad nenešioti jų per dažnai, panaudodavome ir blokelius, ir paletes nuo blokelių, o kai jau nebebuvo galima, teko vargti ir su pastolių perkėlimu į kitą vietą kas kokias 3-4 eiles, kad visos sienos būtų iškeltos vienodai ir būtų galima vis sutikrinti jų aukščius.

Paskutinę eilę darėme iškart su nuolydžiu (stogas sutapdintas ir suprojektuotas taip, kad stogo konstrukcija iškart būtų su nuolydžiu). Kituose projektuose stogas būna horizontalus, o nuolydis formuojamas iš putplasčio ar smėlio. Tam reikėjo nupjauti blokelius. Sutemus su lazerio pagalba pasižymėjome aukščius, kad būtų gražus tolygus žemėjimas.

Pjovimo procesas. Reikalingas profilis, kuris nustatytų tikslų aukštį. Naudojome 4m KNAUF gipso kartono profilį, kuris turi storesnę briauną ir mažiau lankstosi nei kiti. Pagal pažymėtą nuolydį iš abiejų pusių prisukame profilį prie sienos ir naudojant tandeminį pjūklą ganėtinai paprastai nupjauname tai, ką reikia. Būtinos kaukės ir akiniai, nes kyla labai dulkių.

Kadangi norėjome palikti blokelius per žiemą, gamintojas rekomendavo juos pridengti su plėvele iš viršaus, kad nebūtų tokio didelio drėgmės įgėrimo. Taip ir padarėme.

Iš viso mūro etapui (su kranais, iškrovimais, stelažais) išleidome ~8400 Eur. Bendrai 2020 metais viskam išleidome ~23600 Eur. Kas į tai įėjo detaliau, galite paskaityti šiame įraše mano Instagram paskyroje.

Sekantis etapas - monolitinis žiedas ir sijų montavimas. Įkeliu video apie sienų mūrą.

11
Komentarai

Paulius Aleliūnas

Kaip matau, skaitytojai pastabų neturi, reiškia viską gerai darėme :)

(1) · (0) · Atsakyti · 2021 m. sausio 12 d.

Saulius

Graziai padirbeta

(4) · (0) · Atsakyti · 2021 m. sausio 12 d.

Saulius

Rekomenduočiau visas siūles užtrinti su klijais, dėl sandarumo. Iš foto lyg ir neužtepta.

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. vasario 26 d.

Fanas

Kaip palikote pamatus ziemai, apkaset? Pranesa -20.

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. sausio 12 d.

Paulius Aleliūnas

Žinom ir tikime, kad nieko tokio :) Pamatistai minėjo, kad apskritai galima nieko pamatui nedaryti ir kuo puikiausiai jis peržiemos. Išorės neapkasėm, viduje, kaip matosi, pripilta smėlio ir įdėtas putplastis 10cm, kuris suteiks amortizaciją.

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. sausio 12 d.

Marius

Sveiki,
Pasidalinkite kiek kubinių metrų išmūrijote ir išmūrysite nešančioms sienoms ir koks bus patalpų aukštis?

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. kovo 22 d.

Evelina Aleliūnienė

Sveiki,
Išmūrijome 63-64 m3, dar liko viena siena, tai prisidės ne daug. Patalpų aukščio dar nesame tiksliai nusprendę, bet bus max. ~2,90 ir žemiau.

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. kovo 23 d.

Andrius

Dalį fasado darysit naudojant skalūną. Iš kokių medžiagų darysit konstrukciją ir ko šiltinamąjį sluoksnį?

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. balandžio 5 d.

Paulius Aleliūnas

Konstrukcija skalūnui bus iš medienos. Šiltinimo sluoksnis bus iš neoporo, po skalūnu dėsis ff-pir alk

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. balandžio 7 d.

Andrius

Paulius Aleliūnas Idomus variantas. Niekur nematytas. Tokį būdą pasirinkot dėl to, kad kaštai mažesni? Gal tokia konstrukcija šalintų drėgmę, jei susidarytų tarp sienos ir šiltinimo sluoksnio? Medį tvirtinsit per tvirtinimo elementus, kurie prie sienos ar tiesiai per medį su betonsraigčiu? 

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. balandžio 9 d.

Paulius Aleliūnas

Andrius  Metalinės konstrukcijos nesinorėjo dėti dėl didelių šalčio tiltų. Medinės konstrukcijos kaštai turėtų būti mažesni lyginant su metaline konstrukcija. Dėl drėgmės šalinimo abejoju ar labai lengvai šalinsis iš mūro, nes putplastis nėra laidus vandens garams. Medinė konstrukcija ventiliuosis kuo puikiausiai. Medis bus tvirtinamas ankeriais tiesiai per šiltinimo sluoksnį, ant prisuktų vertikalių tašų bus sukami horizontalūs, o prie jų tvirtinamas skalūnas.

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. balandžio 12 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.