Susiję tag'ai
#Statomės namą#Pamatai
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2020 m. rugpjūčio 11 d.

Teksto autorius: Evelina

Pamatų hidroizoliaciją darėmė patys, tiksliau vertikalią hidroizoliaciją dariau aš, tad moterys gali drąsiai padėti vyrams, o horizontaliai reikėjo abiejų laiko :) Vyras tuo metu kasė duobes ir vedžiojo vamzdžius įvairioms komunikacijoms. Iš esmės darbas nesudėtingas, tik labai purvinas ir kadangi didelis plotas, užtruko.

Iš tiesų, retas papildomai hidroizoliuoja pamatus iš vidaus, bet vyras norėjo papildomos apsaugos. Blogiau nebus, o geriau tikrai gali būti! Dažniausiai tokio dalyko negausite nusipirkę jau pastatytą dėžutę.

Hidroizoliacijai naudojome bituminę mastiką Isolan Baudicht iš lemora.lt ir tepėme ją dviem sluoksniais. Pirmajam sluoksniui (impregnavimui) mastiką reikėjo praskiesti su vandeniu santykiu 1:1 ir su specialiu šepečiu tepti ant pamatų. Tiesa, prieš tai pamatus nuvalėme, pašalinome dulkes, didžiausius nelygumus, atsikišusias detales ir pan. Svarbu, kad pamatai būtų kuo švaresni, jog būtų geresnis sukibimas.

Mastika labai tepli ir limpanti. LABAI! Tepant pirmą kartą apsitaškiau viską - veidą, rankas, rūbus. Išsitepė ir mūsų šuo :) Labai saugotis nebuvo laiko, nes būčiau užtrukusi 2 kartus ilgiau. Rūbus jau "palaidojau", nes neišsiplauna. Su vandeniu nusivalo tik valant iškart, jeigu leisite nudžiūti, bus žymiai sunkiau. Vėliau įsigijome specialų valiklį, su kuriuo tapo daug lengviau nuvalyti dėmes tiek nuo kūno, tiek nuo įrankių.

Tą kartą buvau visiškai nepasiruošusi (neplanavom pradėti hidroizoliacijos) ir neturėjau jokio supratimo, kaip sunkiai viskas nusivalys :D

Mastiką karts nuo karto reikia pamaišyti ir nepalikti ant saulės nei kibiro, nei įrankių ilgam laikui, nes sudžius. Užtat manome, jog dėl savo savybių savo izoliacinę funkciją atliks puikiai! Nuotraukoje matote visus įrankius, kurių prireikė. Specialios šukos (jų reikėjo antram etapui), mentelė, šepetys, maišyklė, šluota pamatams nuvalyti (nebūtina), tirpiklis 646 (nuvalyti mastikai). Kaip matote, įrankiai jau panaudoti ir juodos mastikos yra visur! Tikrai nebuvo laiko viską nuolat švariai nuvalyti, tai kai kuriuos įrankius pirkome dar kartą.

Labai gaudėm gerus orus, nes instrukcijoje rašo, jog negalima tepti prieš lietų, o iki antro sluoksnio turėtų praeiti kelios valandos, iki pilno išdžiūvimo apie savaitė. Kadangi buvo labai karšta, mastika išdžiūdavo labai greit. Visus pamatus nutepiau per 3 kartus. Būtų buvę greičiau, jeigu nereiktų valyti pamatų, o jie nuolat apsinešdavo smėliu, nes vos ne kasdien stipriai palydavo. Tiesa, prieš tepant mastiką, pamatus dar nupurkšdavau vandeniu, nes greit įgeriančius paviršius patartina sudrėkinti.

Antram sluoksniui reikėjo naudoti neskiestą mastiką ir šis etapas buvo žymiai švaresnis, nes nuo šukų nesitaško smulkūs mastikos lašeliai (kaip buvo nuo šepečio). Tiesa, kur kas sudėtingesnis ir lėtesnis. Specialiomis šukomis tepiau mastiką taip, kad užsidengtų kuo daugiau skylučių (idealiai padaryti nepavyko). Šį sluoksnį reikia palikti džiūti bent 1-2 dienoms. Vėlgi, kadangi buvo beprotiškai karšta, ji stingdavo tikrai greit, bet ten, kur buvo storesnis sluoksnis (pavyzdžiui ant briaunų viršuje) net ir po savaitės nuo karščio prilimpa tiek daiktai, tiek ir rūbai, pasėdėjus ant pamato.

Rankos, nugara ir keliai tikrai pavargo, bet gavosi nebloga mankštelė. Visus pamatus antru sluoksniu nutepiau per 5 kartus. Šiems dviem etapams sunaudojau 3 kibirus mastikos po 30 kg. Primenu, jog mūsų namo plotas 190 kv.m, vienas aukštas.

Horizontali hidroizoliacija

Šį etapą daugiausiai darė vyras, aš tik padėjau. Horizontalų pamatų paviršių taip pat padengėme vienu sluoksniu mastikos (skiesta vandeniu) ir dengiant antrą sluoksnį klijavome plėvelę pamatų hidroizoliacijai Fortex PAM iš lemora.lt. Visiems pamatams sunaudojome ~2,5 rulono plėvelės po 50 m. Ant jos mūrysis sienos. Plėvėle naudojama tam, kad iš rostvertko drėgmė nekiltų į blokelius. Vyras sako, kad dažnu atveju yra tiesiog padedamas ruberoidas ir net nepriklijuojama jo apačia. Išretėjus orui name per tą siūlę yra traukiamas šaltas oras iš lauko, tad yra šaldomi namai.

Pasirinkome platesnę plėvelę (36,5 cm) nei rostverko plotis (25 cm), kad betonuojant juodgrindes, jų apačioje esančią plėvelę būtų galima suklijuoti su horizontalia hidroizoliacijos plėvele. Tikėtina, kad tuomet visai nepraeis oras, tad namai bus sandaresni, kas labai svarbu atliekant sandarumo testą. Tą pačią mastiką naudojome ir putlplasčiui klijuoti (jos savybės atlieka ir klijų funkciją) bei plėvelei priklijuoti (nors ją klijuoja ne visi), bet apie pamatų apšiltinimą iš vidaus kitą kartą.

Plėvelės klijavimas nebuvo sudėtingas, bet labai nusivylėme, kai kitą dieną keliose vietose plėvelė laaabai susibangavo. Matyt nuo karščio, lietaus, temperatūrų skirtumo. Kitose vietose taip nesibangavo, nes buvome padėję ilgas lentas + aš turbūt per mažai suvoliojau paviršių, tad perklijavome ją ir kitoms sienoms plevėlę voliojo vyras. Tiesdamas plėvelę ją stipriai įtempdavo bei tepdavo plonesnį mastikos sluoksnį nei pradžioje ir tai pasiteisino - bangavimo buvo minimaliai.

PAPILDYMAS

Kai pasidarėme sienas, pamatų išorę hidroizoliavome su Ceresit CR65. Pasirinkome išorę tepti su cementiniu pagrindu, kad būtų geras lipimas klijuojant putplastį. Jeigu būtume tepę su Isolan Baudicht mastika, būtų tekę putplastį klijuoti iškart su ja, o to daryti neplanavome. Tepėme 2 sluoksnius. Pirmam sluoksnį naudojome šepetį, o antrą tepėme su glaistykle.

Dar papildomai užsadarinome sujungimą tarp pamatų viršaus ir pirmos blokelių eilės su garo izoliacine mastika SOUDAL Soudatight LQ (irgi du kartus).

Šis straipsnis parašytas bendradarbiaujant su lemora.lt .Mums patiko patogi e-parduotuvė ir operatyvus prekių pristatymas.
11
Komentarai

Fanas

Sveiki. Kokia mastika buvo horizontaliai izoliacijai?

(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. rugpjūčio 17 d.

paulius Aleliūnas

Horizontaliai hidroizoliacijai naudojome tą pačią mastiką (Isolan Baudicht) kaip ir vertikaliai. Pirmą sluoksnį skiedėm su vandeniu 1:1 dėl impregnavimo, paskui neskiestą tepėme su mentele ir klijavome plėvelę, tik reiktų ją saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, nes ji tiesiog išilgėja ir susidaro pūslės. Galima uždengti lentomis ar pan., kad to išvengti.

(1) · (0) · Atsakyti · 2020 m. rugpjūčio 17 d.

Eitvydas

Sveiki,

1. O išorinę pamato horizontalią sieną padengėt hidroizoliacija?  
2. Geoporas gerai prisiklijavo iš šonų? Nereikejo papildomai pūtom dengti?

(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. rugsėjo 3 d.

paulius Aleliūnas

Pamato išorės dar nepadengėm hidroizoliacija. Dengsim, kai bus šiltinamas fasadas. 

Geoporas prisiklijavo gerai, neatlupsi. Apačioje dėjau putas su mažu plėtimusi, kad užpildytų tarpą tarp geoporo ir rostverko ir jo neatplėštų, nes kai kur yra nubėgęs skiedinys į apačią ir lieka atstojęs, o visu perimetru aplink klijuojamą geoporą naudojau 0 plėtimosi klijus, kad būtų paprasčiau ir greičiau su prilipimu ir užsipildytų visi tarpai

(1) · (0) · Atsakyti · 2020 m. rugsėjo 4 d.

Naujakurys

Sveiki, o kiek sunaudojote putų klijavimui?

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. birželio 5 d.

Paulius Aleliūnas

Neskaičiavome

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. birželio 7 d.

Gedas

O padarius hidroizoliacija žiemoti kazkuom denget? Ar plėvele klijuoti tik prieš keliant sienas ar nieko kad dar pabus įvairiom oro sąlygom?

(0) · (0) · Atsakyti · 2022 m. balandžio 20 d.

Paulius Aleliūnas

Manau, kad tikrai nieko baigaus, mes hidroizoliaciją darėme tik iš pamatų vidinės pusės. Plėvelę klijuoti siūlyčiau prieš keliant sienas, nes ji deformuojasi nuo šilumos, gana stipriai išilgėja.

(0) · (0) · Atsakyti · 2022 m. balandžio 21 d.

Tomas

Sveiki. Hidroizoliacinės plėvėlės išsikišimas pro kraštus. Jūs ją nukirpot kai sandarinot tarpą tarp pamatų viršaus ir blokelių pirmos eilės straipsnio gale? Jei taip, kodėl buvot palikę ją kiek išlindusią į išorę nuo pat pradžių? Ar išlindimas reikalingas tik į namo vidų? Visi daro skirtingai, norisi žinoti kas daro gerai. :)

(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. kovo 27 d.

Paulius Aleliūnas

Sveiki, dėl pamatų plėvelės kilo daug abejonių. Dėjome platesnę, kad turėtume pasirinkimą ateityje :) bet ją iš išorės nupjovėme ir siūlę užtepėme su orui ir garui nelaidžia mastika: https://lemora.lt/izoliacija-sandarinimas/hidroizoliacijos-priemones/mastika-gruntas-chemija/5646-polimero-pasta-soudal-soudatight-lq, viduje dar nežinau, kaip pasielgti, norėtųsi užkelti juodgindžių plėvelę ir sujungti, bet ar taip reikia daryti, nežinau. Kaip jūs galvojate, kad reiktų daryti viduje? Norėtusi, kad praėjęs oras nueitų į smėlį, o ne į polistirolo sluoksnį.

(1) · (0) · Atsakyti · 2023 m. kovo 28 d.

Tomas

Paliksiu plėvelę išorėje kažkiek, gal bus gera mintis iš apačios ir viršaus polistirolu suglaust. Aš planuoju sujungti juodgrindžių plėvelę su pamato h. hidroizoliacijos plėvelė, nes tiek oras tiek drėgmė neturi vaikščioti tarp plėvelių kraštų jei jau jos ten yra. Juodgrindžių plėvelė galėtų patogiai ir patikimai susijungti su išsikišusia hidroizoliacijos plėvele viduje, tai čia kieno koks projektas (dauguma atvejų iki vidinio pamatų polistirolo krašto plėvelė tęstūsi). O jei jau darom juodgrindes nuo graužikų, manau jie bent plėvelę tikrai gali sudraskyti iš apačios. Tai kaip gaunasi? juogrindžių hidroizoliacija darom ir po jomis ir virš jų, ar tik virš jų paliekus jas drėkti kas manau netragedija, juk betonas dar ne tiek išgyvena ir mano manymu hidroizoliaciją pagrinde darome, kad nesusidarytų šalčio tiltai ir nekentėtų apdaila? :)

(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. balandžio 3 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.