Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2020 m. gegužės 11 d.

Teksto autorius: Paulius Aleliūnas

Noriu iškart perspėti, jog po šia pastraipa esantis tekstas – mano vyro, o "pusiau išmanūs" pamatai ne veltui su kabutėmis (vyras juokaudamas taip juos pavadino). Aš šiuose reikaluose neišmanau ir net nebandau apsimesti protingesne nei esu. Kadangi jis pats bandys daryti išmanių namų sistemą (šiaip yra programuotojas, bet stipriai domisi elektronika), tai nutarė papasakoti, ką išmanaus sugalvojo pamatams. Beje, šį etapą darėm abu kartu – buvo visai įdomu :) Taigi, perduodu žodį vyrui.

Į pamatą trijose vietose įbetonavau termometrus, kuriuos bandysiu pajungti į projektuojamą išmanią sistemą ir rinkti duomenis apie šiluminius pokyčius. Man įdomu žinoti, kokios temperatūros bus rostverkas, kai šąls, šils ir pan. Taip pat žadu kelis termometrus paslėpti namo sienose, kad žinočiau, kaip greit peršals sienos. Galbūt temperatūros pamatuose ir sienose duomenis bus galima panaudoti grindiniam šildymui valdyti.

Po vieną termometrą įdėjau pietinėje, šiaurinėje ir vakarinėje namo pusėje. Termometrus dariausi pats. Naudojau NTC 10K termistorių, cinkuotus metalinius vamzdelius, skirtus termometrams (pirkau Aliexpress), laidą, savo skersmeniu artimą vamzdeliui (~5 mm).  Termistorių (temperatūros pokyčiams jautrų rezistorių (varžą)) ištepiau termo pasta, suklijavau su dvikomponenčiais kijais, tai gavosi ganėtinai gera izoliacija. Visa tai įdėjau į “kembriką” ir aptraukiau. Manau, 100 metų  tikrai laikys :)

learn.adafruit.com

Nusimačiau vietas, kuriose noriu matuoti temperatūrą ir termometrą su užtraukėjais pritvirtinau prie armatūros, išvedant laidą į namo vidų. Kai pylė betoną, stebėjau, kad termometras nesusilankstytų, bet panašu, kad viskas praėjo gerai. Šiek tiek apstingus betonui, viršuje suformavau griovelį ir laidą išvedžiau prie kambario krašto, kad kai susimūrys sienos, galėčiau tą laidą pratempti į katilinę.

Pirmam bandymui pasidariau 10 termometrų ir su Arduino matavau visų temperatūrą vienu metu. Rezultatai tokie, kad vienas nuo kito termometrai skyrėsi 0,2 laipsniais – neblogai. Bandžiau prie vieno iš jų prijungti 30 m neekranuotą kabelį, rezultatai nepasikeitė. Reikia tikėtis, jog tiek įžeminimas, tiek termometrai pasiteisins.

Visą pamatų įrengimo video rasite čia:

 

2
Komentarai

Povilas

Laba diena - labai įdomu kokie rezultatai jau gyvenant name - ar panaudojate šiuos jutiklius pamatuose?  kokią naudą jie duoda? Ačiū.

(0) · (0) · Atsakyti · 2022 m. gegužės 22 d.

Evelina Aleliūnienė

Name dar negyvename, vis dar vyksta statybos :)

(0) · (0) · Atsakyti · 2022 m. gegužės 23 d.

Teksto autorius

Paulius Aleliūnas
Paulius Aleliūnas

Esu programuotojas, bet stipriai domiuosi elektronika. Šiame tinklaraštyje dalinuosi namo statybų bei išmanių namų kūrimo temomis.

Teksto autorius

Paulius Aleliūnas
Paulius Aleliūnas

Esu programuotojas, bet stipriai domiuosi elektronika. Šiame tinklaraštyje dalinuosi namo statybų bei išmanių namų kūrimo temomis.

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.