Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2020 m. liepos 23 d.

Teksto autorius: Paulius Aleliūnas

Jau perkant sklypą ieškojome tokio, kad būtų miesto vanduo ir nuotekos, o prieš gaunant statybų leidimą išsiėmėm prisijungimo sąlygas bei gavome lauko vandentiekio ir nuotekų šalinimo projektą.

Iš pradžių projektuotojai suprojektavo vandens įvadą į virtuvę, bet man pasirodė nelogiška, nes iš virtuvės turėčiau skirstyti vandenį po visus namus ir naudoti vietą skaitliukui. Nusprendžiau, kad racionaliausias sprendimas būtų vandens įvadą daryti katilinėje ir iš ten skirstyti vandenį po likusius namus - tam katilinė ir skirta. Prieš darant minėtą projektą nurodžiau, kur turi įeiti nuotekų įvadas, kad jis nesikirstų su poliais ir laisvai praeitų iki tolimiausio tualeto.

Norint prisijungti prie miesto tinklų, reikėjo susirasti rangovus, kurie tai padarytų. Turėjau pasiūlymų su labai įvairiomis kainomis, bet išsirinkau tą, kuris aiškiausiai viską papasakojo, su kuriuo buvo lengva bendrauti ne tik telefonu, bet ir el.paštu (kas man didelis pliusas) t.y. UAB "Montanas". Pačioje pradžioje buvo daug klausimų, viskas buvo neaišku, tad rangovas man viską kuo puikiausiai paaiškino.

Kaip vėliau paaiškėjo, neužtenka vien tik prisijungimo sąlygų ir projekto, reikia papildomai rašyti laisvos formos prašymą į VV (Vilniaus vandenis), kad leistų prisijungti prie jų tinklų. Atsakymo gali tekti laukti apie 2 savaites, mums užtruko šiek tiek trumpiau, o iki to laiko rangovas galėjo pajungti tik nuotekas. Pagal projektą, UAB "Montanas" turėjo įvesti vamdzį į namą, o nulinę kanalizaciją turėjau darytis pats (ką ir pasidariau).

Nuotekų įvedimas. Pradžioje pasirašėme sutartį, darbus rangovas pradėjo sutartu laiku, nuvažiavęs į vietą radau jau besidarbuojančius vyrus. Buvo iškasta tranšėja, įdėtas nuotekų šulinys d300, kuris turi būti prijungtas prie centrinės nuotekų trasos. Situacija buvo tokia, kad reikėjo perkasti kelią (kaip ir vedant elektrą). Kas man labai patiko, kad vyrai sugebėjo rankomis palįsti po keliu jo nesugadinant. Iškasė duobę vienoje ir kitoje kelio pusėje ir su kastuvais pasidarė tunelį vamzdžiui įdėti. Vamzdžiai d110.

Buvo didelis klausimas, ar ant nuotekų šulinio galės užvažiuoti krovininė mašina, kuri atveš smėlį. Rangovas patikino, kad šulinys atlaiko didelę apkrovą ir ant jos drąsiai gali važiuoti transportas. Kolkas šulinį palikau iškeltą, nes kelsis įvažiavimas į garažą ir negalėjau tuo metu atsakyti, kiek tiksliai jį reikia nupjauti (būtų nupjovę iki reikiamo aukščio). Šulinys nuo išpjauto aukščio dar gali išsikelti iki 40cm. Taip pat nenupjovėm ir visų kitų vamzdžių, nes kolkas nežinome, kokio aukščio reikės.

Taip pat tą pačią dieną buvo iškasta tranšėja ir paklotas vamzdis vandeniui įvesti per garažą į katilinę. Kitas vamzdžio galas buvo paliktas iškeltas į žemės paviršių iki tol, kol atvažiuos VV sudalyvauti statant ventilį. Kas geriausia, kad po kiekvieno darbo buvo sutvarkytos ir suvibruotos visos duobės, išvežtos šiukšlės, žodžiu, darbai vyko labai tvarkingai.

Vandens įvedimas. Rangovas iškasė išties gilią duobę (1.80 - 2.00 m gylio) ir vandens vamzdį d32 įdėjo į šarvą, kad trūkus vamzdžiui po namu, vanduo neišplautų grunto po pamatais. Tuomet teko laukti minėto leidimo prisijungti prie VV. Turėjo atvažiuoti jų žmogus ir įvertinti, ar viskas gerai padaryta. Nuotekoms taip pat reikėjo VV patvirtinimo, jog darbai atlikti gerai.

Po kelių dienų, kai buvo aišku, kad VV atvažiuos pasižiūrėti darbų, UAB "Montanas" iškasė kelią, prisikasė prie Vilniaus vandenų vamzdžio. Kai atvažiavau pasižiūrėti darbų eigos, buvo įstatytas ventilis, atlikti slėgio bandymai, užaklintas vandens vamzdis katilinėje ir pajungtas vanduo. Nuo šiol turime miesto vandenį, bet dar negalime juo naudotis, nes nėra sienų ir VV negali pastatyti skaitiklio.

Na ir įdomiausia dalis. Visai neseniai sulaukėme skambučio iš rangovo, jog VV nepatvirtino mūsų vandens prisijungimo ir reikia daryti projekto korektūrą, nes neva netinkamai padaryta VAM (skaitiklio) vieta. Tiesą pasakius, tokia žinia buvo kaip iš giedro dangaus ir labai supykdė dėl galimų papildomų kasinėjimų ir kitų darbų užsitęsimo. Pasirodo, patys VV darbuotojai dažnai nežino tvarkų ir vadovaujasi naujomis taisyklėmis, nors projektas buvo padarytas praėjusiais metais su praėjusių metų tvarka.

Nusiuntėme laišką su prisegtu projektu, kad pažiūrėtų dar kartą, nes ant vieno lapo buvo jų antspaudas, o ant kito ne, kas turbūt ir įvėlė tokią klaidą. Kelias dienas laukėme atsakymo, jo negavome, tai rangovas pats nuvažiavo aiškintis ir sužinojome, jog vis dėl to viskas gerai ir jokių korektūrų nereikės. Tai patarimas būtų neskubėti taisyti projektų, o pasiaiškinti, kodėl užfiksuotas neatitikimas, nors viskas atlikta pagal projektą.

 

Kadangi stogo šiais metais nebus, vandens vamzdį paliksiu žiemoti. Kaip supratau iš rangovo, tie vamzdžiai nebijo šalčio, nes po keliu esanti sklendė kolkas yra užsukta. Nežinau, kaip pasielgsiu su išlindusiu vamzdžiu žiemą, bet yra trys būdai:

    1. Palikti jį taip, kad jame nebūtų vandens spaudimo (atlaisvinti, kad vaikščiotų oras);
    2. Tą vamzdį įdėti tarp dviejų putplasčių ir tokiu būdu jį apšiltinti;
    3. Geriausia būtų nusipirkti į lietvamzdžius dedamą laidą, kuris neleidžia užšalti vandeniui ir panaudoti jį per šalčius įleidžiant į šarvą.

p.s. tranšėjas kasė ekskavatoriumi. Buvau nustebęs, kaip vyrukas jį gerai valdo - asų asas :)

 Straipsnis parašytas bendradarbiaujant su UAB "Montanas". Įmonė atlieka šiuos darbus:

 • Vandentiekio prijungimas prie miesto tinklų, pridavimas.
 • Kanalizacijos įvadai, prijungimas prie miesto tinklų, pridavimas.
 • Lietaus kanalizacijos projektavimas, montavimo darbai.
 • Drenažo įrengimas.

Visos komunikacijos klojamos ir uždaru būdu, neardomas ir nepažeidžiamas gerbūvis. Apačioje, kitų atliktų darbų ne iš mūsų sklypo nuotraukos.

6
Komentarai

Fanas

Kiek sukainavo? Drenazo neuzsaket?

(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. liepos 23 d.

paulius Aleliūnas

Viskas šiuo metu yra užkasta. Drenažo ir lietaus kanalizacijos dar nedarėme, tai sekantis etapas. Kiek kainavo šis etapas atskleisti negalime, bet jei domina jų darbų kainos, galite susisiekti su jais ir gausite visą informaciją: https://www.facebook.com/uabmontanas

(0) · (7) · Atsakyti · 2020 m. liepos 23 d.

Viktorija

Sveiki, ar info statyba nesikabinėjo, kad vandentiekis yra nurodytas per garažą? Šiuo metu kaip tik tvarkomės lauko inžinerijos projektą ir projektuotojas sako, kad per garažą tiesti negalima :/

(1) · (0) · Atsakyti · 2021 m. balandžio 13 d.

Paulius Aleliūnas

iki 2020 metų buvo galima vesti po garažu. Mums vandenį vedė 2020m. vasarą ir v.v. nenorėjo jo priimti, nes 2020 metais jau buvo pasikeitę sąlygos, kad vandentiekis turi būti prie išorinės sienos. Kadangi mes projektą esame gavę 2019 12mėn. tai liko galioti sena tvarka ir po ginčų darbus patvirtino.

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. balandžio 13 d.

Viktorija

Paulius Aleliūnas  Ačiū už greitą atsakymą

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. balandžio 13 d.

elena

Laba diena, labai keista, bet šiaip niekada nebuvo galima VAM projektuoti ne prie pastato išorinės sienos, nes tą reglamentuojantis STR galioja nuo senų senovės, nebent tai būtų pastato rekontrukcija. Tiesiog vandenys derindami pražiopsojo.

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. rugpjūčio 30 d.

Teksto autorius

Paulius Aleliūnas
Paulius Aleliūnas

Esu programuotojas, bet stipriai domiuosi elektronika. Šiame tinklaraštyje dalinuosi namo statybų bei išmanių namų kūrimo temomis.

Teksto autorius

Paulius Aleliūnas
Paulius Aleliūnas

Esu programuotojas, bet stipriai domiuosi elektronika. Šiame tinklaraštyje dalinuosi namo statybų bei išmanių namų kūrimo temomis.

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.