Susiję tag'ai
#Sklypas#Komunikacijos
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2020 m. birželio 30 d.

Teksto autorius: Paulius Aleliūnas

Šiame straipsnyje papasakosiu, kaip mums pavyko įsivesti elektrą į sklypą. Primenu, jog visus straipsnius apie namo statybas galite rasti čia.

Pirmas veiksmas buvo išsiimti prisijungimo sąlygas iš ESO (kitaip būtume negavę statybos leidimo). Nusimatėme, jog reikės 15kW galios. Gavus statybos leidimą, prasidėjo dideli neaiškumai dėl pačio proceso, dokumentų, kuriuos reikia pasirašyti su ESO ir pan. Long story short pradėjom viską derinti su ESO, bet užbaigėme su nepriklausomu elektriku.

Prisijungus prie manoelektra.lt galima stebėti pateiktus dokumentus, laukiančius dokumentus, sumas, kiek ir už ką reikės mokėti (gana patogi sistema), bet... Buvo skambinta daug kartų į ESO teirautis, kaip vyks visas procesas, už ką bus mokami pinigai, apie sutarties sąlygas ir t.t., bet mums taip ir liko daugybė klaustukų ir visas įvedimo procesas pasirodė per sudėtingas. Nei viena konsultantė nesugebėjo paaiškinti, kaip ir kur bus atvedami kabeliai ir kitų techninių dalykų. Atrodė, jog aš suprantu daugiau nei jos, tad mes kreipėmės į nepriklausomą elektriką, kad elektrą įvestų jis ir parengtų rangovo aktą, kurio reikia, kad ESO galėtų prijungti mus prie elektros tinklų.

Nenorėjome įsivesti laikinos elektros dėžutės kažkur sklypo kampe (taip siūlė ESO), nes pastačius namą būtų tekę vėl atlikti kasimo darbus, kad atsivesti dėžutę į tikslią vietą, tad nusprendėme, jog pirmiausia pasidarome pamatus, o elektrą įsivesime į tą vietą, kur ir namuose stovės elektros skydelis.

Pliusas, jog vedant elektrą ne per ESO, galima rinktis kabelio tipą. Pasirinkome varinį (16 m2), kiek supratau iš ESO, jie deda aliuminius. Žinoma, tokio gero kabelio šiuo metu nereikia, bet neaišku, kas bus po 10 metų. Elektriniai įrenginiai, el. automobiliai, dviračiai, paspirtukai reikalauja didesnės galios, tad ateityje bus mažiau galvos skausmo.

 

ESO elektros spinta stovi kitapus kelio, tad reikėjo jį perkasti. Kasant kelią buvo jaudulio, kad neužkabintų esamų komunikacijų, bet viskas praėjo sklandžiai, nors kasimas buvo sunkus (pasirodo kelias supiltas iš plytų ir akmenų). Kabelį klojo 70 cm gylyje raudoname gofruotame vamzdyje, o po keliu gofrą įdėjo į dar vieną d=110 gofrą, kad kiti kasantys kelią jo nenutrauktų. Taip pat uždėjo apsauginę juostą 10 cm virš vamzdžio.

Dar įdėjom papildomai vieną tuščią d110 vamzdį po keliu, jeigu kada nors reiktų kažką pravesti į kitą kelio pusę. Taip pat elektrikas pasiūlė įmesti į griovį dar vieną tuščią gofrą Telia internetui, o aš dar sugalvojau, jog reikia dar vienos gofros, kad atvesti kabelį iki kiemo vartų. Iš viso gavosi dvi d110 gofros po keliu ir 3 gofros sklype iki katilinės. Katilinėje pastatė laikiną statybinę dėžutę su saugikliais ir rozetėmis ir dar įdėjo nuotekio rėlę dėl saugumo.

Atvažiavo matininkas, nužymėjo laidą. Pamatavus varžą, ESO varža buvo žymiai prastesnė nei mūsų padaryta pamatuose (apie pamatų įžeminimą galite skaityti čia). Tas pats elektrikas suvedė visus duomenis ir suderino su ESO, tad prisijungę prie savitarnos pamatėme, jog pateiktas rangovo aktas ir ESO galės atvažiuoti pajungti skaitliuką.

ESO teikia galimybę metams (ar kitam laikotarpiui) sustabdyti mokėjimus, jeigu elektra nebus naudojama, tad tą ir padarėme (užsakėme laikiną nevartojimą).

p.s. elektros kabelis ir dujų vamzdis turėtų eiti ne arčiau kaip 1 m vienas nuo kito.

KAINOS

  • Už elektros įvedimo sutartį ESO sumokėjome ~75 Eur
  • Už paslaugas ir medžiagas iš nepriklausomo elektriko sumokėjome 678 Eur (dar gavome vieną pasiūlymą už 1200 Eur).
27
Komentarai

Fanas

15kw yra 32A, uztenka 6mm varinio kabelio. Atstumas panasu net nera 30m kai galima naudoti eso izeminima. Bet 16mm tai jau koks 30kw galesit kaimynams elektra pardavineti :))

(2) · (0) · Atsakyti · 2020 m. birželio 30 d.

paulius Aleliūnas

50 metrų atstumas iki name esančios skydinės, todėl ESO įžeminimo naudoti negalime. Pasirinkome tokį kabelį tik dėl ateities, jei reikės daugiau galios, užteks paduoti prašymą ESO, kad pakeltų KW :)

(1) · (2) · Atsakyti · 2020 m. liepos 1 d.

MM

Labai išsamu. Pasidalinkite elektriko kontaktais. Esame panašioje situacijoje kai sunkiai sekasi bendrauti su ESO.

(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. birželio 30 d.

paulius Aleliūnas

Parašykite į info@e-interjeras.lt, atsiųsime :)

(2) · (3) · Atsakyti · 2020 m. liepos 1 d.

Vigantad

Sveiki,gal kas nesenai isivede elektra i sklypa,noreciau suzinot kainas.Nes nan ESO paskaicevo uz 2264 metrus su valstybes 50%nuolaida beveik 50000 tukstanciu,as cia realu?

(3) · (5) · Atsakyti · 2021 m. vasario 2 d.

Ana

Vigantad - o kokia cia nuolaida, gal galetumete pasidalinti nuoroda su informacija? Planuojama ikurti savo uki siu metu viduri, tai tokia nuolaida butu dydziulis bonusas mums!

(2) · (0) · Atsakyti · 2021 m. vasario 16 d.

Gedas

Man irgi idomu nes uz 550metru paskaiciavo 11000e

(1) · (0) · Atsakyti · 2021 m. gegužės 3 d.

Žana

ESO taiko nuolaidą jai padarytas kaimo plėtros planas

(2) · (0) · Atsakyti · 2021 m. birželio 12 d.

Arune

Ar radote kokia išeiti pigesne? Šiandien ir aš pamačiau kad norint man įsivesti 260metru kaina 6300€ kazkoks kosmosas. Anksciau už metro kaina buvo 12€ kažkur dbr 42€ su šių nauju metu kainomis. Kažkokia plėšiku banditu gauja 

(2) · (0) · Atsakyti · 2021 m. gruodžio 13 d.

Ana

Vigantad - o kokia cia nuolaida, gal galetumete pasidalinti nuoroda su informacija? Planuojama ikurti savo uki siu metu viduri, tai tokia nuolaida buti dydziulis bonusas mums!

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. vasario 16 d.

Rolka

Sveiki. Mums ir teko truputį pasikankint su Eso. Bet jau viskas gerai, stovi apskaitos spinta, gerai kad nesirinkom laikinojo įvado. Nes kaip ir jums, paskambinus, niekas negalėjo paaiškinti normaliai. Viena konsultantė sakė, kad reikės naujos paraiškos laikinajam ivadui. Bet kita kompetetinga moteris paskambino ir pasakė, kad nereikia, o reikia statybinio įvado

(1) · (0) · Atsakyti · 2021 m. vasario 22 d.

Viktorija

Sveiki, ar statybos leidimui gauti užteko tik ESO prisijungimo sąlygų, ar reikėjo ir sutarties su jais? Ačiū

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. birželio 8 d.

Evelina Aleliūnienė

Tuomet užteko prisijungimo sąlygų, kaip yra dabar - nežinau.

(1) · (0) · Atsakyti · 2021 m. birželio 8 d.

Skaitytojas

Sveiki,

Gal galite atsakyti, kiek metrų buvo paklota (sunaudota) įvadinio varinio kabelio?

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. rugpjūčio 24 d.

Evelina Aleliūnienė

Sveiki, apie 50 m.

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. rugpjūčio 25 d.

M

Sveiki, ar teisingai supratau jog kiemo vartu automatika jungsite tiesiai nuo Eso spintos?

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. rugsėjo 16 d.

Evelina Aleliūnienė

Ne, laidai ateis iš namų, yra pravestas vamzdis iš katilinės būtent vartų automatikai.

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. rugsėjo 17 d.

Indre

Nu jo, kad gauti statybos leidima  butinos salygos, jom gaut teiki paraiska ir t.t. iki kol prieini iki rangovo akto ko pasekoje ir esi priverstas statyti laikina dezute, ir butinai pateikti rangovo akta, priesingai po keliu men pradedamas skaiciuoti nenaudojamos elektros infrastrukturos mokestis.... Pirma men 80 euriuku, kita 100 ir t.t. 

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. spalio 10 d.

Violeta

Sveiki, labai reikia Jūsų pagalbos. Gal galėtumėte duoti nepriklausomo elektriko, atlikusio aprašytus darbus, kontaktus. Labai reikia jo konsultacijos, o gal ir realios pagalbos. ESO mums paskaičiavo kosminę kainą už būsimus darbus. O architektas aiškina, kad be ESO šių darbų niekas neturi teisės atlikti. Būkite toks geras, pagelbėkite... Parašiau Jums žinutę į messengerį. Gal galėtumėte ten man parašyti: galėsite padėti ar ne.

(0) · (0) · Atsakyti · 2022 m. lapkričio 20 d.

Evelina Aleliūnienė

Sveiki, Negavau jokios žinutės. Parašykite man el.paštu info@e-interjeras.lt

(0) · (0) · Atsakyti · 2022 m. lapkričio 20 d.

Evelina Aleliūnienė

Evelina Aleliūnienė  Jei rašote vyrui, jis žinučių neskaito :)

(0) · (0) · Atsakyti · 2022 m. lapkričio 20 d.

Violeta

Evelina Aleliūnienė  Gerb. Evelina, parašiau Jums į Messenger'į ir į el. paštą info@e-interjeras.lt. Ačiū, kad norite man padėti.

(0) · (0) · Atsakyti · 2022 m. lapkričio 20 d.

Anatolijus

sveiki, galima elektriko kontaktus?

(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. vasario 25 d.

vitalijus

sveiki , 

reiketu elektriko kontaktus dekui .

(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. kovo 20 d.

Juozas

Labas,kuriame mieste darete? Galima elektriko nr?

(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. liepos 18 d.

STANISLOVAS JUOTPALIS laistita1@gmail.com

sveiki,reikėtu elektriko kontaktų ačiū

(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. spalio 12 d.

Evelina Aleliūnienė

Išsiunčiau.

(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. spalio 16 d.

Teksto autorius

Paulius Aleliūnas
Paulius Aleliūnas

Esu programuotojas, bet stipriai domiuosi elektronika. Šiame tinklaraštyje dalinuosi namo statybų bei išmanių namų kūrimo temomis.

Teksto autorius

Paulius Aleliūnas
Paulius Aleliūnas

Esu programuotojas, bet stipriai domiuosi elektronika. Šiame tinklaraštyje dalinuosi namo statybų bei išmanių namų kūrimo temomis.

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.