Nepraleisk! Naujas video!
2018 m. liepos 31 d.

Teksto autorius: Evelina

Šiuo straipsniu pradedu savo asmeninį projektą, kurio metu stengsiuosi kuo išsamiau aprašyti ir apžvelgti namo statybos niuansus. Taip, taip, mes su vyru statysimės namą! Iki realios pradžios (t.y. pamatų statymo ir kitų fizinių darbų) dar praeis nemažai laiko, tačiau jau turiu ką papasakoti. Tikiuosi, jums bus įdomu, kaip būdama interjero dizainere pati susiprojektuosiu namus ir kas iš to išeis :) Kas be ko, kalbėsiu už du - save ir vyrą, nes sprendimus priimame abu ir gyvensime ten kartu.

Nuotrauka daryta, stovint savo sklype

Pirmoji tema - sklypo paieškos. Nuo to, kokį sklypą išsirinksite, priklausys labai daug dalykų, tad jeigu sklypas geras, turėsite mažiau bėdų ir daugiau laisvės statant savuosius namus. Mes turėjome tokius reikalavimus:

  • Netoli Vilniaus miesto ribos. Galvodami į ateitį, žinome, jog miestas plėsis ir sklypas kažkada pateks į miesto ribas, tad tai bus puiki investicija. Na, ir galiausiai, paprastas ir greitas susisiekimas su miestu.

Ar pavyko rasti? Taip! Mūsų sklypas dar Vilniaus rajone, tačiau už vieno namo nuo mūsų jau Vilniaus miesto ribos, tad tik laiko klausimas, kada mūsų sklypas pateks į miesto ribas.

  • Visos miesto komunikacijos. Miesto vanduo, nuotekos, elektra, dujos, pageidautina ir internetas. Mes buvome pasiruošę mokėti didesnę kainą, bet neturėti rūpesčių atsivedinėjant visas komunikacijas ar naudojantis vietiniais įrenginiais (mums labai norėjosi miesto komunikacijų). Kuo arčiau sklypo yra visi šuliniai ir įvadai, tuo pigiau jums kainuos komunikacijų įsivedimas.

Ar pavyko rasti? Taip! Šalia sklypo pravestos visos minėtos komunikacijos ir net Teo internetas, išduotos prisijungimo sąlygos.

  • Lygus sklypo reljefas. Turbūt visiems suprantama, kad tokiu atveju namą projektuoti žymiai paprasčiau :)

Ar pavyko rasti? Iš dalies. Sklype supiltos juodžemio krūvos, bet jas panaudosime aplinkai tvarkyti.

  • Netoli autobusų stotelė. Kad nereikėtų nuolat dirbti taksistais.

Ar pavyko atrasti? Nelabai. Stotelė yra už 1,4 km, kas nėra labai arti ir reikia eiti keliu (nes dažnai užmiestyje dar nepadaryti pėsčiųjų ir dviračių takai). Reikia tikėtis, kad ateityje tai bus sutvarkyta ir autobusai kursuos dažniau. Manau, kad kol įsikelsim ten gyventi arba atsiras vaikai, šis klausimas bus išspręstas geriau. UPDATE. Stotelė atsirado vos už keliasdešimt metrų :D

  • Sklypo plotas 10 a. Kuo didesnis plotas, tuo sudėtingiau prižiūrėti, o mažesnis būtų jau per mažas.

Ar pavyko rasti? Iš dalies. Dar prieš pradedant ieškoti sklypo, buvome pasiskaičiavę, kad ~150 kv.m vieno aukšto namui reikėtų mažiausiai 8 a, o idealiausia būtų 10 a. Mūsų sklypas pagal dokumentus tiek ir užima (+2 a kelio), tačiau turi 5 m kelio servitutą su raudonaja gatvės linija, tad jame nieko statyti negalima. Taip pat nepamirškite, jog turite palikti bent jau po 3 m aplink visą perimetrą, kuriuose negalite vykdyti statybų.

  • Patogus, asfaltuotas privažiavimas. Kam gadinti mašiną, jeigu galima to nedaryti?

Ar pavyko rasti?  Iš dalies. Iki sklypo tik 40 m neasfaltuoto kelio, tad mus tai visiškai tenkino :)

  • Graži kaiminystė ir geri kaimynai

Ar pavyko rasti? Iš dalies. Aš tiesiog troškau sklypo su medžiais ar šalia miško, tačiau tokie sklypai - ne mūsų kišenei ir dažniausiai jie neturi miesto komunikacijų, tad teko šį norą palaidoti - gal kada nors :) O medžių galėsime pasisodinti ir savo sklype.

Mūsų sklypas yra kairėje pusėje - dabar ten juodžemio krūvos

Taip pat norėjosi tvarkingų kaimyninių namų, ne kokių sugriuvusių trobelių. Šioje vietoje - viskas puikiai, nes rajonas tikrai geras, o šalia statosi nauji namai. Taip pat prieš perkant sklypą spėjome susipažinti su keliais kaimynais, kurie nuteikė maloniai ir tikrai padėjo mums sužinoti daugiau informacijos apie patį sklypą. Kaimynai - puiki vieta informacijai išgauti, nes brokeriai ar savininkai dažnai nežino nė pusės tiek, kiek žino ten jau gyvenantys.

Mūsų sklypas yra kampinis, tad iš dviejų pusių jį riboja keliai (neintensyvūs, vietinės reikšmės), o iš kitų dviejų pusių - kaimynai, tad reikėjo viską labai pasverti ir prieš perkant pasidėlioti, ar mums tokia situacija leis pastatyti namą, kokio norime.

  • Geras gruntas (kad nereiktų gilių polių)

Ar pavyko rasti? Iš dalies. Tiksliai nežinojome, koks ten yra gruntas, bet žinojome, koks yra kaimyno. Jis darė 4,5 m gylio polius, tad su viltimi, kad pas mus nebus didelio skirtumo, prieš perkant nedarėme grunto tyrimų. Juos darysime vėliau, kai turėsime apytikslį namo projektą ir žinosime, kur bus pamatai.

  • Įvažiavimas iš šiaurės (tai ideali įvažiavimo vieta)

Ar pavyko rasti? Ne. Šiaurėje yra kaimyno namas, o įvažiavimas numatytas iš vakarų. Man tai nepasirodė labai didelis minusas, nes būtent šiaurėje projektuosime garažą, katilinę ir kitas patalpas, kurioms kaimyno namas ir mažesnis saulės kiekis netrukdys.

Kaip ieškojome sklypo?

Tradiciškai - per skelbimus. Naudojomės pagrinde ntzemelapis.lt, taip pat prenumeravau pranešimus apie naujus skelbimus iš aruodas.lt. Savajį sklypą atradome per ntzemelapis.lt. Gana patogi sistema, tik gaila nėra galimybės pažymėti sklypų, kurie turi tik MIESTO komunikacijas (ne vietinius valymo įrenginius).

Kiek laiko ieškojome sklypo?

Apie du metus. Pradėjome berods 2017 m. Tais metais buvome radę vieną potencialiai gerą sklypą, tačiau nepavyko jo įsigyti. Ironiška ( o gal čia likimo ženklas), jog tas sklypas yra per du sklypus nuo mūsiškio, tad jau tada išsiaiškinome didžiają dalį informacijos ir prie šio sklypo nereikėjo gaišti tiek laiko. Apie sklypo pirkimą rašysiu kitoje temoje. Sužinosite, kodėl vis tik nenusipirkome kaimyninio sklypo ir kokia pirkimo procedūra buvo su šiuo. Na, o šį sklypą įsigijome 2018 m. gegužės mėn.

Buvome apžiūrėti dar kokių 5 sklypų, tačiau iki pirkimo nepriėjome.

Atsiprašau už kokybę - kadras iš video. Mūsų sklypas dešinėje.

Kur ir kokios informacijos ieškojome apie sklypą?

Vienas pagrindinių šaltinių, kurį naudojome sklypams nagrinėti, buvo regia.lt. Ten galite surasti sklypų ribas, netgi kai kurių detalių dokumentų pavadinimus, informaciją, kur pravesta elektra ir dujos ir dar daug naudingos informacijos. Kas liečia miesto vandentiekį, buvo sudėtingiau, nes neradome tokių planų. Šiuo atveju mus gelbėjo tai, jog turėjome dokumentus apie prisijungimą prie Vilniaus vandenų.

Taip pat, jeigu tikrai domina sklypas, išsiimkite NT išrašą iš NT registrų centro. Jis kainuoja kelis eurus, bet tikrai verta. Patikrinsite, kas yra sklypo savininkai, matysite visus numerius, servitutus ir kitas sąlygas apie tą sklypą. Taip galite žinoti, ar pardavėjo informacija apie sklypą teisinga, ar ne. Tiesa, nežinau, ar tokį dalyką galima padaryti po GDPR įsigaliojimo :)

Kitos svetainės, kuriose galite ieškoti informacijos: maps.lt, googlemaps.com, lgt.lt, maps.vilnius.lt. Taip pat ieškokite bendruomenės, kuriai priklauso sklypas, svetainės. Ten būna sukelti įvairūs dokumentai, planai ir informacija, kuri padės surinkti kuo įvairesnės informacijos apie sklypą ir jo rajoną.

Na, ir galiausiai klausinėkite kaimynų. 2017 m. buvome išsiklausinėję praktiškai visko, kas įmanoma, tad 2018 metais kaimynų pagalbos neprireikė.

Artimiausio kaimyno namas

P.s. Dar prieš perkant sklypą, pirkome konsultaciją iš architekto, kuris atvyko į sklypą ir papasakojo savo įžvalgas / pliusus / minusus ir pasiūlė galimą labai grubų namo išdėstymo variantą ( ar U formos, ar L ir panašiai).

P.p.s. Dar prieš perkant sklypą, kai jau žinojome, kad jis potencialus pirkinys, dėliojome savo namo viziją tame sklype. Pagal google maps ir turimas nuotraukas, pasimuliavome programoje, su kuria dirbu, kaimynų namų išsidėstymą, pažiūrėjome ar jis mums neužstos saulės ir pan. Kadangi aš sau tą galiu leisti (projektuotis pati), nepirkome katės maiše ir žinojome, kad galima susiprojektuoti patogų gyvenimui namą ir turėti pakankamai erdvės aplink.

Jeigu turite klausimų ar norite pakomentuoti, visada tą galite padaryti po straipsniu! Visą naujausią informaciją galite stebėti mano Instagram paskyroje (dažniausiai keliu į Stories). Profilyje yra sukurtas spec.aplankas "Mūsų namas".

 

13
Komentarai

Sim

Kaip gerai, kad jus atradau! Kaip tik statomes nama ir jusu patarimai bus labai laukiami. laukiu kito straipsnio:)
Simona

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. liepos 31 d.

Evelina Aleliūnienė

Labai malonu! Linkiu jums sklandžių statybų :)

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. liepos 31 d.

Tads

Kiek planuojate isleisti? Ar namo architektura bus kazkuom ipatinga? Slaitinis stogas ar plokscias?

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. liepos 31 d.

Evelina Aleliūnienė

Planuose - kuo mažiau išleisti, bet turėti kokybišką namą, dar patys nežinom sumų. Stogas planuojamas keturšlaitis.

(0) · (0) · Atsakyti · 2018 m. rugpjūčio 1 d.

Iveta

Gal galite rekomenduoti kazkoki web puslapi ar free programa, kurios pagalba neprofesionalas galetu pats pasibraizyti namo projekta (tiksliau norima koreguoti pasirinkta namo projekta) ir tada naujose suformuotose erdvese pasibraizyti baldu isplanavima? Aciu :)

(1) · (1) · Atsakyti · 2019 m. sausio 22 d.

Evelina Aleliūnienė

Pabandykite planner5d - kolkas daugiau nežinau :)

(0) · (0) · Atsakyti · 2019 m. sausio 22 d.

Lina

Iveta, (šiaip pamastymui) -  kam ieškotis programų, persibraižinėt svetimus projektus - svarbiausia - gaišti savo laiką, jei visą tai neišvengiamai daro architektas> tai jo darbas ir už tai mokami pinigai, plius, pati leidimo namui juk neišsiiminėsi.? 

(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. kovo 3 d.

Justina

Lina  o jei aš turiu laiko ir noriu pasibraižyti savo viziją ir kuo geriau ją perteikti architektui, kodėl negaliu pasibraižyti projekto pati? Kodėl ant "lapelio" galima, o jau programoj ne? Netikiu kad eisit pas architektą visai be minčių ir sakysit nubraižykit mano svajonių namą... :)

(3) · (0) · Atsakyti · 2021 m. vasario 15 d.

Kestis

Iveta, naudokit nemokama sketchup..

(0) · (1) · Atsakyti · 2020 m. kovo 5 d.

Toms

Norėjau paklausti kodėl renkantis sklypą vienas iš kriterijų buvo miesto komunikacijos? Ar nuosavų komunikacijų (gręžinys/nuotekų valymo įrenginiai) nesirinkote dėl finansinių klausimų ar dėl kokių kitų priežasčių?

(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. birželio 30 d.

Evelina Aleliūnienė

Norėjome miesto komunikacijų, kad viskas būtų paprasčiau ir nereiktų skirti nei laiko nei papildomų pinigų valymo įrenginių priežiūrai ir pan.

(2) · (0) · Atsakyti · 2020 m. birželio 30 d.

Remis

ar kai isikėllete napasikeitė nuomonė apie tai kad geriausias ivažiavimas yra iš šiaures ir kad terasa turi buti i pietus ?  

(0) · (0) · Atsakyti · 2022 m. rugpjūčio 1 d.

Evelina Aleliūnienė

Dar negyvename, bet iš kelių ten praleistų vasarų matome, jog įvažiavimo vieta tikrai nėra labai gera, nes ten nuo pietų iki pat vakaro plieskia saulė (į garažo vartus, kurie yra tamsūs).

Terasa gauna daug pietų ir vakarinės saulės, bet yra po stogu, tad į namus daug saulės nepatenka, bet į pačią terasą patenka daug. Ko gero ateityje norėsis, jog tos saulės būtų truputį mažiau :)

(0) · (0) · Atsakyti · 2022 m. rugpjūčio 2 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.