Susiję tag'ai
#Statomės namą
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2019 m. kovo 12 d.

Teksto autorius: Evelina

Pagaliau ledai pajudėjo ir prasidėjo kažkokie veiksmai, o konkrečiau - susiradom architektus ir jau pradėjom su jais dirbti. Bet apie viską nuo pradžių!

Kuriam laikui (tiksliau, daugiau nei pusei metų, per kuriuos patys dėliojomės savo poreikius namui) šitą reikalą buvom atidėję. Įžengus į 2019 m., ėmėme aktyviai ieškoti architektų su tikslu turėti statybos projektą iki 2020 m., kad tilptume į A+ klasės reikalavimus. Kokius metus ar net porą, buvau įsitikinusi, kad jau turime architektus, nes nuolat sekiau jų darbus ir veiklą, man patiko jų komunikacija, tačiau kai susitikome su jais aptarimui dėl mūsų projekto, ėmė kirbėti abejonės.

Aš moteris, klausanti savo intuicijos, nes dažniausiai ji neklysta ir man pasirodė per mažai meilės ir per daug "verslo" ir abstraktumo, jeigu taip galima išsireikšti, todėl nusprendėme pasikalbėti dar su keliais architektais bei palyginti kainas. Antrasis pasirinkimas buvo kažkiek artimas žmogus giminei, tačiau architektė mūsų pati atsisakė dėl didelio užimtumo. Na, ir visai neturėdama jokio kito varianto, tiesiog Facebooke pradėjau ieškoti architektūros studijų ir akys užkliuvo už "A Kubu", kuriuos ir pasirinkome.

Tai dvi jaunos architektės, kurios jau pirmo susitikimo metu sužavėjo išsamiais atsakymais, o ne šnekėjimais abstrakčiai. Susidarė įspūdis, jog jos žino, ką daro ir pasistengs, kad visos pusės liktų patenkintos bei nebandys klientų sąskaita įsidėti gražų projektą į portfolio. Mūsų tikslas - pastatyti tokį namą, kad kur įmanoma, neprarandant kokybės, būtų galima pataupyti, bet kad nuo to nenukentėtų ir estetika. Jų atlikti ankstesni darbai mums patiko (o tai labai svarbu), taip pat patiko ir patrauklesnė kaina, tad nusprendėme pasilikti prie jų. Intuicija sakė, jog viskas bus gerai :)

Ką reikia pasiruošti prieš susitinkant su architektais?

Reikia gana tiksliai žinoti savo poreikius. Ne tik aukštų kiekį, medžiagas, iš kurių statysite, ar stogo tipą, bet ir kiek kambarių norėsite, kas tuose kambariuose turi būti. Iš esmės, interjero dalis pirmam susitikimui nebūtina, bet visai netrukus jos reikės. Tam, kad gautumėte preliminarų namo projekto pasiūlymą, reikia būti apgalvojus ir interjerinę dalį (ne spalvas, o patį funkcinį baldų/zonų išdėstymą), kitaip didelė tikimybė, jog projektą reikės keisti nebe pradinėje stadijoje, o galutinėje, kas bus ganėtinai brangu tiek laiko, tiek pinigine prasme.

Taip pat reikia turėti visus sklypo dokumentus: detalųjį planą, sklypo planą, kadastrinius dokumentus, sklypo pirkimo dokumentus ir NT išrašą. Mes visa tai turėjome, tad papildomai tam laiko nesugaišome. Neturėjome topografinės nuotraukos, todėl iškart po pirmo susitikimo, ją užsakėme.

Kas dar?

Dar suteikėme architektėms įgaliojimus gauti viešąsias administracines paslaugas ir atstovauti mus, ruošiant statybos projektą. Na, dar pasirašėme sutartį, sumokėjome avansinį mokėjimą ir pradėjome darbus :)

Jau esame gavę kelis projektinius pasiūlymus, kuriuos baigiame galutinai suderinti, tačiau apie tai papasakosiu kituose įrašuose. Per pusę metų turėtumėm gauti statybos leidimą. O čia viena mūsų namo vizualizacija smalsiesiems!

4
Komentarai

Lina

Aš taip pat buvau nusižiūrėjusi A Kubu, bet jos man net į paprasčiausią užklausą nieko neatsakė :( 

(0) · (0) · Atsakyti · 2019 m. kovo 27 d.

Evelina Aleliūnienė

Hmm, keista :)

(0) · (0) · Atsakyti · 2019 m. kovo 27 d.

Jonas

Kas konstruktoriai?

(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. birželio 29 d.

Evelina Aleliūnienė

Atskirai nesamdėm, mūsų architektės pasirūpino.

(0) · (0) · Atsakyti · 2020 m. birželio 30 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.