Nepraleisk! Naujas video!
2021 m. kovo 16 d.

Teksto autorius: Evelina

Dalinuosi Radvilės ir Juliaus 53 kv.m buto remonto nuotraukomis bei istorija. Ji parodo, jog turint kūrybiškumo ir darbščias rankas, galima padaryti praktiškai viską! Nors ir po truputį, po mažą žingsnelį, bet vis tiek pirmyn. Radvilės Instagram paskyra čia.

Ar butą specialiai pirkote su tikslu jį remontuoti, o gal turėjote/paveldėjote?

Julius su mama turi butą Alytuje, butas stovėjo nenaudojamas, itin blogos būklės, o kadangi į Alytų grįžtame dažnai, norėjosi turėti kur sugrįžti. Kadangi pinigų skirti daug negalėjom, o esam kūrybiški, nusprendėm butą susiremontuoti patys.

Turbūt būtų paprasčiau išvardinti, ko nekeitėte nei ką keitėte?

Bute keitėme ir tvarkėme viską. Vienintelis dalykas, kurį palikome - koridoriaus dailylenčių apdailą. Tačiau pasirinkome ją atnaujinti ir perdažyti baltai. Pasvėrėme, jog darbo viską nulupti ir tvarkyti sienas mums per daug, tad pasirinkome gerai nušveisti ir nudažyti su elektriniu dažų purkštuvu. Rezultatas mums labai patinka, koridorius prašviesėjo, o dailylentės tikrai įneša jaukumo.

Ar keitėte elektros instaliaciją, vamzdžius ir pan.?

Vamzdynus keitėme nuo intako iki ištakos. Elektros instaliaciją keitėm. Skaitliukai jau buvo sudėti nauji, o pačiame bute keitėme rozečių vietą bei jų kiekį. Bendrai bute šiuo metu yra 21 rozetė. Apšvietimo taškų taip pat išvedžiojom dvigubai ( taip pat vesta naujai).

Kokius darbus darėte patys, o kuriuos samdėte?

Viską bute darėme patys. Tvarkėme sienas, klojome grindis, patys dėliojomės ir pirkome baldus. Daug visko restauravome ir gaminomės patys. Iš senų bute buvusių spintų į koridorių sukonstravome naują spintą, patys gaminomės lentynas, restauravome fotelius bei sofą. Trys darbai buvo atlikti meistrų: suklijuotos vonios kambario plytelės, įtempiamos lubos miegamajame, svetainėje bei virtuvėje, taip pat langai. Na bet vonios kambario plyteles, jau geriau galėjom bandyt dėti patys :) Tikrai blogiau nebūtumėm suklijavę, juolab, teko taisyti labai daug broko.

Kiek iš viso kainavo remontas?

Visa remonto sąmata - 5000 Eur. 

Kiek kainavo meistrų darbas?

Viso meistrams - 1520 Eur.

Kokie darbai labiausiai patiko ir nepatiko?

Tiek Julius, tiek aš su baisiausiais prisiminimais atsimename sienų šveitimą po sienų lyginimo. Taip pat aerozolinių priemonių nuo pelėsio dengimą vonios kambaryje. O patys maloniausi darbai buvo pačioje pradžioje: senų tapetų lupimas, plytelių daužymas bei pačioje pabaigoje grindų klojimas, sienų dažymas bei baldų surinkimas.

Per kiek laiko padarėte remontą?

Remontas truko ilgai - beveik 2 metus. Tiek truko, nes patys gyvename Vilniuje, o butą remontavome Alytuje, tad turėdavome geriausiu atveju dieną per savaitę remontui. Vėliau, jau pirmojo karantino metu, abu tapome bedarbiais, tad per 3 mėnesius nuo šio statuso įgijimo, butas buvo suremontuotas pilnai.

Kaip toks remontas paveikė jūsų poros santykius? Visi žino, jog tai vienas didžiausių gyvenimo išbandymų :)

O taip, remontas buvo pilnas išūkių. Pradėjome remontą su mintimi greitai aptvarkyti butą, bet kaip sakoma kuo giliau į mišką tuo daugiau medžių.

Pradžioje buvome nusiteikę optimistiškai, turėjom labai daug jėgų. Bet jau po keletos mėnesių pradėjome susidurti su nuomonių išsiskyrimu, pykčiais. Labai apsunkino tai, jog tuo metu man dažnai tekdavo dirbti savaitgaliais, o savaitgaliai buvo vienintelis laikas, kai galėjome keliauti iš Vilniaus daryti remontą. Galiausiai praėdėjome vykti penktadieniais po darbo, dirbdavome iki šeštadienio išnaktų ir pajudėdavom į Vilnių 3-4 val. nakties, jog sekmadienį atsikeltumėme jau savo lovose.

Tai labai apsunkino viską ir jėgos labai greitai seko, o nervai irgi nelaikė, nemeluosiu. Taip pat pradėjome abejoti savo pasirinkimu viską daryti patiems, svarstėme gal pradėti samdyti žmones, bet visgi finansai neleido to padaryti. Pabaigus remontą ir dabar jau praėjus daugiau nei pusei metų, tą patirtį mes labai vertinam ir jau ieškom naujo projekto, tik pavadinimu - NAMAI.

Šįkart nusprendėme, kad ne viską patys darysime, duosime daugiau darbo meistrams, bet patys rankų tikrai nesudėsim, vėl esame pasiruošę remontui! :)
Kadangi remontas truko ilgai, maždaug 1,5 metų, faktas, jog visko patyrėm. Dužo ir lėkštės ir verkėm iš džiaugsmo (viena lėkštė dužo ant naujai sukloto laminato, žala nepataisoma :D) . Bet santykiai neabejotinai tapo tvirtesni, nei buvo iki remonto.

Ačiū, Radvile, už atsakymus!

Plačiau apie prieškambarį ir koridorių galite skaityti čia, apie miegamajį čia, apie svetainę čia, o apie virtuvę čia.

4
Komentarai

Monika

Žaviuosi tokiais darbščiais žmonėm!

(10) · (0) · Atsakyti · 2021 m. kovo 16 d.

Regimantas M.

Vienas tų atvejų, kai skaitai ir džiaugiesi kartu su šeimininkais! Bravo!

(7) · (0) · Atsakyti · 2021 m. kovo 25 d.

Raimondas

Tik radiatoriai ir balkonas išduoda apie buto amžių. Labai šaunu matyti tokius buto pasikeitimus. Paskaičius norisi jau ir pačiam pradėti plėšti tapetus ir pradėti tuos ilgai atidėliotus remonto darbus.

(5) · (0) · Atsakyti · 2021 m. balandžio 1 d.

Gintarė

Patys dabar esame tokiam pat procese. Nėra lėšų meistrams tai darome viską kiek išgalim patys, tačiau turim dėl to nepatenkintų kaimynų, kurie skundžiasi, kad jau pusę metų darom ir nepadarom. Nors tikrai labai netriukšmaujam :( labai gražiai viską pasidarėte, tikiuosi ir mums taip pavyks 

(7) · (0) · Atsakyti · 2021 m. liepos 13 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.