Nepraleisk! Naujas video!
2017 m. birželio 19 d.

Teksto autorius: Viktorija

Esu Viktorija Kovriga ir šiuo metu užsiimu ne tik savo veiklomis (prekinio ženklo vystymas, tinklaraščio rašymas, knygų ar tinklaraščių skaitymas), bet ir namų kūrimu. Kartu su draugu turime naujus namus ir stengiamės juose prisijaukinti jaukumo jausmą. Šiuos namus įsirenginėjame patys, todėl nemažai baldų ar daiktų yra gaminti pasidaryk pats principu. Įsirenginėjant namus, supratau, kad vienu svarbiausių rodiklių kuriant namus yra žodis–laisvė. Jausti laisvę ir žinoti, kad Tavo namuose viskas įmanoma. Mano pirmieji nuosavi namai, kuriuos puoselėjame kartu su draugu – kūrybos platforma. Čia nesivaržydami galime įgyvendinti keisčiausias svajones.

Tačiau be laisvės poreikio, namų kūrimui svarbus ir jaukumo jausmas. Visada pagirdavau draugų namus, jei man ten būdavo jauku. Jauku taip, kad nesinorėdavo išeiti. Norėjau, kad mūsų su draugu namai būtų jaukūs – kur visada norėtum grįžti, kur svečiai norėtų užsibūti ilgiau nei įprastai.

Kaip apibrėžti jaukumą? Pagalvokite apie žmogų, su kuriuo jauku, vadinasi jis yra malonus, geras, Jus sieja ypatingas ryšys. Taip ir su namais, turi būti juntamas ryšys tarp gyventojų ir namų sienų. Šis ryšys tai – istorijos, prisiminimai ir asociacijos, spalvos, faktūros, kurias atnešame į savo namus. Tai daiktai ir dalykai, kurie mums yra svarbūs, kurie vieniems byloja apie pomėgius ar gyvenimo būdą, o mums naktimis šnabžda į ausį – kaip gera prisiminti! Jaukius namus galima sukurti turint nedidelį biudžetą, bet užtat dalelę kūrybingumo. Kartais šiame procese gali padėti draugai ar pažįstami, populiariausi interjero žurnalai, tinklaraščiai ar tinklalapiai.

Taigi – iš ko, mano manymu, susideda jaukūs namai ir kokių ingredientų reikia, kad jie tokiais taptų?

1. Šviesa

Turiu omeny tiek šviesą iš lauko, tiek dirbtinę šviesą tamsiu paros metu. Neuždenkite visų langų užuolaidomis, tegul pro langą skverbiasi natūrali šviesa. Rinkitės užuolaidas, kurios iš lauko pusės temdo vaizdą į kambarį, o iš kambario pusės – patenka daug šviesos. Dieninės užuolaidos gali būti kaip suflė – minkštos, lengvos ir baltos. Rekomenduoju Ikea dienines užuolaidas MATILDA.

Prieš įsirenginėjant reikėtų pagalvoti apie tai, kuriose namų zonose dirbsime ar būsime daugiausia laiko – šios vietos turi būti gerai apšviestos. Vienas šviestuvas centrinėje lubų dalyje – ne visada geriausias sprendimas, ypač, jeigu viena patalpa atlieka kelias funkcijas.

Mūsų virtuvėje – svetainėje – darbo vietoje yra net 4 šviestuvai. Vienas apšviečia virtuvės zoną, kitas - valgomąjį stalą ir poilsio zoną kartu su sofa, trečias – darbo su kompiuteriu vietą, o prie sofos turime romantiškai apšviečiantį kambarį toršerą. Ir jeigu tik leidžia galimybės, pasidarykite šviestuvus patys. Visi 4 šviestuvai yra draugo nuopelnas, bet mums dar trūksta apšvietimo po virtuvės spintelėmis.

2. Suderintos spalvos

Tai, kad mes turime mėtines duris, dar nereiškia, jog propaguojame eklektišką namų stilių. Mes nederiname mėtinių durų su tamsiai rudais baldais ar tamsiai mėlynomis sienomis. Mūsų sienos – balta drobė, dėl to mes galime sau leisti dėti ryškius akcentus – mėtinės durys, paveikslai, dekoro elementai. Balta spalva ne visiems patinka ir kartais ji atrodo nuobodi, netgi šalta. Man asmeniškai, balta spalva – atgaiva akimis, švarumo pojūtis, atrodo, kad tokioje aplinkoje ir mintys susitvarko.

Turėkite omeny, jog išsirinkus spalvą sienoms – turite pagalvoti kokios spalvos bus Jūsų baldai, kad jie neatrodytų per sunkūs pasirinktai patalpai. Mūsų virtuvės baldai yra balti, bet virtuvės centre turime didelį ąžuolini stalą, kuris kad ir tamsesnio atspalvio, bet ne per sunkus spalviškai–natūralios ąžuolo spalvos.

3. Baldai

Tiek minkšti, tiek visi kiti baldai turi derėti prie Jūsų pasirinktos idėjos. Dar prieš įsikuriant, norėjau, kad stalo kėdės būtų baltos, su minkšta sėdima dalimi ir raštuota medžiaga. Savo kėdes pirkome pagal skelbimą, jos buvo tamsiai rudos, gamintos Rumunijoje, Sovietų Sąjungoje. Nudažėme jas baltai, kad atrodytų sendintos, o minkštąją dalį pervilkome. Ryškiai geltoną sofą parsivežėme iš tetos, tačiau kai ją gavome, ji buvo tamsios medžiagos ir mažiau simpatiška, todėl vėl gi – pervilkome ir ją.

4. Daiktai, kurie papildo interjerą

Mano aistra - knygos ir žurnalai, jais ir puošiu namų kampus. Tuo tarpu draugas mėgsta groti gitara, tad ir gitara rado savo vietą. Jeigu užsiimate kokia nors veikla, kurios inventorių galite parodyti kitiems – neslėpkite jo. Jeigu, tarkime, mezgate - nusipirkite gražų krepšį mezgimo priemonėms, pavyzdžiui - FLÅDIS iš Ikea ir pasidėkite prie sofos ar fotelio, kur esate įpratę užsiimti šia veikla. Namai turi atspindėti Jūsų asmenybę, o daiktai iš pomėgių – tik pagyvina interjerą, žinoma, jeigu visą tai eksponuoti su saiku.



5. Augalai ar gėlės

Gėlės ir augalai suteikia gyvybės namams. Tėvų namuose auginau kaktusą, kuris, nepaisant mano pasyvios priežiūros – augo kaip ant mielių. Kartojau mamai – nereikia man augalų, nenešk į mano kambarį. Bet kaip jau minėjau savo Instagrame, tuo metu dar nežinojau kokių yra nuostabių ir gražių augalų. Galite auginti tropinį augalą arba priglausti pelargoniją – rinktis Jums. Kai atsirado daugiau augalų naujuose namuose, jaučiu šiokią tokią pilnatvę, o galbūt tai jėga, kuria spinduliuoja augalai.


Nepirkite daiktų ar dekoro elementų vien dėl to, jog atėjo mada vienam ar kitam daiktui. Mada praeina, o kokią reikšmę Jums turės nupirktas daiktas? Kiek laiko jis Jus džiugins? Tokia draugystė dažiausiai greitai pasibaigia, nes tai paprasčiausiai neapgalvotas, neišnešiotas pirkinys, neturintis slaptos žinutės.

Norint turėti jaukius namus, nebūtinai reikia turėti daug daiktų. Daiktai kaip žmonės – kuo jie įdomesni, tuo daugiau visi kalba apie juos ir jie atsiduria dėmesio centre. Daiktai ar namų elementai gali būti kitiems nesuvokiami, o Jums brangūs, nes kuria Jūsų namų ar santykių istoriją, pripildo namus jaukumu. Svarbiausia, kurti namus palaipsniui ir skirti laiko reikiamų daiktų ar dalykų paieškai, išlaukti tinkamo daikto. Mūsų namai vis dar yra įsikūrimo būsenoje, vis dar ieškau plakatų – iliustracijų namų sienoms, vazonų augalams, rankenėlių baldams, lentynų voniai, žaliuzių langams ir žinau, kad tai bus ilgas procesas, kol rasiu tai, kas džiugintų širdį.

Kaip statomi namai? Plyta po plytos, todėl ir jaukumą reikia dėlioti elementą po elemento, o ne iš karto bandyti juos apstatyti nuo A iki Z, nebent planuojame išnuomoti savo namus.

Nuotraukos - Viktorijos Kovrigos

Komentarai

Teksto autorius

Viktorija
Viktorija

Viktorija Kovriga - DIEVINU prekinio ženklo įkūrėja, tinklaraštininkė. Kuria daiktus namams, dekoruoja porcelianinius indus ir domisi slow life gyvenimu. 

dievinu.lt

Teksto autorius

Viktorija
Viktorija

Viktorija Kovriga - DIEVINU prekinio ženklo įkūrėja, tinklaraštininkė. Kuria daiktus namams, dekoruoja porcelianinius indus ir domisi slow life gyvenimu. 

dievinu.lt

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.