Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2017 m. balandžio 25 d.

Teksto autorius: Evelina

Dažniausiai visuose namuose atsiranda bent viena atvira knygų lentyna. Dabar įprasta jose laikyti ne tik knygas, bet ir kitus daiktus: gėles, statulėles, paveikslus rėmuose, žvakides bei kitus interjero aksesuarus. Kad gausybė daiktų atrodytų estetiškai ir "lengvai", verta laikytis kelių pagrindinių principų.

 theeverygirl.com

1. Panaši spalvų gama

Nekraukite ant lentynų visko, ką turite - atrinkite tik tuos daiktus ir knygas, kurie tarpusavyje dera savo spalvomis. Dažniausiai eksponuojamos achromatinių bei kelių akcentinių spalvų knygos. Kokios akcentinės spalvos bus, rinktis jums - jos turėtų derėti prie bendro kambario interjero.

 antic-chic.blogspot.lt

Suradus tinkamas knygas, prie jų derinkite kitus interjero aksesuarus. Stikliniai, pinti ir mediniai aksesuarai dera praktiškai prie visko. Kad būtų lengviau, galite knygas laikyti atvirkščiai - lapais į priekį. Tuomet nereikės sukti galvos dėl spalvų derinimo.

2. Grupavimas

Tai bene svarbiausia taisyklė. Atkreipkite dėmesį, jog visuose pavyzdžiuose knygos bei aksesuarai yra grupuojami po kelis. Neišdėstykite visų knygų į vieną eilę - sugrupuokite jas po 5 ar kitokį nelyginį skaičių ir išdėliokite tas krūveles po lentynas. Taip jos įgauna lengvumo įspūdį ir neatrodo tokios apkrautos.

amberinteriordesign.com

Taip pat naudokite skirtingus knygų eksponavimo būdus - vertikalų ir horizontalų. Taip išvengsite monotonijos ir galėsite panaudoti sluoksniavimo būdą (žr. nr. 5).

3. Skirtingi aukščiai

Jeigu grupuojate vazą, statulėlę ir knygas, visi šie trys elementai turėtų būti skirtingų aukščių. Galite įsivaizduoti, jog iš jų formuojate trikampį. "Durnių laiptai" šioje vietoje netinka. Net jeigu ant lentynos statote po vieną atskirą daiktą, šalia esantys daiktai turėtų būti skirtingų dydžių.

annesage.com

4. Asimetrija

Nenaudokite simetrijos - tai nuobodu. Kiekviena lentyna yra atskiras elementas, o jų visuma lemia bendrą vaizdą. Jeigu ant vienos lentynos pastatėte rėmelį su nuotrauka, tai nereiškia, jog šalia taip pat turi būti rėmelis. Laikykitės skirtingų aukščių ir grupavimo principo ir savaime išvengsite simetrijos.

craftberrybush.com

5. Sluoksniavimas

Būtina dėlioti daiktus vieną ant kito. Tam geriausiai tinka horizontaliai sudėtos knygos. Ant jų galite dėti tiek statulėles, tiek rėmelius ar augalus. Na, o jeigu vienoje lentynoje derinate kelis paveikslus rėmeliuose, dėkite juos taip, kad mažesnysis šiek tiek uždengtų didesnį.

amberinteriordesign.com

splendorstyling.com

homeyohmy.com

craftberrybush.com

buknola.com

amberinteriordesign.com

thegracehouseinteriors.com

cocolapinedesign.com

stylemepretty.com

homeofnegin.blogg.se

amberinteriordesign.com

5
Komentarai

asta

Super! Man taip truko ideju, kaip graziai viska sudelioti.. aciu :)

(2) · (0) · Atsakyti · 2017 m. balandžio 25 d.

Evelina Aleliūnienė

Prašau - kad tik padėtų! ;)

(0) · (0) · Atsakyti · 2017 m. gegužės 22 d.

Kristina

Labai patiko, einu dėlioti daiktus lentynose :). Dėkoju už įkvėpimą!

(1) · (0) · Atsakyti · 2017 m. gegužės 19 d.

Evelina Aleliūnienė

Džiaugiuosi, kad pavyko įkvėpti! :)

(0) · (0) · Atsakyti · 2017 m. gegužės 22 d.

Veronika Muchliado

Trumpai ir aiškiai

(1) · (0) · Atsakyti · 2021 m. kovo 22 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.