Nepraleisk! Naujas video!
2019 m. kovo 5 d.

Teksto autorius: Evelina

Be galo jaukios sodybos šeimininkės Monikos pasakojimas apie tai, kaip ji su vyru pasistatė sodybą, kodėl jie tapo nenugalima komanda ir kur ieško baldų bei detalių savo namams. Interjeras dar nebaigtas įrengti, tačiau jau tikrai yra į ką pažiūrėti - patys pamatysit!

Trumpai papasakok apie save

Esu Monika, mane geriausiai apibūdina žodis - MAMA. Juk mama moka ir sugeba VISKĄ, visa kita tik detalės. Tik gimus vaikams supratau, kodėl taip ilgai blaškiausi ieškodama savęs, jie sudėjo visus taškus ant "i", supratau "kuo noriu būti užaugus" - Viliaus ir Motiejaus mama.

Kodėl nusprendėte statytis sodybą?

Butas Vilniaus centre visada buvo tik laikini mūsų su vyru namai, namas - svajonė. Atsakius į pagrindinį klausimą ar norime NAMO ar SVAJONIŲ NAMO, pasidarė aiškiau. Svajonių namo neįpirksim, reiks statytis... Tada viskas atrodė labai paprasta - imi ir pastatai, juk mano vyras auksarankis, o popieriai mano sritis. Bet...

Ar nekyla nepatogumų gyvenant už miesto su 2 mažamečiais vaikais (transportas ir pan.)?

Su vaikais bėdų dabar nėra. Vilius lanko darželį, strateginių gebėjimų dėka, gavome visai netoli esantį. Vyras rūpinasi jo kelionėmis į darželį ir atgal, o mes su Motiejumi leidžiame dienas namuose. Manau ateityje reikės dar greičiau suktis su mokyklom ir būreliais, bet ar mes vieni tokie? Nemanau.

Su kokiais sunkumais susidūrėte, statydami svajonių namą?

Galėčiau daug plėtotis, gal net visą knygą parašyti. Tikrai! Nebuvo darbo ar produkto, kurį tiesiog užsisakėm, sumokėjom ir gavom, visur su nuotykiais. Dažytojos, pamenu, net sakė: "vaikai, ar kas jus prakeikė"! Bet net ir visi nuotykiai nesugebėjo mūsų palaužti. Dar kartą supratau, kad žodis "neįmanoma" yra tik žodis, o sunkumai statantis namą yra ne bėdos, o reikalai. Imi ir sutvarkai.

Kokius reikalavimus kėlėte aplinkai ir erdvei?

Norėjau gamtos, žemės, istorijos. Kokie bus mūsų namai, esu išsvajojus per daugybę metų. 

Kiek kv.m jūsų namai? Ar viskam užtenka vietos? Kelių asmenų šeima gyvena?

130 kv.m, dar garažas su būsima pirtele ir priepirčiu 60 kv.m (atskiras pastatas). Vietos netgi daugiau nei reikia. Dabar jau esame keturiese bei šuo Hugo. Manau ir ateityje čia visada užteks vietos tiek mums, tiek mūsų artimiesiems.

Kiek laiko užtruko darbai, kol galėjote įsikelti gyventi?

Neseniai skaičiavome su vyru. 2016 m. žiemą nusipirkome sklypą, tų pačių metų rudenį jis pats su artimųjų pagalba išliejo pamatus. 2017 m. taip pat išmūrijo sienas, 2018 m. žiemą ir buvo uždengtas stogas, pavasarį - langai, grindys, vasarą - fasadas bei vidaus darbai.

2018-12-21 čia jau nakvojo mūsų šeima! Tos nakties nepamiršiu niekada. Vis prabusdavau ir galvojau, kad sapnuoju.

Kuris namų įrengimo etapas patiko labiausiai, o kuris mažiausiai?

Dabar atrodo, kad patiko viskas. Viskas tarsi susidėliojo į gražią istoriją. Labiausiai patiko jausmas, jog su vyru esame nenugalima komanda. Kai jis pirmas pasakydavo tai, ką aš seniai galvojau, paskui nuopelnų nepasidalindavom už unikaliausius sprendimus! Klaidų taip pat dar neišsidalinam!

Jūsų namuose pastebimai daug pintų detalių, žalios, rudos spalvos. Ar norėjote gamtą perkelti ir į namus?

Taip, gamta gyvena pas mus namie. Net fasado spalvą norėjau derinti prie senų eglių kamienų, o likusias lenteles panaudojom vidaus apdailai. Ateityje šie namai skendės augaluose (iki galo dar nesuderinta su mano vyru, bet jaučiu pergalės skonį)!

Ar tokio interjero vaizdo norėjote pradžioje? Ar turėjote kažkokią viziją ir ar ją pavyko išpildyti?

Toks pats namas taip pat stovi ir Anykščiuose, juose gyvena nuostabiai jauki draugės šeima. Sunku buvo konkuruoti su tobulu išplanavimu, tad pasilikau viską labai panašiai, kaip tuose namuose. Maniau, jog bus visiškas provansas, balta, bet taip įstrigo kolegės žodžiai "tu čia vaikų fotostudiją pasidarysi" ir tada pradėjau dairytis kažko savito. Deja, tai nedavė galutinio varianto. Mintys sekė mintis ir su kiekvienu nauju baldu, potėpiu, sienomis, jie patys tarsi kūrė visumą, atsakinėjo į mano dvejones. Nusprendžiau, jog jei dvejoju - nedarau. Kolkas, pasitvirtino!

Kur ieškojote įkvėpimo?

Instagram, Pinterest, žurnalas "Mano namai". Be auksinių pasitarimų su savo dviem sielos draugėm irgi neišsiverčiu - balsuojam, diskutuojam. Taip ir jų namus įrenginėjom šiemet. Esam labai skirtingos, bet jaučiam viena kitą. Be jų kartais ir popierinių servetėlių nenusiperku.

Kas tau yra namai, plačiąja prasme? Ar galėtum dabartinę gyvenamąją vietą pavadinti namais?

Mano namai yra mano vyras. Tikrai. Skamba banaliai, bet aš su juo nieko nebijau. Jis mano ramybė ir chaosas. Tik sutikus jį supratau, kad visos mano svajonės išsipildys. Jis mums pastatė šiuos namus, dabar aš stengiuosi tarsi tinkamai uždėti vyšnią ant torto, pabarstyti cukraus pudra. Rytais prieš darbą jis man užkuria židinį ne dėl to, kad šalta, bet dėl to, nes žino, jog man labai patinka prie to židinio sėdėti. Ir jei jis tą židinį užkurs ir kitame name, aš tą vietą vadinsiu namais.

Kur ieškojai interjero detalių, baldų? Gal turi senų/vintažinių baldų?

Juokinga, bet mano visi "perliukai" yra iš skelbiu.lt - tai kitų žmonių daiktai, atgyvenę savo istorijas. Tarkim pusbario kėdžių kaina buvo 60 eur. Gerai, kad sugebėjau nuslėpti nuostabą, jog tai kaina už 3 pusbario kėdes ir 2 taburetes. Susiorganizavau transportą ir vualia, gražuolės pas mane! Dauguma baldų iš Ikea, deja jai nėra lygių kainos atžvilgiu. 

Kas tau namuose suteikia jaukumo?

Kai visi namie. Atvažiuoja sesės, vyro tėvai, visi garsiai juokiasi, o orkaitėje kepa viščiukas tabaka. Taip atrodo mūsų jaukumas.

Ar kartotumėte namo statybas ar vis tik keltumėtės į jau pastatytą namą?

Nekartočiau, buvo sunku. Viską daryčiau kitaip. Labai užaugau, kaip žmogus statybų metu, už tai šiam etapui esu dėkinga.

Ačiū už pokalbį! Visos nuotraukos - pačios Monikos.

2
Komentarai

Lina

Koks šiltas interviu! Ir namai tokie atrodo :)

(9) · (0) · Atsakyti · 2019 m. kovo 6 d.

Monika

Kaip puikiai, namai kur šeima

(8) · (0) · Atsakyti · 2019 m. kovo 6 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.