Susiję tag'ai
#Statomės namą#Stogas
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2022 m. spalio 20 d.

Teksto autorius: Evelina

Nuo pat pradžių žinojome, jog rinksimės tik EPDM dangą. Mūsų manymu, tai kol kas geriausias rinkoje esantis pasirinkimas plokščiam stogui, bet patvirtinti jos kokybę galėsime tik po daug metų :)) Gamintojas duoda 50 metų garantiją (oficialią). Realiai ji tarnauja ilgiau, tiesiog prieš tiek metų uždengtas pirmas stogas ir iki šiol jis puikiai tarnauja.

Mūsų EPDM danga amerikietiška, pirkome iš kreiner.lt . Jų komanda užklijavo šią dangą bei pasirūpino visomis reikiamomis medžiagomis. Dirbo trise, užtruko 3 dienas. Svarstėme klijuoti ir patys, bet būtume nespėję taip greit padaryti, kad negautų lietaus, tad tai buvo vienas iš retų darbų, kuriuos samdėme. Primenu, jog visą stogo konstrukciją iki dangos klijavimo pasidarėme patys ir apie tai galite skaityti ankstesniuose "statomės namą" kategorijos straipsniuose.

Iš pradžių mums atvežė visas medžiagas, o rulonus sukėlė ant stogo su kranu (būtų neįmanoma užkelti rankomis). Rulono plotis 5 m, tad yra nedaug sujungimų ir nedaug rulonų (tik 2).

Klijavimo eiga:

1. Nušlavė šiukšles nuo OSB.
2. Purškė klijus ant OSB ir EPDM, palaukė, kol jie apstings.
3. Atsargiai išvyniojo ruloną.
4. Praėjo su šluota, kad išsilygintų pūslės ir gerai prisiklijuotų EPDM danga.

Visi jungimai, vietos aplink įlajas, kaminėlius papildomai apsandarinti.

Prieš dedant EPDM susimontavome visus kaminėlius. Apie šį etapą rašiau čia.

Po pirmos dienos vaizdas atrodė šitaip:

Beje, palikome išsikišusią dangą iš parapeto, kad ji gražiai pasislėptų po parapeto skarda. Kraštuose šalia parapetų yra speciali juosta, pritvirtinta varžtais, kuri mechaniškai prilaiko EPDM, kad neatliptų nuo kraštų esant temperatūrų kitimui. 

Kainos. Jas derinome prieš daugiau nei metus (2021 m.) ir jau tada nusipirkome EPDM dangą. Galim pagirti už tai, kad kreiner.lt laikėsi tiek sutartų kainų, tiek visa darbo etika buvo puiki. Konsultavomės su jais visus metus, Robertas atsakinėjo į krūvą Pauliui kylančių klausimų, tad esame dėkingi už kantrybę!

Medžiagos: 4869 Eur (įeina ir 3 įlajos);
Medžiagų pristatymas: 121 Eur
EPDM klojimo darbai: 2300 Eur

Viso: 7290 Eur
Arba 28 Eur/kv.m

10
Komentarai

Saulius

Sveiki,ar jusu ilajos sildomos kaip nors?

(0) · (0) · Atsakyti · 2022 m. spalio 23 d.

Evelina Aleliūnienė

Taip, gamykliškai yra įmontuotas šildomas kabelis.

(0) · (0) · Atsakyti · 2022 m. spalio 24 d.

Bangis

Sveiki, Šaunuoliai, šauniai dirbat. Stebiu jūsų namą nuo pat pradžių, bet stogo sprendimais tai tikrai nustebinote. EPDM klijavot tiesiai ont OSB? Kodėl? Koks ten sukibimas su nelygiu paviršiumi? Dar sakyčiau ant Durelio plokštės būtų, tai kažkas panašaus, Dabar visa osb struktūra persimato kiauriai per dangą. Koks jūsų EPDM dangos storis? Juolab dar žadat dėti saulės elektrinę ant stogo. Dar nubėgimo įlajos vieta užkliuvo, ir kiek pas jus jų (nes mačiau tik vieną kampe) ant tokio stogo? Prie parapeto gali būti nebent "avarinė" perpylimo įlaja, visas kitas rekomenduojama atitraukti toliau. Čia "Kreiner" jus taip pakonsultavo stogo klausimais?

(0) · (0) · Atsakyti · 2022 m. lapkričio 11 d.

Evelina Aleliūnienė

Taip, klijavome tiesiai ant OSB, konsultavomės ir su Kreiner. Kad persimato struktūra, tai jokio skirtumo, bet tuo pačiu galima numanyti, jog sukibimas geras, kitaip turbūt nepersimatytų? :)
EPDM dangos storis 1,14 mm.

Iš viso yra 3 įlajos, apie jas šiek tiek rašiau čia: https://www.e-interjeras.lt/blogas/plokscio-stogo-konstrukcija-is-dvietjiniu-siju-ir-osb


(1) · (0) · Atsakyti · 2022 m. lapkričio 14 d.

Gediminas

Sveiki,


Pasirinkus epdm danga galvojote apie pažeidimus kuriuos gali padaryti varnos?

Mes kaip tik svarstome dėti epdm. Tačiau dabartiniame name gyvenant ir girdint kaip varnos kapoja stoga šiek tiek bijome. Dažniausiai atsineša kokį graikinį riešuta ir mėgina praskelti. Bet nevisada pataiko į jį. Taip pat teko gidrėti apie bituminia danga kuria varnos sukapojo.

(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. kovo 21 d.

Evelina Aleliūnienė

Galvojom, girdėjom apie tai, bet gal problemos nebus. O jeigu bus, sugalvosime kažkokių baidymo mechanizmų.

(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. kovo 22 d.

Tomas

Sveiki, o kam skirta ta raudona gofra šalia įlajos?

(0) · (0) · Atsakyti · 2024 m. sausio 29 d.

Evelina Aleliūnienė

Tai gofros šildomiems kabeliams. Vėliau įvilkom jas į dviračio padangos kamerą, kad saulė negadintų gofros.

(0) · (0) · Atsakyti · 2024 m. sausio 29 d.

Tomas

Evelina Aleliūnienė  aišku, o gal turite nuorodą, koki būtent šildomą kabelį naudosite? Kaip suprantu įlajos nešildomos ir bus per gofras atskirai atvestas šildomas kabelis.

(0) · (0) · Atsakyti · 2024 m. sausio 29 d.

Evelina Aleliūnienė

Tomas  Yra dvi įlajos su gamykliškai įdėtu kabeliu šildymui, o kitai įlajai pirkome nebeatsimenam iš kur, gal iš DEPO... Kelios gofros yra tuščios ateičiai, jeigu kada nors perdegtų gamykliniai kabeliai.

(0) · (0) · Atsakyti · 2024 m. sausio 29 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.