-
E-interjeras
Paulius darbą įvertino, kaip nesudėtingą.
Teksto autorius: Evelina
Šiame įraše apžvelgsiu, galima sakyti, paruošiamuosius darbus stogui. Mūsų stogas sutapdintas, nuolydis yra suformuotas jau su blokeliais. Šiuos darbus darėme patys, tad žingsnis po žingsnio supažindinsiu, ką po ko darėme.
Visą statybinę medieną pirkome iš Medžio bičių. Ji kalibruota, džiovinta, C24 klasės. Džiovinta mediena žymiai stipresnė nei šlapia, laikui bėgant ji nesilanksto. Kalibruotos medienos paklaida ypatingai maža, todėl paprasta dirbti ir lengva išlaikyti tikslumą.
Visą medieną impregnavome dviem skysčiais:
Geriausia tokį darbą daryti, kai lauke sausa ir karšta, kad visi užtepti sluoksniai kuo greičiau išdžiūtų. Jeigu medieną sandėliuojate vieną ant kitos, būtinai darykite tarpus tarp "aukštų", jog mediena kvėpuotų. Taip pat nedėkite jos tiesiai ant žemės ir neuždenkite su plėvelėmis aklinai. Viskas turi kvėpuoti.
Šią medieną naudojome mūrlotams, terasos gegnėms, stogo konstrukcijai. Visa mediena (įskaitant ir medinę gamykliškai klijuotą siją) kainavo apie 4715 Eur.
Juos montavome ant monolitinio žiedo. Virš monolitinio žiedo papildomai uždėjome plėvelę, kurią naudojome pamatų hidroizoliacijai (Fortex PAM). Po plėvele ir po mūrlotu pripūtėme Penosil sandarinimo putų, kad nebūtų vėjo praeinamumo.
Kai darėme monolitinį žiedą, palikome įbetonuotus ankerius, ant kurių ir užmovėme mūrlotus. Kad atitaikyti ankerių vietas, pasimatavome mūrloto vidurį, siūlo su dažais pagalba nubrėžėme tiesę, o kadangi inkarai buvo statūs, o mūrlotai tikslūs ir lygūs, buvo paprasta pasižymėti, kur bus inkarai. Tereikėjo pragręžti skyles ir uždėti mūrlotus.
Mūsų mūrlotų aukštis ir plotis 215x95 mm (tokie buvo sandėlyje). Kadangi sienos ilgos, reikėjo jungti kelis mūrlotus vieną su kitu. Jungimą darėme ant išlindusių ankerių prasislenkančiai ir suklijavome poliuretaniniais klijais. Pačius mūrlotus palikome šiek tiek išlindusius iš sienų, nes jie pravers darant parapetus.
Tiesa, kelis mūrlotus montavome ant metalinių sijų. Tvirtinimo principas lygiai toks pats, tik reikėjo virinti srieginius strypus. Šiam darbui reikėjo mažiausiai 2 žmonių (nes gana sunku užkelti ilgą mūrlotą). Ant mūrlotų montavome dvitėjines sijas ir gegnes. Paulius darbą įvertino, kaip nesudėtingą.
Savo namui naudojome kelių rūšių medines sijas:
Trumpąją siją Paulius darė aukštesnę ir storesnę nei reikėjo (kad būtų dar tvirčiau), suklijavo su poliuretaniniais klijais atskiras lentas. Nepirkome "gatavos", nes reikėjo skubiai, o skubiai neradome. Vėliau ją imprengavome ir uždengėme plėvele, kad visko nenuplautų lietus. Šią siją užsikėlėme patys.
Ilgąją siją taip pat dėl tos pačios priežasties pradžioje klijavome patys, bet buvo nedrąsu ją naudoti, nes ji bus lauke ir gaus didesnes apkrovas, tad spjovėme į sugaištą laiką (o jo susigaišo daug) ir visai netyčia, gal diena prieš sijų kėlimą, atradome centimetru žemesnę ir ilgesnę nei mums reikia siją. Kažkoks klientas jos atsisakė, tad pardavė mums. Šią siją užkėlė kranas.
Abi medines sijas pritvirtinome prie monolitinių pagalvių su metalinėmis plokštelėmis ir kampais. Kaip ir mūrlotams, taip ir šioms sijoms, virš monolitinės pagalvės padėjome Fortex Pam plėvelę, o po plevėle ir virš jos pripylėme poliuretatinių klijų, kad sijos apačia gultų visu plotu.
Mūsų namo projekte buvo numatytos 2 plieninės sijos. Viena garaže (1), kita - bendroje erdvėje (2). Užsakėme HEA220 sijas, bet teko pirkti ilgesnes nei mums reikia, nes 12 m siją galėjo pjaustyti tik po 6 m. Metalinės sijos kainavo 1593 Eur.
Viena sija buvo ~6,50 m, tai mums būtų neužtekę 6 m gabaliuko, tad teko pirkti dvigubai ilgesnę. Likutį pardavėme, tai kaip ir nieko baisaus, bet vis tiek permokėjome, nes pardavėme pigiau nei pirkome. Siūlytume atkreipti dėmesį į numatytus sijų ilgius ir pasižiūrėti, ar nereikės dėl keliasdešimt centimetrų pirkti dvigubai didesnio gaminio. Gal įmanoma pakoreguoti sieną, gal surasti kitą sprendimą.
Garažo siją nutarėme pailginti (o ne durti metalą + medį, kaip buvo numatyta) ir vientisą 9 m ilgio siją dėti virš garažo ir sandėliuko, jog nebūtų skirtingų medžiagų ir jungimų. Sijų galuose privirinome (tiksliau tai darė Pauliaus dėdė) metalines standžias briaunas.
Pastebėjome, jog vakare sija ant vidurinės sienos glaudėsi pilnai, o dieną pakildavo maždaug 5 mm nuo gaunamo tiesioginio karščio, todėl vidurio nevirinome, bet planuojame tai padaryti. Vėliau nugruntavome sijas baltais antikoroziniais dažais, tai įkaisdavo šiek tiek mažiau.
Į monolitines pagalves, ant kurių dėjome metalines sijas, buvo įbetonuotos metalinės plokštelės, kad būtų galima prie jų privirinti sijas. Abi sijas užkėlė kranas.
Susiję įrašai
Mūsų svetainėje naudojami slapukai, siekiant užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę ir geriausius pasiūlymus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti: slapukų naudojimas. Sutinku
NET 84
BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!
Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.
Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.
Komentarai
Edita
Sakykit, kiek maždaug tuo metu jum kainavo krano paslaugos?
(0) · (0) · Atsakyti · 2022 m. gegužės 4 d.
Evelina Aleliūnienė
150 Eur už dvi valandas.
(1) · (0) · Atsakyti · 2022 m. gegužės 6 d.
F
SVeiki, kokius klijus (poliuretaninius) naudojote?
(0) · (0) · Atsakyti · 2022 m. rugpjūčio 3 d.
Evelina
Kleiberit 506.0
(0) · (0) · Atsakyti · 2022 m. rugpjūčio 4 d.
Ddd
Ar imanoma medine kolona pvz kaip nors apdirbti, koki nors imitacines detalemis?
(0) · (0) · Atsakyti · 2023 m. rugsėjo 8 d.