Susiję tag'ai
#Statomės namą
Nepraleisk! Naujas video!
2021 m. birželio 8 d.

Teksto autorius: Evelina

Šiais 2021 metais, kaip ir visi kiti besistatantys, susidūrėme su be galo greitai kylančiomis kainomis ir medžiagų trūkumu. Savo Instagram paskyroje paprašiau sekėjų pasidalinti savo skauduliais, susijusiais su šia "krize" (gal ir ne kabutės turėtų būti) ir gavau labai daug atsakymų, kas tik įrodė, jog situacija yra labai karšta. Atsakymai yra maždaug savaitės senumo (birželio 2-3 d.), tad kainos, kurias matysite sekėjų atsakymuose šiandien jau gali būti didesnės, o kitą savaitę ir vėl pasikeitusios. Deja, tokia realybė.

Tačiau pirmiausia norėčiau pasidalinti savo pastebėjimais ir patirtimi. Priėjome stogo darbų etapą, tad kai pradėjome ieškoti medienos, pasijautėme tarsi dabar būtų sovietmetis arba bado žaidynės. Nors nei ten, nei ten neteko dalyvauti, ko gero, jausmas būtų panašus.

Kas pirmesnis, tas gudresnis. Jeigu tuč tuojau nenuvažiuoji į parduotuvę nusipirkti reikiamų medžiagų (ne visoms taikoma), tikėtina, jog rytoj jų jau nebebus. Sužinojus, kad viename prekybos centre atsirado mums reikiamas kiekis OSB plokščių, penktadienio vakarą, prieš pat užsidarant parduotuvei, lėkėme į kitą miesto galą, kad pirmadienį medžiagos nebūtų išpirktos. O taip būtų buvę, kadangi mums buvo reikalingas tikrai didelis kiekis. Medžiagų nerezervuoja. Patys salės darbuotojai užsiminė, jog ilgą laiką lentynos buvo tuščios ir tik vakar užsivežė naujų plokščių. Kur beskambini, likutis - keliolika ar kelios plokštės, o mums reikėjo ~160 vnt. Nusipirkus (irgi su tam tikrais nesklandumais), jautėmės tarsi laimėję loterijoje.

Na, o jeigu lauki, tai ne tik kad likučiai drastiškai mažėja, bet ir kainos kas savaitę kyla. Jeigu būtume pirkę savaite anksčiau, vienas vnt. būtų kainavęs ~17 Eur, mes pirkome už ~21 Eur, dabar kaina jau 24 Eur/vnt. Kiek buvo anksčiau net nežinome, bet tikime, kad dar pigiau.

Neaiškios galutinės kainos. Kitose vietose dėl OSB plokščių gavome tokius atsakymus: mes galime paimti iš jūsų avansą, tačiau, kada jos atvažiuos ir kokia bus galutinė kaina, negalime atsakyti. Žodžiu, perki katę maiše. Ir tokia situacija apskritai su visa mediena. Jos trūkumas jaučiamas visoje Europoje ir vieni pardavėjai įvardino labai logišką ir tikėtiną trūkumo priežastį. Minėjo, jog Amerika susipyko su Kanada ir dabar "siurbiama" Europa, tad pačioje Europoje jaučiamas medienos stygius. Tų priežasčių gali būti ir daugiau (infliacija, problemos su konteineriais, gamybos mažėjimas pandemijos metu ir t.t.), bet nenoriu spekuliuoti. Šiame straipsnyje ketinu apžvelgti tik faktus ir kitų žmonių realias patirtis.

Dėl didelių terminų (minimum 2 mėn. ir tai be garantijos), teko pirkti ne tai, ko mes norėtume ar reiktų, bet kas yra vietoje (na bent jau didžiają dalį). Stogo konstrukciją keitėme nesuskaičiuosiu, kiek kartų, nes vieną dieną gavus komercinį pasiūlymą, kitą dieną sužinome, jog kelių pozicijų nebėra. Taip kartojasi kelis kartus. Keičiame į kitus matmenis, perkame ilgesnes sijas, kurios daugiau kainuoja, nors tokių ir nereikia, nes nenorime laukti iki rudens. Be medienos, stogo darbai sustos, o kadangi statome patys, tikrai nespėtume jo pasidaryti iki žiemos. Tad, kaip ir daugelis kitų, tapome šios situacijos įkaitais, nes šioje vietoje laukti negalime.

Vieni žmonės perka medžiagas į priekį dėl didėjančių kainų, kiti - dėl negalimų atidėliojimų ar paimtos paskolos ir taip gaunasi užburtas ratas. Pasakyti, ar verta laukti, tikrai negaliu ir šioje vietoje reikia spręsti patiems. Mes tik džiaugiamės, jog jau turime pamatus ir sienas ir daug ką daromės patys. Na, nes darbų kainos irgi kyla. Gaila ne tik permokėtų pinigų, bet ir laiko, sugaišto ieškant reikiamų medžiagų, jų kiekių, permąstant ir perdarant konstruktyvą bei brėžinius. Beje, statybų šiais metais tikrai daug. Vien pravažiavus automobiliu pro miestų apylinkes, matosi, jog veiksmas tikrai vyksta. Kalbama, jog tai iš dalies lėmė gyventojų sėslumas karantino metu, pinigai nebeišleidžiami atostogoms svetur.

Na, o dabar metas pasidalinti ir kitų patirtimi. Kalbama ne tik apie medieną, bet ir metalus, apskritai kitas statybines medžiagas, baldines plokštes, baldus. Jeigu turite, ką pridurti, maloniai prašau pasisakyti komentaruose po straipsniu. Žinučių autorių nerodau dėl privatumo.

3
Komentarai

Agne

Mes tai nukeleme statybas, lauksim geresniu laiku. Tikiuosi, kad kainos mazes tiek darbu, tiek medziagu. Susirasti darbininku neimanoma, terminai ir kainos nezmoniskos.

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. birželio 9 d.

Milda

Labai gaila, kad dabar tokia situacija susidarė.. Nes vaikai auga ir daugiau erdves jiems reikia dabar, o ne kažkada (geresnių laikų neaišku kada sulauksim). Dar gaila, kad statybų nepradėjom bent pernai.. Vadinasi arba nusiteiki permokėti ir kažką daryti, arba gyveni kaip yra ir stabdai svajones apie namą :( 

(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. liepos 13 d.

Povilas

tie, kas nepradėjo bent 2021-aisiais, dabar matote kokia buvo klaida... kainos jau niekada nebekris, deja.

(0) · (0) · Atsakyti · 2022 m. gegužės 23 d.

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.