-
E-interjeras
Kol jauni – galima šitaip durniuoti:)
Teksto autorius: Evelina
Pristatau antrajį "Lietuviai statosi namą" kategorijos straipsnį. Šį kartą pakalbinau Laurą, kuri su vyru šiuo metu jau įsirenginėja namą. Kai ką samdė, kai ką darė patys, tad tikiu, jog bus įdomi jų patirtis. Jeigu norite ko nors paklausti pačios Lauros, įdedu jos Instagram paskyrą.
Kodėl nusprendėte patys statytis namą?
Susirinkome informaciją apie paskolas ir pasidarė nedrąsu šitaip įsipareigoti visam gyvenimui. Taip pat pasidomėjome apie darbų kainas bei kaip lengvai galima pasimauti ant neprofesionalių meistrų. Pagalvojom, kad geriau taisyti savo darbą, nei kažkieno, kai dar ir pinigai sumokėti.
Kodėl namą? Kodėl ne butas ar kotedžas?
Jau buvome nusipirkę seną sodybą. Iš pradžių žadėjome darytis namuko rekonstrukciją, bet kai pradėjom lupti sienas, pamatėm, kad per rąstus kiaurai ranka lenda. Neliko kito pasirinkimo :) Sklypo nenorėjom pardavinėti, nes labai patiko vieta.
Kiek kv.m namas, kiek arų sklypas? Kokie reikalavimai buvo sklypui?
Namas 180 kv.m, apie 140 kv.m pagrindiniam namui ir apie 40 kv.m pirties namo. Sudėjom du namus po vienu stogu, per vidų praėjimo atsisakėm ir šis sprendimas labai pasitvirtino. Sklypas apie 1,5 ha žemės ūkio paskirties su gyvenamaisiais pastatais. Skypas buvo pirktas tik dėl vietos, vandenį, elektrą ir kitus patogumus susitvarkėm statybų eigoje.
Kodėl 1 aukšto namas, o ne 2?
Architektė atkalbėjo. Namo projektą susikūriau The Sims žaidimo pagalba. Pas architektę važiavau su nešiojamu kompiuteriu rankose ir tada sprendėme, kas techniškai įmanoma, o kas ne.
Kiek laiko užtruko "dėžutės" statyba?
Pamatus išliejo 2016 metų lapkritį, vyras mūryti pradėjo 2017 gegužės 1d., o stogą uždėjo prieš pat žiemą. Langus ir duris sudėjo 2018 metų gegužę. Tai gaunasi kažkur 1,5 metų.
Ką atlikote patys, o kokius darbus samdėte?
Samdėmės pamatus, nes dar tada nelabai supratom, į ką veliamės ir įsivaizdavom, kad beveik viską samdysim. Beje, su pamatų meistrų labai pasisekė, jeigu kam Vilniaus apskrityje reiktų profesionalių paslaugų, galim pasidalinti kontaktais.
Prie stogo net negalvojom kišti nagų, nes jis labai didelis. Vyras vienas nebūtų fiziškai sugebėjęs, o aš neturėjau galimybės jam padėti.
Santechnikos išvedžiojimą ir sienų tinkavimą samdėmės labiau dėl laiko stygiaus, na o grindų betonavimas be svarstymų buvo paliktas su tuo dirbantiems žmonėms.
Ar likote patenkinti samdomų darbų kokybe? Kiek tam išleidote?
Kažkokių reikšmingų, didelių nusivylimų nebuvo nei su vienais meistrais, o už darbą esame sumokėję apie 20 000 eurų (įskaitant apdailos tam tikrus darbus).
Kur ieškojote rekomendacijų? Internete, per pažįstamus? Gal kokių patarimų turite, kaip išsirinkti ir neapsigauti?
Ieškojom tik per pažįstamus. Prieš pokalbius su meistrais susirinkdavom šiokią tokią informaciją apie būsimą darbą, kad klausantis meistro suprastume ar jis supranta, ką daro :)
Kurie etapai buvo sunkiausi jums patiems?
Kai vyras pradėjo sienų mūrijimą, iki tol nebuvo daręs nieko panašaus, todėl buvo psichologiškai sunku "ar gausis". Į pabaigą sienų iškėlimo supratom, kad ir laikas labai spaudžia, nes norėjom iki žiemos uždėti stogą. O ir stogdengiai derinosi savo darbus, kad suspėtų mums stogą padaryti.
Namo fasadą dėjom per visą vasarą, tai šiek tiek vargino karštis ir galiausiai vėl skubėjom užbaigti darbus prieš prasidedant prastiems orams, nes lentutes irgi patys dažėmės.
Ar padarėte klaidų? Ko nekartotumėte ar darytumėte kitaip?
Neįsivaizduoju ar vykdant tokį didžiulį projektą kaip namo statybos įmanoma nepadaryti klaidų, nepriklausomai stato profesionalai ar mėgėjai. O dėl klaidų, tai pagrindinė mūsų klaida, kad nepaklausėm architektės ir nepasukom namo pagal pasaulio kryptis. Argumentavome sau tuo, jog nenorim pagrindinių svetainės langų ir didžiosios terasos atsuktos į kelią. Nors gyvenam vidury laukų, vienkiemyje, tačiau šalia yra 10 gyvenamųjų sklypų. Privatumui davėm pirmenybę ir nukentėjo šviesa pagrindinėje erdvėje.
Ar pavyko suskaičiuoti, kiek maždaug sutaupėte nesamdydami visko ar ne pirkdami "gatavo" namo? Jeigu ne, gal galėtum pasakyti, kiek buvo išleista dėžutei? Dėžutė, tai turiu omeny jau su stogu ir langais .
Tiksliai skaičiavę nesame, bet tikrai bus virš 30 000 eurų. O dėžutės pastatymui išleista apie 40 000 - 45 000 eur (pamatai, išorinės ir vidinės sienos, stogas su perdanga ir durys su langais. Be komunikacijų atvedimo, pamatų užpylimo smėliu ir t.t.) .
Ar ateityje statytumėte dar vieną namą?
Tikrai ne. Nes labai gaila savo laiko, o ir fizinės jėgos reikia nemažai. Kol jauni – galima šitaip durniuoti:)
Ar yra tokių darbų, kuriuos kitą kartą mieliau perleistumėte kitiems nei darytumėte patys?
Gal daugiau darbų būtume darę patys :)
Ką patartumėt norintiems pasistatyti namą patiems?
Labai gerai pasverkite laiką, laisvalaikį, kiek jis jums svarbus, nes nemeluoju, kiekvienas mielas vakaras po darbo, visi savaitgaliai, išskyrus itin svarbias šventes, visas laisvas laikas išnaudojamas namo statyboms, o šiuo metu įrengimui. Vyras grįžta po darbo ir kasdien dirba prie namo. Tėvai turi laisvą dieną, atvažiuoja pabūti su anūkais, kad mes galėtume 100 proc. kibti į darbus.
Ar patys turėjote žinių apie statybas ir visą procesą ar tiesiog daug domėjotės internete?
Žinios buvo labai abstrakčios ir paviršutiniškos. Daug laiko praleidome internete bei nemažai konsultavomės su pažįstamais meistrais ar jau pasistačiusiais ar besistatančiais namą žmonėmis.
Kur būtumėte labiau pataupę?
Gal kaip tik kai kur galėjom nepataupyti, bet nėra taip, kad gailimės kažkurios vietos kokybe, tiesiog beveik visada yra kažkas geresnio.
O gal kažkam būtumėte skyrę daugiau pinigų?
Pasirinkus brangesnį langų montavimo būdą, būtume sumažinę namo šiluminius nuostolius.
Kas jums padėjo (turiu omeny tėvai, draugai ir pan.)? Kuriuos būtent darbus padėjo padaryti?
Tėvai ir proseneliai dirbo auklėmis, o be draugų pagalbos irgi kaži ar būtume išsivertę. Didžiausias darbas buvo atliktas liejant žiedą, viską darėme rankomis. Taip pat draugai prisidėjo prie fasado, tam tikrų apdailos darbų ir įvairių fizinės jėgos reikalaujančių darbelių.
Ar darbavotės po darbų ir savaitgaliais, ar ėmėte specialiai tam atostogas?
Ir atostogos, ir savaitagaliai ir vakarai po darbų. Išnaudojam visą įmanomą laiką, kad tik greičiau užbaigti.
Ačiū labai Laurai už skirtą laiką atsakyti į klausimus. Tikiuosi jums buvo įdomu ir naudinga!
Susiję įrašai
Mūsų svetainėje naudojami slapukai, siekiant užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę ir geriausius pasiūlymus. Daugiau informacijos apie slapukus galite rasti: slapukų naudojimas. Sutinku
NET 84
BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!
Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.
Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.
Komentarai
Sonata
Kokia įdomi man šita rubrika! Galit ir apie mus parašyti
(2) · (0) · Atsakyti · 2021 m. sausio 6 d.
Evelina Aleliūnienė
Mielai, parašykite man el.paštu, nes nežinau kam klausimus siųsti ir kokia jūsų situacija :)
(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. sausio 6 d.
Evelina Aleliūnienė
Evelina Aleliūnienė el.paštas info@e-interjeras.lt
(1) · (0) · Atsakyti · 2021 m. sausio 6 d.
Erika Krampai
Puikus straipsnis.
(2) · (0) · Atsakyti · 2021 m. sausio 24 d.
Milda
Man tai elementariai baisu, kad per nežinojimą ar nemokėjimą kažką ne taip padarysim.. Čia juk namas, ne sandėliukas! tai atrodo, kad tuo geriau tegul užsiima savo darbą išmanantys žmonės.. o mums jau teks uždirbti ir sumokėti..
(0) · (0) · Atsakyti · 2021 m. balandžio 19 d.
Teksto autorius
Evelina
Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!
Kiti Evelinos įrašai
2016 m. rugsėjo 28 d.
2013 m. balandžio 4 d.