Susiję tag'ai
#Darbo kambarys
Susijusios kategorijos
Nepraleisk! Naujas video!
2018 m. rugsėjo 19 d.

Teksto autorius: Evelina

Praėjusią savaitę savo Instagram paskyroje įkėliau post'ą, kuriame pasipasakojau, jog man nereikalinga įkvepianti darbo aplinka ir po to ilgai galvojau, o kas tai yra? Kadaise maniau, jog prisikabinus ant sienų įvairių plakatų, motyvacinių užrašų ir prisidėjus interjero žurnalų, greičiau ateis įkvėpimas ir dirbsis, kaip iš pypkės. Kitaip sakant, kad gražioje aplinkoje bus paprasta sukurti gražius dalykus kitiems.

Bet žinote ką? Nė velnio. Graži aplinka įkvepia labai trumpam. Labai. Ir ji dažnai būna stipriai pagražinta nuotraukose (ir aš pridėlioju gėlių ir stengiuosi darbo aplinką pateikti kuo estetiškiau). Galų gale, mano darbas visada baigiasi prie kompiuterio ir dirbdama tikrai nesidarau į aplinką. Nuėjusi į gražią kavinukę, aš tikrai nesugebėčiau dirbti, nes norėčiau ta aplinka grožėtis, ją stebėti ir tiesiog pavalgyti. Net važiuodama autobusu, traukiniu ar mašina, nebūnu sulindusi į telefoną ar knygą. Aš nuolat dairausi ir stebiu aplinką.

Taip, gali būti, kad kažkoks kampas ar situacija, įkvėptų mane parašyti naują straipsnį arba sugalvoti sprendimą kažkurio kliento interjerui, bet aš visa tai daryčiau prie paprasto stalo ir kompiuterio savo namuose arba ofise. Pastaruosius pusę metų, didžiąją dalį dirbu iš namų ir man tai visai netrukdo (straipsnis apie darbo vietą mano namuose čia).

Netrukdo neplauti indai, netvarkingas stalas, nes esu visa susikoncentravusi į darbą. Kai tos koncentracijos nėra, savęs nekankinu ir leidžiu sau nedirbti, bet esu tikra, kad lygiai taip pat būtų bet kokioje vietoje. Amžinai negali būti įkvėptas vien dėl to, nes esi gražioje aplinkoje. Ar sutinkate?

Kažkada svajojau, jog turėsiu terasą ir ten rašysiu nerealius straipsnius. Arba nuvažiuosiu prie jūros ir romantiškoje aplinkoje perskaitysiu knygą. Žinote, kas atsitinka iš tikrųjų? Prie jūros aš taip ir neperskaitau nei vieno puslapio, nes saulė apakina taip, kad nieko skaityti neišeina ir aš tiesiog žiūriu į žmones ir jūrą, o balkone ar terasoje (pvz. pas uošvius) aš visai nenoriu dirbti. Noriu mėgautis oru, gamta, stebėti savo šunį ar aplinką. Tikiu, kad savo terasoje taip pat norėsiu pailsėti, o ne darbuotis.

Viena mano sekėja labai taikliai parašė. Ji sako, jog žmonės yra susidarę klaidingą įspūdį apie interjero dizainerius, neva jiems reikia visko modernaus, naujausio, įkvepiančio ir nuolat kintančio. Manau, kad didelė dalis to nuoširdžiai nori. Norėčiau ir aš, nes juk gražiai atrodo, bet ar man to reikia? Ne. Galbūt tai kai kam pasirodys, kaip neprofesionalumas, o kitam - atvirkščiai. Juk su gera idėja ir motyvacija gali dirbti bet kur!

Tad, aš labai prašau, visų kurie mano Instagram Stories atsakėte, kad jums reikalinga įkvepianti darbo aplinka (tokių yra 91%!!!)  arba taip manote, po straipsniu, Facebooke ar kur kitur parašyti, kas jums tai yra? Kaip ji turi įkvėpti? Ką jūs dirbate? Galbūt kitų profesijų žmonės, įkvėpimą randa būtent jį supančioje aplinkoje? Galbūt tai priklauso nuo pačio žmogaus tipo? Labai noriu suprasti tą fenomeną ir žinoti, kodėl ir kaip darbo aplinka skatina įkvėpimą? Nes aš pastebėjau, kad man jį skatina žmonės, jų pasakyti žodžiai, parašytos žinutės, perskaityti straipsniai ar pamatytos situacijos bei vietos.

Ar samdomą darbą dirbantys žmonės kitaip supranta įkvepiančią darbo aplinką? Gal tai yra iš namų atsineštas augalas ar šeimos nuotrauka ant stalo? O gal jų darbo vieta yra labai moderniame ofise, kuriame natūraliai jaučiasi labai šiuolaikiškas, trendy ir nejučia ima lįsti kūrybiškos ir genialios mintys, kurios skatina geriau dirbti? Kaip ten yra?

Beje, žinot, ką veikiau tuo metu, kai atsirado įkvėpimas parašyti šitą straipsnį? Ploviau indus :D Tai geriausia įrodymas, kad mano atveju svarbi ne aplinka, kurioje dirbu, o pati idėja ir pats darbas.

Komentarai

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Teksto autorius

Evelina
Evelina

Esu Evelina Aleliūnienė, E-interjeras.lt įkūrėja, interjero dizainerė. Šio tinklaraščio rašymas man padeda dirbant tokio pobūdžio darbą bei suteikia didelį pluoštą gražių idėjų Jums!

Susiję įrašai

Prekių krepšelis

Krepšelis tuščias

Konsultacija internetu

NET 84

BALDŲ IŠDĖSTYMO PLANAI!

Tik tiems, kurie prenumeruos naujienlaiškį. Visi planai atlikti interjero dizainerės Evelinos Aleliūnienės.

Jeigu naujienlaiškį jau prenumeruojate, tiesiog įveskite savo duomenis dar kartą. Jeigu esate naujas prenumeratorius, turėsite patvirtinti prenumeratą.